Online Satış Siteleri Defender Arama Kriterleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan T.Niron Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,616

T.Niron

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Web
niron.com.tr
Merhaba,

Defender 110 almak istiyorum ama online satış siteleri dışında bakabileceğim bir yer var mı bilmiyorum. Baktığım online satış sitelerinde de hangi kriterlere bakmam gerektiğinden emin değilim. Özünde aşağıdaki görsel de "Defender 110 Station Wagon" olarak geçen modeli almak istiyorum.

Baktığım ilanlarda her ne kadar benziyor olsalarda farklılıklar var. Sinyallerin yerleri farklı, kaporta farklı vb. Buda biraz kafamı karıştırıyor. Alacağım modeli netleştiremiyorum.

Bir de motor sorunum var. Burada tavsiye edilen bir çok motor bu sitelerde geçmiyor. Örneğin TD5, G30, Puma ve benzeri. Ya da ben nereye bakacağımı bilemiyorum.

Desteğinizi rica ederim.

Sevgiler,

622226 10151266160913552 930286818 o

Etiketler
defender 110
İlk başta bu işlere hiç bulaşmadan önce co-pilot olarak defendercılarla dolaşman gerekli; gerekli bilgi ve beceriyi depoladıktan sonra almanı tavsiye ederim.

İlk başta bu işlere hiç bulaşmadan önce co-pilot olarak defendercılarla dolaşman gerekli; gerekli bilgi ve beceriyi depoladıktan sonra almanı tavsiye ederim.

Merhaba,

Bu uyarıyı neden yaptığınızı da anlatırsanız benim için dah faydalı olur. Hali hazırda Amerikan ve Alman 4x4 deneyimlerim var. Sürat ve konfor beklentim yok. Tandığım bildiğim Eski model Defender kullanıcısı da hiç yok. Ancak yolda park halinde görürsem bir durup inceliyorum o kadar. Ancak böyle bir fırsat yaratabilirsem veya yaratılırsa tabiki değerlendiririm. Bu ay sonuna kadar Çanakkale / Ayvacık tarafında olacağım. Bayramdan önce bir kaç gün İstanbul'a döneceğim ve arından yine bayramdan önce Muğla / Bodrum tarafına geçeceğim

Sevgiler,

Türkiyede 300TDI ya da sonradan takma nissan BD30 popüler. Puma araçlar ordudakiler henüz satılmadı duruyor çoğu. Piyasada ordu çıkması olmayan ithal araçlar çok sayılı o nedenle yok. Land rover türkiye otokar var diye defender pek getirmedi. otokar ise sivile satmadı. Elimizdeki araçlar 2.5düz dizel, 300tdi bazen 200tdi (ama çok az) TD5 ve Puma motorlar. Puma denen motorlar ford minibüslerden de alınma olabiliyor. 300TDI sonrası pek kara düzen olmadığı için kendin tamir etmeye az uygun. Siz 300TDI bakın ama 300 TDI da bu araçlar daima çok kötü kullanıldığı için ille revizyon gerektirebilir. Nadir durumlarda kullanılmamış komutan aracı olanlar düşebilir. Araçta ilk bakacağınız şey şasi numarası ile ruhsattaki aynı mı olsun. Motor orjinalse avantaj, ruhsata işlenmişse yine avantaj. Defender normal bir araç değil, başka aracınız illa olsun. Ayrıca ustalar yaklaşmak istemez. Yaklaşan ustalar da hep meşguldur. Dolayısı ile kendiniz uğraşmanız gerek bi derece. Çok bozulur derler ama bu tam bozulma değil, ufak tefek bişeyler olur onları yapsan da olur yapmasan da. Kendin yaparsın. Yolda kalma olasılığı araç bakımlı ise yüksek felan değildir. Parçaları görece ucuz ustaları nazlıdır. Normal sanayide öcü gibi kaçarlar. Arabaya girmesi kapısını bacasını çalması kolaydır. Park yerinizin güvenli olması gerekir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri