Önemli Haberler Neden Gezenbilirde Paylaşılmıyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,291

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
UKKF'nin Hatay'da karavan gönüllüleri köyü kurduğunu söylemesi önemli bir haber. Önemli haberler neden GB'de verilmiyor artık? Forum alemi derin uykuda!...

UKKF'nin Hatay'da karavan gönüllüleri köyü kurduğunu söylemesi önemli bir haber. Önemli haberler neden GB'de verilmiyor artık? Forum alemi derin uykuda!...

„Önemli Haberler Neden Gezenbilirde Paylaşılmıyor?“

Yücel Bey, konuyu bilen herkes istediği anda bilgileri Gezenbilir’de paylaṣabilir demekten baṣka bir ṣey söylemek mümün değil.

Sanıyorum hepimiz ṣok altındayız.

Bu durumda fiilen yardım edebilene ne mutlu…

Bilgiler resimde.

WhatsApp Image 2023 02 09 at 153308

Bu girişimin amacı nedir? Depremzedeler karavanlarda misafir mi edilecek? Yoksa sadece yardım malzemesi mi taşınacak? Hiç bir bilgi yok. Nasıl bir organizasyonsa artık...

Yönetim Kurulu Bşk yrd. @mert Baykal emeklerine sağlık .

42 FD 407 plakalı (kasa: 42 AIS 818) tırın içinde toplam 987 adet koli bulunmaktadır.
Şöför: Yunus Tekin.
987 kolinin içeriği:
⁃ 393 koli bebek bezi ve bebek ürünü
⁃ 142 koli kadin karisik giyisi
⁃ 123 koli erkek karisik kiyafet
⁃ 196 koli cocuk kıyafeti
⁃ 54 koli ayakkabi karisik yetiskin ve cocuk
⁃ 79 koli hiyjenik ürün

31 AKA 769 plakalı (kasa: 31 AKF 663) tırın içinde toplam 965 adet koli bulunmaktadır.
Şöför: Musa Karaca.
965 kolinin içeriği:
⁃ 298 koli battaniye/yorgan ve uyku tulumu
⁃ 167 koli kadin karisik giyisi
⁃ 130 koli erkek karisik kiyafet
⁃ 226 koli cocuk kiyafeti
⁃ 88 koli bebek bezi ve bebek ürünü
⁃ 56 koli hiyjenik ürün

K-K 1167 plakalı (kasa: ME-TE 5558) tırın içinde toplam 970 adet koli bulunmaktadır.
Şöför: Taner Kobak.
970 kolinin içeriği:
⁃ 318 koli bebek bezi ve bebek ürünü
⁃ 170 koli kadin karisik giyisi
⁃ 157 koli erkek karisik kiyafet
⁃ 192 koli cocuk kiyafeti
⁃ 77 koli ayakkabi karisik yetiskin ve cocuk
⁃ 56 koli hiyjenik ürün

B-429-WXY plakalı otobüsün içinde toplam 148 adet koli bulunmaktadır. Şöför: Adem Demir.
148 kolinin içeriği:
⁃ 87 koli battaniye ve yorgan
⁃ 27 koli kadin karisik kiyafet
⁃ 16 koli erkek karisik kiyafet
⁃ 18 koli cocuk kiyafeti
Hatay karavan köyündeki karavancılar tarafından dağıtılacak .

Mesaj Facebook'tan kopyalanmıştır. Leyla Özdağ.

Kamyon şoförüyüm. Depremin olduğu gün valiliği aradım. Gönüllü gitmek istediğimi söyledim. Hemen erzak ve battaniye yükleyip yola çıktım. Normal günde 5-6 saat sürecek yolu 12 saatte zor geçtim. Aşırı kar ve buzdan dolayı. Hatta bildiğim kadarıyla Elbistan'a ilk giren yardım aracıyım. 36 saat uykusuzluğun ardından Aksaray'a geldim yükledim ve bu seferde Kırıkhan'a gittim. Orayıda halledip Aksaray'a geldim. Yüklemek istedim ama bu sefer nasip değilmiş. İhtiyaç kalmamış.

