Panelvan Ve Karavan Ruhsatlı Araçlar Arasındaki Vergi Sigorta Farkları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bberksan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,081

bberksan

Kamp II
merhaba
Kamp amaçlı bir araç hazırlamak istiyorum. İki seçeneğim var. Ya panelvandan çevirme bir karavan alıp arkasına motorumu asacağım. Yada panelvan bir araç alıp demonte kamp ekipmanları ile donatıp kullanacağım. (Webasto , güneş paneli ve yan tente sabit olacak gerisi portopoti wc , kampet türü yatak , musluklu su bidonu , nurgaz ocak vs gibi sabit olmayanı ekipman ve içine motorumu bağlayıp yola gidecegim.)
Ford transit panelvan (2+1 kapalı kasa kamyonet)ile aynı ford transite proje çizdirip ruhsatını karavan olarak tescil ettirirsem bandrol sigorta maliyetleri nasıl oluyor bilen varmı.

Etiketler
merhaba
Kamp amaçlı bir araç hazırlamak istiyorum. İki seçeneğim var. Ya panelvandan çevirme bir karavan alıp arkasına motorumu asacağım. Yada panelvan bir araç alıp demonte kamp ekipmanları ile donatıp kullanacağım. (Webasto , güneş paneli ve yan tente sabit olacak gerisi portopoti wc , kampet türü yatak , musluklu su bidonu , nurgaz ocak vs gibi sabit olmayanı ekipman ve içine motorumu bağlayıp yola gidecegim.)
Ford transit panelvan (2+1 kapalı kasa kamyonet)ile aynı ford transite proje çizdirip ruhsatını karavan olarak tescil ettirirsem bandrol sigorta maliyetleri nasıl oluyor bilen varmı.
Sigorta sorgulama ya bilgikerini gir , TL olarak çıkar .
Benimki 2008 model 11.5 M3 ducato motokaravan 5.basamak tan 2.200 TL ödüyorum . Normali kamyonet 700 civarı

Abi arattım ama bulamadım. Hatta google da da arattım yine yok ama belki derdimi tam yazamadım....Neyse verdiginiz bilgi icin tesekkurler. Anladıgım kadarı ile bandrol aynı ama sigorta bir hayli pahalı. Muayene aynı yılda bir. Karavan ruhsatlı olursa Kopruden gecme avantajı var. Peki sürat limitleri nasıl arabalar gibimi yoksa panelvanlar gibimi. Baska avantaj dezavantajlar varsa yazabilirmisiniz? Tesekkurler

Suleyman abi sizin mesajlarınızı arattım daha evvel yazdığınız bir mesajda sorumun ynıtları var. Tesekkur ederim.

Benim aracım kamyonet panelvan geçiyor sigortası 1250 tl. Ödüyorum. Bu çekici aracım. Yani kendisinde bir karavan donanımı yok. Cd537e41898dc1811aeac823f196c061

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

SON KONULAR

Geri