Monoblok Fiber Karavan Kokusu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan İlker19 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,120

İlker19

Yeni Üye
Merhabalar
2 hafta önce yeni 2.80 kampkon mikro model karavan aldım. Fabrikadan 1 bucuk ay önce çıkmış bir karavan.
Değerli bilgilerinize şu yönden ihtiyacım var.
Aldıgım karavanı hergun neredeyse 2 saat kadar havalandırmama ragmen diğer gün ilk girdiğimde göz ve burun u aşırı derecede yakacak kadar kötü mobilya ile karısık kımyasal bir koku var. içerisinde camları açmadan 5 dk bile durulmayacak derecede .
Firma ile görüştüm söylenen kavak kontraların dış kaplamalarını yapıştırdıgımız madde kokuyor 1 -1 buçuk aya cıkar kokusu bol bol havalandırın dendi.
Sirkeli su ile mobilyaları tamamen sildik ve hergun havalandırmamıza ragmen diğer gün yine aynı derecede ağır bir koku var.
Bir kaç yerde fiber fırınlanmadıysa koku olur diye bir şey okudum doğrulugunu bilemiyorum ama fiber mi kokuyor acaba diyede düşünmeye başladım . Acaba fiber kokusu ise bu koku çıkar mı yada firmanın dediği gibi kaplamaları yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcı kokusu ise bu koku cıkar mı
Bilgilerinize ihtiyacım var çünkü karavandan soğumak üzereyim

Merhaba,

Bende de Onxy karavan mevcut. İç duvarlar ve mobilyalar kavak kontra ama monoblok karavan değil. Karavan yaz sıcağında güneş altında duruyor. Bir kaç gün aradan sonra karavana girdiğimizde acı, burun ve göz yakan bir koku oluyor. Karavanda kalırken cam kapı sürekli bir şekilde açık olduğu için koku olmuyor. Bahar aylarında da uzun araların ardından karavana girdiğimizde de koku olmuyordu. Sanırım yaz sıcaklarından kaynaklı ortaya çıkan bir koku ama tam olarak hangi malzeme sebep oluyor bulamadık.

Merhabalar
2 hafta önce yeni 2.80 kampkon mikro model karavan aldım. Fabrikadan 1 bucuk ay önce çıkmış bir karavan.
Değerli bilgilerinize şu yönden ihtiyacım var.
Aldıgım karavanı hergun neredeyse 2 saat kadar havalandırmama ragmen diğer gün ilk girdiğimde göz ve burun u aşırı derecede yakacak kadar kötü mobilya ile karısık kımyasal bir koku var. içerisinde camları açmadan 5 dk bile durulmayacak derecede .
Firma ile görüştüm söylenen kavak kontraların dış kaplamalarını yapıştırdıgımız madde kokuyor 1 -1 buçuk aya cıkar kokusu bol bol havalandırın dendi.
Sirkeli su ile mobilyaları tamamen sildik ve hergun havalandırmamıza ragmen diğer gün yine aynı derecede ağır bir koku var.
Bir kaç yerde fiber fırınlanmadıysa koku olur diye bir şey okudum doğrulugunu bilemiyorum ama fiber mi kokuyor acaba diyede düşünmeye başladım . Acaba fiber kokusu ise bu koku çıkar mı yada firmanın dediği gibi kaplamaları yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcı kokusu ise bu koku cıkar mı
Bilgilerinize ihtiyacım var çünkü karavandan soğumak üzereyim
Karavaninizdan memnun musunuZ ? Bahsedevilecwginiz artı ve eksileri var mı?

Biz de kampkon mikro modelini aldık. Aldığımız ilk gün karavanda kaldık tüm camlar açık olduğu için hiç koku falan almadık. Daha sonra karavani açık otoparkta park ettik ve güneşin altında kalınca dediğiniz gibi içine girdiğinizde göz yakan bir koku mevcut. Sanırım mobilyalardan diye düşünüyoruz eşimle. Çünkü bizim 1 haftalık ve fabrikadan çıkar çıkmaz kullandığımızda hiç koku almadık. Güneşin altında kapalı kalınca oluyor. Tekrar havalandırdıgımizda rahatsız eden bir koku olmuyor.

Yaşam alanın da kullanılmaması gereken yapıştırıcı kullanıldığı için koktuğunu düşünüyorum.Bence tüketici mahkemesine gidin hakkınızı arayın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri