Opel Frontera 3.2 Limited ile İlgili ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cicibebeci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,226

cicibebeci

Ana Kamp
jeep ile ilgili soru sormam gerekince heme bu site aklıma geldi. Üstadlara bir sorayım dedim. Sorularıma yanıt verebilirseniz çok sevinirim.

çok yakında 2000 model 145.000 km de Opel Frontera 3.2 Limited model (Benzin/LPG li) jeep alacağım.
haftasonu aracı bir opel servisine götürüp baktırmayı düşünüyorum, biraz araştırdım sadece teyp hırsızlığı olmuş başka hasarı olmamış görünüyor.
fiyat olarak 19.500 de anlaştık.
sorularıma gelecek olursak;

1. Sizce bu araç için kabaca fikir yürütürseniz fiyat nasıl ?
2. Limited en full versiyonu dedi araç sahibi, diğerlerinden ne farkı var biliyor musunuz ?
3. Servis de arabayı baktırırken nelere dikkat etmeliyim, ustadan hangi bilgileri almalıyım araç ile ilgili ?
4. Son sorum şahsi fikriniz açısından bu aracı istanbulda kaskosuz kullanmam doğru olurmu, aracın kaskosunun min 1500 TL tutacağını düşünürsek siz olsanız ne yapardınız ?

şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim..

Etiketler

Ynt: Opel Frontera 3.2 Limited ile İlgili ?..

arazi taşıtları özel zevke bağlı bişedir frontera fazla talep edilen bir ara değil kendi açısından özellikle 3 kapı olanları hiç tutulmuyo ama dediğim gibi zevk işi siz beğenmişseniz mesele yok 2 el araçlarda biraz şans işidir bugün iyi gözükür 1 hafta sonra arıza vermeye başlar ve içinize siniyosa alın derim ama bir range jeep suzuki gibi araçlarlada kıyaslamayın derim parcacıdan parca fiyatlarına bakın diğer araçlarla karşılaştırın derim

aracla ilgili baska bilgisi olan yokmu yaw..??? bende merak ettim nasil arac? uzaktan baya hos duruyor.

slm

frontera b kasa kodu ile satılmıştır. frontera nın bu kasası fazla tutmamıştır. o yüzden yedek parça fiyatları pahalıdır. çünkü ya stokta yoktur ya da azdır. motor ve mekanik parçaları frontera a gibi (1998 ve öncesi) modellerde olduğu gibi diğer opeller le uyum sağlamaz. bu yüzden ihtiyacınız olacak önemli bir parça muhtemelen almanyadan direk ithal edilecek. onun dışında çok konforlu bir araç olduğunu ve güçlü bir motoru olduğunu duydum. fiyatça çok uygun ve çok temiz bir araç bulursanız düşünmelisiniz. onun dışında alternatifleriniz olmalıdır. ama frontera alacaksanız frontera A alınız.. hala almayı düşünüyorsanız, bir opel parçacısına, baskı balatası, ön far, ve ön tampon fiyatı sorun. genelde ihtiyaç duyulan parçalar bunlardır. diğer araçların parça fiyatlarıyla karşılaştırın.

bahsettiğiniz aracın amerikan versiyonu olan isuzu rodeo yu 1000 km.ye yakın amerikada kullanma fırsatım olmuştu.205 beygir v6 güçlü bir makinesi vardır,bir önceki frontera a daki gibi kamyon kullanıyor hissi vermez.ayrıca kabin içi malzeme kalitesinde düzeltmeler yapılmıştır.caddede bir otomobile yakın performansı vardır.1-2 kez aracın içinde 4 kişi varken tekne de çektik,araç fazla zorlanmadı.hafif arazi koşullarında vazifesini yerine getirdi,ağır arazilerde çok başarı göstereceğini sanmıyorum.
türkiyede 3.2 motorlu b versiyonunun yedek parça fiyatlarının çok yüksek olduğunu,temininde problem olduğunu biliyorum.ayrıca gm dünyada iflasın eşiğinde ve türkiyede yeni bir yapılanma içinde.bu durumları da dikkate almanızı tavsiye ederim.

türkiye piyasa şartlarında az ithal edildiği için tavsiye edilebilecek bir araç olduğunu sanmıyorum.

frontera A lar görsel olarak ve motor gucu kadar olarak tatmin edici olmasada piyasada en ucuz ve en bol yedek parcaya sahip araclardır ama sizin bahsetmiş olduğunuz araç frontera B ise tamamen parca fiyatları bir fiyasko olan ve motor olarakda 3.2 olması nedeni ile motor problemlerinde sorunlu ve A kasa ya göre daha çok elektronik donanıma sahip olduğu icin problem riski doğuran bira araçtır örnek vericek olursak

2.2 frontera alt rotiller sağ sol askı rotları iç aks körükleri ön ve arka fren balatası viraj demir uclastikleri ve rotbaşları dahil olmak üzere değiştirdinizde yedek parca maliyeti 270 tl geçmicektir

3.2 frontera da aynı yedek parcalar sadece yetkili servis aracılığı ile geleceği icin fiatı 700 tl geciyor

2. Limited en full versiyonu dedi araç sahibi, diğerlerinden ne farkı var biliyor musunuz ?
3. Servis de arabayı baktırırken nelere dikkat etmeliyim, ustadan hangi bilgileri almalıyım araç ile ilgili ?
4. Son sorum şahsi fikriniz açısından bu aracı istanbulda kaskosuz kullanmam doğru olurmu, aracın kaskosunun min 1500 TL tutacağını düşünürsek siz olsanız ne yapardınız ?

Opel Frontera 3.2 Limited için ilk olarak şunu söyleyebilirim cheroke, chevrole jeep lere kıyaslayacak olurusam kendi classından en iyi araçlardan bir tanesi. 3,2 motor olduğu için hem arazide hemde karayolunda çok başaralı bir performansı var. Bu classta araçlar genelde 5000 motor olduğu için yakıt tüketimi çok önemli. Şehir içinde 3.2 motorla LPG kullanarak km'de 220 yakıyorum benzinlede 280 lira yakıyorum. ve trafik durumuna göre bu oranlar değişibiliyor. Bana göre aracın en olumsuz yeni genişliğinden ve yüksekliğinden dolayı istanbul içerisinde park sorunudur.Frontera'yı geri viteste arkadaki yedek lastikten ve filmli camlardan dolayı aynalardan kullanmak zorundasınız. Yedek lastik arkada olduğu için kaliteli bir park sensorü almalısınız. Birde uzun yolculuk yapıyorsanız bu araç sizi kesinlikle yormaz.

Aracınızın servisini seçerken LPG ruhsatlı servisleri yada özel servisleri tercih edin. Aracın yedek parçaları bir hafta içerisinde yetkili servisler tarafından yurtdışından getirilebiliyor. Ve son olarak istanbulda hangi araç olursa olsun bence kaskosuz kullanmayın :smiley:

arkadaslar aklinizda olsun bende satiorum arabami 3.2 frontera 4 kapi 99 model ve su an 122 bin kilometrede ilk sahibiyim arabami satiorum cunku baska bir araba istiyorum fiyatta illaki anlasiriz tel 05376427979

Gzb kemerburgaz 20 12 09 77

c@n' Alıntı:
frontera A lar görsel olarak ve motor gucu kadar olarak tatmin edici olmasada piyasada en ucuz ve en bol yedek parcaya sahip araclardır ama sizin bahsetmiş olduğunuz araç frontera B ise tamamen parca fiyatları bir fiyasko olan ve motor olarakda 3.2 olması nedeni ile motor problemlerinde sorunlu ve A kasa ya göre daha çok elektronik donanıma sahip olduğu icin problem riski doğuran bira araçtır örnek vericek olursak

2.2 frontera alt rotiller sağ sol askı rotları iç aks körükleri ön ve arka fren balatası viraj demir uclastikleri ve rotbaşları dahil olmak üzere değiştirdinizde yedek parca maliyeti 270 tl geçmicektir

3.2 frontera da aynı yedek parcalar sadece yetkili servis aracılığı ile geleceği icin fiatı 700 tl geciyor

merhaba ön takıma sokucam arabayıda 2.2 frontera için verdiğiniz fiyatlar la ilgili (tahminen sizde yaptırdınız) parça parça fiyatlarını kabataslak yazarmısınız birde nerden aldığınızı yada uygun fiyata nerden bulabileceğimi. şimdiden teşekkürler

Playmoon' Alıntı:
merhaba ön takıma sokucam arabayıda 2.2 frontera için verdiğiniz fiyatlar la ilgili (tahminen sizde yaptırdınız) parça parça fiyatlarını kabataslak yazarmısınız birde nerden aldığınızı yada uygun fiyata nerden bulabileceğimi. şimdiden teşekkürler

parça parça hatırlayamıcam 5 ay oldu ama full ön takımı aldım fren balatası dahil amortisör haric şekilde otomotiv sektöründe çalışıyorum aksaray ve cevresinde bu fiatlara yakın fiatlarla ön takım yaparsınız frontera dan korkmayın

ateşleme bobini eski kasa vectra A yani 240 tl buji kablosu 50 tl orjinal eksoz manifoldu 210 tl aldım 1 ay icinde değişenlerde bunlar

c@n' Alıntı:
parça parça hatırlayamıcam 5 ay oldu ama full ön takımı aldım fren balatası dahil amortisör haric şekilde otomotiv sektöründe çalışıyorum aksaray ve cevresinde bu fiatlara yakın fiatlarla ön takım yaparsınız frontera dan korkmayın

ateşleme bobini eski kasa vectra A yani 240 tl buji kablosu 50 tl orjinal eksoz manifoldu 210 tl aldım 1 ay icinde değişenlerde bunlar

Korkmuyorumda az daha çok ucuza satıyordum. Son anda vazgeçtim yavaş yavaş komple yaptırıcam Allah ömür verdiği kadarda binicem.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR