Ormanda Bir Başına - Survivor Cinsi Macera.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omnitemporal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,688

omnitemporal

MURAT ERDOĞAN
arkadaşlar atrvinde bir orman varmış,bir başından girilince diğer başından çıkmak bir hafta sürüyormuş,bakir bir doğa
likya yolu yürüyüşüne alternatif süper bir macera olabilir,sırtta çanta ve çadırla doğada geçecek bir hafta
tek başına yapmaya cesaret edemedim,bence 2 yada 3 kişi ideal olur
ne dersiniz?
tarih olarak mart yada nisan diye düşündüm

Etiketler

Arkadaslar Artvin'den selamlar. Bahsedilen rota neresi bilmiyorum ama memleketimizin ormanı bol, dağı çoktur. Trekking, Offroad ve doga sporları için bol macera yaşatacak bir doğaya sahibiz. Ziyaret etmek isteyenlerle irtibatta olalım.

omnitemporal' Alıntı:
arkadaşlar atrvinde bir orman varmış,bir başından girilince diğer başından çıkmak bir hafta sürüyormuş,bakir bir doğa
likya yolu yürüyüşüne alternatif süper bir macera olabilir,sırtta çanta ve çadırla doğada geçecek bir hafta
ne dersiniz?

Çok ayrıntılı bir çalışma yapmamakla beraber, genel okuduklarımdan mart ve nisan ayının karadeniz veya artvin bolgesi için erken diye dusunuyorum.

evet yer maçahel

Macahel vadisi

Macahel

Dsc00056

suatti' Alıntı:
Arkadaslar Artvin'den selamlar. Bahsedilen rota neresi bilmiyorum ama memleketimizin ormanı bol, dağı çoktur. Trekking, Offroad ve doga sporları için bol macera yaşatacak bir doğaya sahibiz. Ziyaret etmek isteyenlerle irtibatta olalım.
Geçtiğimiz yaz gelmiştim ama Maçahel'e gidememiştim. Kısmetse bu sene yine gelip, göremediğim yerlere gideceğim. Görüşebilmek dileği ile ;)

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=78372.msg1061745#new

ne dersiniz?
Tek başınıza gitmeniz doğru olmaz. Sadece hayvan için demiyorum, insanlık halidir, her şey olabilir. Mesela en basit bir durumda bile arkadaşa ihtiyaç vardır. Odun keserken gözüme parça fırladı ve yanımda arkadaşlarım olduğu için hemen müdahale edebildiler. Aksi halde zor durumda kalacaktım. Üstelik o bölgede bozayı çoktur ve tek kişi olarak savunmasız kalırsınız. Bir kaç kişilik guruba hiç bir hayvan saldırmaz, kaçar.

Doğada tek başına kalmayı ve bu tür faaliyetlerde (hayatta kalma pratiği) bulunmayı seven biriyim. Her yıl yaklaşık 10 günümü Beyaz Su yaylası, Gorgit yaylası, Camili arasındaki bölgede geçiririm (Macahel vadisi). Tek başına o ormanlarda kalmanız biraz zor. Zaten genel olarak Karadeniz ormanları uzun yürüyüşler yapmak için uygun değidir (jungle tarzı). Çünkü orman içinde yürüyecek alan bulamazsınız. O nedenle, Karadenizdeki yürüyüş rotalarının çoğu yaylalardan geçer ve orman geçişi daha azdır. Orman içi geçişlerde de ancak belirlenmiş rotalar ve patikalar varsa onları takip edersiniz. Ayı önemli bir sorun. Karşılaşınca ne yapacağınızı değil karşılaşmamak için ne yapmanız gerektiğini çalışmalısınız. Ayrıca hayatta kalma tarzı faaliyetlerde en büyük tehlike kesinlikle hayvan saldırısı değildir. Hipotermi, hipertermi ve kazalar en önemli tehlikelerdir. Doğada hayvan saldırısından dolayı ölen kişi sayısı yukarıda bahsettiğim sorunlardan dolayı hayatını kaybedenlere göre çok çok daha azdır. Bizim ülkemiz söz konusu olduğunda insanden gelecek tehlike hepsinin üstündedir. En azından ben böyle düşünüyorum. Ancak Karadeniz yöresi bu bakımdan çok iyi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR