Motokaravan Zorunlu Trafik Sigortası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan supergezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 86,306
Ynt: Motokaravan Zorunlu Trafik Sigortası

http://www.ziraatsigorta.com.tr/trafik_police_basvuru.html

20.06.2015 tarihinde 1.186.-TL bedelli Ak Sigorta poliçemi iptal ederek 26.06.2015 tarihinde 765.-TL bedel ile Ziraat Sigorta polçesi yaptırdım.
Yukarıdaki linkten ikametgah bağlantılı sigorta bedelleri görülebilmektedir. Herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden de poliçe edinilebilmektedir

Etiketler

supergezgin' Alıntı:
Kimseyi beklemeye almadık ve önünü kesmedik. Sadece biz izleyeceğimiz yolu söyledik. Ayrıca bireysel müracaat edecekler için yol da gösterdik. Siz niye bekliyorsunuz, açın davanızı sonuç olumlu olursa tüm camia olarak size teşekkür ederiz.

Teşekkür faslını geçen sefer bizzat yaşayarak gördük: Kendi girişimlerim sonucunda Ankara sigortayı makul fiyata indirmeyi becerdim. Teşekkürleri bile başkalarına gider oldu, daha ne diyeyim. Üzüldüğüm nokta diğer sigorta şirketlerinin (muhtemelen) haksız rekabet şikayetleri sonucunda bize yardımcı olan Samsun Bölge Müdürünün başı yendi.

Herkese anlatmaya çalıştığım ve (maalesef) pek de başarılı olamadığım konu şu:

İster dernek, ister tek kişi: Devlete giden şikayet sayısı az olduğunda (derneğin kaç tane üyesi olursa olsun) kaale alınmayacaktır. Ne kadar çok şikayet, o kadar başarı ihtimali. Dahası, tek seferle yetinmeyin. Tekrar, tekrar, tekrar yazın. Bıktırıncaya kadar, kusturuncaya kadar. Bu işin BAŞKA YOLU YOK!!!

İkincisi: Sigorta şirketlerini tehdit: Trafik sigorta primlerini indirmedikleri taktirde tüm diğer sigortalarınızı iptal ettirin ve tanıdığınız herkesin iptal etmesi için bütün sosyal medya yollarını kullanın. Ve bunu YAPIN! Eylem görmedikçe ikna olmayacaklar. Ben yaptım, yapmaya devam ediyorum. (İptallerim konusunda şüphesi olan varsa Ali Gündoğdu gereken bilgiyi verir.)

Ben hep aynı şeyi söylüyorum Ankara caddelerinde toplanıp bir tur atıp varlığımızdan haberdar etmeliyiz biz varız demeliyiz

Sevgili Kadir'e katılıyorum, bir dilekçe ile veya dijital şikayetlerle bu işin çözüleceğini düşünmüyorum bende. Onlarıda yapalım elbette ancak ses getirecek hareketler yapmamız gerekli. Herhangi bir yerde toplanırsak 100 lerce karavan basınada haber verirsek sesimiz o zaman duyulur sanırım. Yinede bu iş için uğraşan arkadaşlara teşekkür ederim. En azından farkındalık yarattı.

Dert anlatmanın bir yolu

Ford protesto

Fotoğraftaki ifade biçimi güzel, derdimizi anlatan kısa bir cümleyi yazıp araçlarımızın her iki tarafına asabiliriz. Sonrada Abant veya başka bir yerde toplanıp bir Ankara turu, yada eş zamanlı her ilde ( Karavan araçların fazla olduğu ) ayrı ayrı toplanıp kısa bir şehir turu...

ziraat sigorta bana 1570 tl teklif verdi.1580 tl ye hdi sigortaya yaptırdım.acaba bana neden ziraat sigorta yüskek çıkardı acaba ilk sigortam ondanmı acaba.

Bimer'e bugün yazdığım son mesaj izlediğim yol hakkında bir fikir verecektir sanırım:

25/9/14 tarih ve 787368 no.lu, 2/7/15 tarih ve 640845 no.lu, 5/7/15 tarih ve 648698 no.lu, 18/7/15 tarih ve 687438 no.lu müracaatlarımda belirttiğim üzere, Hazine Müsteşarlığının koruması altındaki sigorta şirketleri motokaravanların zorunlu trafik sigortası için yıllık 9000 TLye varan fahiş fiyatlar talep edebilmektedir. Hazine Müsteşarlığı yaptığımız müracaatları, sigorta şirketlerinin web sitelerinden ucuz olanını araştırabilirsiniz, serbest piyasa ekonomisi var, mevzuat böyle (son müracaatıma verilen cevap) gibi bahanelerle geçiştirmeye çalışmakta ve tramerde motokaravanları özel amaçlı taşıt kategorisi altında tanımlamakta ve ayrı bir alt kırılım tanımlamayı reddetmekte inat ve ısrar ederek vatandaşın mağduriyetini gidermek yerine 30 40 yıllık sigorta primini bir seferde cebine indiren sigorta şirketlerinin çıkarlarını korumayı sürdürmeyi tercih etmektedir. Sigorta şirketlerinin Hazine Müsteşarlığının koruması altında yürüttüğü soyguna dur diyecek ve Hazine Müsteşarlığının TCK 257 md. hükümlerine aykırı davranmasına engel olacak bir devlet otoritesini HALA arıyoruz.

Bimer'e bugün yazdığım son mesaj izlediğim yol hakkında bir fikir verecektir sanırım:

25/9/14 tarih ve 787368 no.lu, 2/7/15 tarih ve 640845 no.lu, 5/7/15 tarih ve 648698 no.lu, 18/7/15 tarih ve 687438 no.lu müracaatlarımda belirttiğim üzere, Hazine Müsteşarlığının koruması altındaki sigorta şirketleri motokaravanların zorunlu trafik sigortası için yıllık 9000 TLye varan fahiş fiyatlar talep edebilmektedir. Hazine Müsteşarlığı yaptığımız müracaatları, sigorta şirketlerinin web sitelerinden ucuz olanını araştırabilirsiniz, serbest piyasa ekonomisi var, mevzuat böyle (son müracaatıma verilen cevap) gibi bahanelerle geçiştirmeye çalışmakta ve tramerde motokaravanları özel amaçlı taşıt kategorisi altında tanımlamakta ve ayrı bir alt kırılım tanımlamayı reddetmekte inat ve ısrar ederek vatandaşın mağduriyetini gidermek yerine 30 40 yıllık sigorta primini bir seferde cebine indiren sigorta şirketlerinin çıkarlarını korumayı sürdürmeyi tercih etmektedir. Sigorta şirketlerinin Hazine Müsteşarlığının koruması altında yürüttüğü soyguna dur diyecek ve Hazine Müsteşarlığının TCK 257 md. hükümlerine aykırı davranmasına engel olacak bir devlet otoritesini HALA arıyoruz.
konu ile ilgili bir gelişme oldumu acaba bimerin yeni cevabi nedir? Teşekkürler.

Sesimizi bir şekilde duyurmamız gerekiyor. Önümüz kış çoğu karavancı evlerine dönüyor. Bir Ankara turu ve basın ses getirir diye düşünüyorum.

Almanya‘ da, akla mantığa sığmayan benzer saçmalıkları dile getiren televizyon proğramları ve yazan gazeteciler var. Yok mu tanıdığınız bir televiyoncu veya gazeteci? Böyle bir ön hazırlık yapıldıktan sonra bir Ankara turu mutlaka iyi ses getirir sanırım.

Tanıdık olsa iyi olur elbette, tanıdık yoksa habercilere bir haber uçursak yeterli sanırım. Onlara da malzeme lağzım. Organize olalım hakkımızı arayalım. Sigorta şirketleri yeterince zengin...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR