Otomatik Vites Benzinli Araç Ile Çekme Karavan

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan merdogdu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,270

merdogdu

Yeni Üye
Mesajlar
5
Tepkime Puanı
0
1.5 benzinli otomatik vites aracım var. 750 kg. altı çekme karavan aldım. Bu araçla karavan kullanırken yokuş yukarı çıkarken ya da inerken manuel vites mi kullanmalıyım. Yoksa otomatik vites ile kullanmak bir sorun oluşturmaz mI?
 

Aracınızla giderken bazı yokuşlarda devri arabayı bağırtmayacak ama yokuşu da çıkacak şekilde ayarlayın ve manuel vitesle çıkın bence. Böylelikle otomatik şanzımanın gereksiz vites yükseltmesini engeller ve aracınızı korursunuz. Aynı şekilde yokuşu çıktığınız viteste inmenizi ve böylece fren balatalarını üzmemenizi tavsiye ederim.
 
Son düzenleme:

Aracınızla giderken bazı yokuşlarda devri arabayı bağırtmayacak ama yokuşu da çıkacak şekilde ayarlayın ve manuel vitesle çıkın bence. Böylelikle otomatik şanzımanın gereksiz vites yükseltmesini ve aracınızı korursunuz. Aynı şekilde yokuşu çıktığınız viteste inmenizi ve böylece fren balatalarını üzmemenizi tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim. Bu konuda çok farklı yorumlar var. Aracım yeni olduğu için zarar vermekten de endişeleniyorum. . O halde düz yolda otomatik kullanırken uzun yokuşlarda ve inişlerde aracımı manuel viteste kullanmam daha sağlıklı görünüyor.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,360
Mesajlar
1,516,992
Kayıtlı Üye Sayımız
172,014
Kaydolan Son Üyemiz
yusufçınar

SON KONULARGeri
Üst