Ve bu günler içinde foruma girmeyi bırakalım telefona cevap verecek zaman yoktu. Merak edenler için ara ara video çekip durum atabildim sadece.

Yani bi çok insan bu durumdadır. Yolda çok fazla karavan gördüm. Eminim bu foruma üye olan insanlarda vardı. Barınma ihtiyacının giderilmesi için yollara düşmüşler.

He birde şunu söyleyeyim. Sosyal medyada paylaşılan çoğu şey gerçeği yansıtmıyor. Gerçek bazen daha kötü bazense o kadar kötü değil. Her siyasi görüş bi tarafa çekiyor olayları. Yalan haberler çığ gibi büyüyor. Kendim gidip gözümle gördüğüm şeyler dahi çok başka anlatılıyor.

Yönetim Kurulu Bşk yrd. @mert Baykal emeklerine sağlık .

42 FD 407 plakalı (kasa: 42 AIS 818) tırın içinde toplam 987 adet koli bulunmaktadır.
Şöför: Yunus Tekin.
987 kolinin içeriği:
⁃ 393 koli bebek bezi ve bebek ürünü
⁃ 142 koli kadin karisik giyisi
⁃ 123 koli erkek karisik kiyafet
⁃ 196 koli cocuk kıyafeti
⁃ 54 koli ayakkabi karisik yetiskin ve cocuk
⁃ 79 koli hiyjenik ürün

31 AKA 769 plakalı (kasa: 31 AKF 663) tırın içinde toplam 965 adet koli bulunmaktadır.
Şöför: Musa Karaca.
965 kolinin içeriği:
⁃ 298 koli battaniye/yorgan ve uyku tulumu
⁃ 167 koli kadin karisik giyisi
⁃ 130 koli erkek karisik kiyafet
⁃ 226 koli cocuk kiyafeti
⁃ 88 koli bebek bezi ve bebek ürünü
⁃ 56 koli hiyjenik ürün

K-K 1167 plakalı (kasa: ME-TE 5558) tırın içinde toplam 970 adet koli bulunmaktadır.
Şöför: Taner Kobak.
970 kolinin içeriği:
⁃ 318 koli bebek bezi ve bebek ürünü
⁃ 170 koli kadin karisik giyisi
⁃ 157 koli erkek karisik kiyafet
⁃ 192 koli cocuk kiyafeti
⁃ 77 koli ayakkabi karisik yetiskin ve cocuk
⁃ 56 koli hiyjenik ürün

B-429-WXY plakalı otobüsün içinde toplam 148 adet koli bulunmaktadır. Şöför: Adem Demir.
148 kolinin içeriği:
⁃ 87 koli battaniye ve yorgan
⁃ 27 koli kadin karisik kiyafet
⁃ 16 koli erkek karisik kiyafet
⁃ 18 koli cocuk kiyafeti
Hatay karavan köyündeki karavancılar tarafından dağıtılacak .

Mesaj Facebook'tan kopyalanmıştır. Leyla Özdağ.
Facebook resmi internet siteleri olsa gerek.
Neyse, bir şekilde olayı öğrenmiş olduk. Teşekkürler Yücel bey.

Türk insanı olarak nevi şahsına münhasır bazı özelliklerimiz var.

Örneğin, İstanbul'da yaşayanlar, (bunlara ahım şahım basın mensupları da dahil) Türkiye'yi İstanbul'dan ibaret zannederler.

Facebook'a üye olan birisi, 85 milyon nüfusun Facebook üyesi olduğunu farzeder.

Twetter kullanan birisi, tüm vatandaşların Twetter takip ettiğini zanneder.

Oysa resmi kurumların olduğu gibi, sivil toplum örgütlerinin de resmi internet siteleri olmalı ve söylemek istediklerini bu sitelerden aktarmaları gerekir.

Bu hem profesyonelce, hem kaynak olarak güvenilir, hem de habere nereden nasıl ulaşılacağını bilme imkanı sağlayan bir yöntemdir.

Ekmekle fırın meselesi ama, biraz da her türlü yöneticileri ekmek yemişlerden seçmekte fayda var diye düşünüyorum.

Nasıl derler? "Allahtan hayırlısı"

Son düzenleme:

Facebook resmi internet siteleri olsa gerek.
Neyse, bir şekilde olayı öğrenmiş olduk. Teşekkürler Yücel bey.
Herkes çok yoğun şekilde bir şeyler yapmakla meşgul. Sanıyorum ki yeterince duyurmaya vakit olmadı.
Ben bu alan esas ilgi alanım olduğu için birçok mecrayı takip ediyorum. Alıntılar Facebooktan öğrenebildiklerimdi.
Sevgiler.

Türk insanı olarak nevi şahsına münhasır bazı özelliklerimiz var.

Örneğin, İstanbul'da yaşayanlar, (bunlara ahım şahım basın mensupları da dahil) Türkiye'yi İstanbul'dan ibaret zannederler.

Facebook'a üye olan birisi, 85 milyon nüfusun Facebook üyesi olduğunu farzeder.

Tweeter kullanan birisi, tüm vatandaşların Tweeter takip ettiğini zanneder.

Oysa resmi kurumların olduğu gibi, sivil toplum örgütlerinin de resmi internet siteleri olmalı ve söylemek istediklerini bu sitelerden aktarmaları gerekir.

Bu hem profesyonelce, hem kaynak olarak güvenilir, hem de habere nereden nasıl ulaşılacağını bilme imkanı sağlayan bir yöntemdir.

Ekmekle fırın meselesi ama, biraz da her türlü yöneticileri ekmek yemişlerden seçmekte fayda var diye düşünüyorum.

Nasıl derler? "Allahtan hayırlısı"
UKKF nin web sayfası ve forumu mevcut. Ayrıca UKKF nin forumunun tarihçesi Gezenbilir'den çok daha eski. Gezenbilir yokken daha federasyonun forumunda yazıştık.
Ancak oralara girip insanlar bakmıyor artık. Benim de www.pirikamp.com sitem var ama beni oradan takip edenler, beni tanıyan kişilerin pek bir azıdır.
Belki de UKKF bir duyuru yayınlamaya fırsat bulamadı.

UKKF nin web sayfası ve forumu mevcut. Ayrıca UKKF nin forumunun tarihçesi Gezenbilir'den çok daha eski. Gezenbilir yokken daha federasyonun forumunda yazıştık.
Ancak oralara girip insanlar bakmıyor artık. Benim de www.pirikamp.com sitem var ama beni oradan takip edenler, beni tanıyan kişilerin pek bir azıdır.
Belki de UKKF bir duyuru yayınlamaya fırsat bulamadı.
Eleştirmekteki niyetim, kurumların varlık amaçlarını daha etkili şekilde gerçekleştirmelerine acizane yol göstermek, belki dışardan bakışın avantajından haberdar edebilmektir. Bu cesareti de, gözlemlediğim eksikliklerinden alıyorum. Hepsi bu. Yoksa başka türlü bir had aşımı niyetim yoktur.
Sevgiler.

Eleştirmekteki niyetim, kurumların varlık amaçlarını daha etkili şekilde gerçekleştirmelerine acizane yol göstermek, belki dışardan bakışın avantajından haberdar edebilmektir. Bu cesareti de, gözlemlediğim eksikliklerinden alıyorum. Hepsi bu. Yoksa başka türlü bir had aşımı niyetim yoktur.
Sevgiler.
Estağfirullah, Had aşımı? Yok öyle bir şey...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri