Photoworld İle Pınarbaşı, Küre Dağları, Safranbolu Fotoğraf Turu 27-29 Ekim 2018

serhyhunter

Kamp I
Mesajlar
137
Tepkime puanı
3
PhotoWorld İle Pınarbaşı, Küre Dağları, Safranbolu Fotoğraf Turu

27-29 Ekim 2018 (2 gece Otel konaklamalı, Yarım Pansiyon)

Fiyat: 570 TL

Gezilecek Yerler: Pınarbaşı, Küre Dağları, Valla Kanyonu, Muratbaşı Köyü, Ilıca Şelalesi, Horma Kanyonu, Safranbolu, Tokatlı Kanyonu

Sonbaharın en güzel yaşandığı yerlerden birine, doğanın farklı tonlarda renklerle ziyaretçilerini karşıladığı Kastamonu il sınırları içerisindeki Küre Dağları Milli Parkı’na, oksijeni ciğerlerimize doyasıya çekip benzersiz renkleri fotoğraflamaya var mısınız?
Pınarbaşı İlçesi, ilde yöresel kıyafetlerle (gündelik yaşam için) gezilen ender yerlerden biridir.
Dünyada eşine az rastlanır nemli ve karstik ormanları, bitki türleri ve yaban hayatı zenginliğiyle ekolojik bakımından önemi uluslararası düzeyde kabul gören ender alanlardan biri olan “ Küre Dağları Milli Parkı”, Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından (WWF), “Türkiye’nin dünyaya armağanı” olarak uluslararası kamuoyuna sunulmuştur.
Küre Dağları Milli parkının kalbinde yer alan Pınarbaşı ilçesi, Valla Kanyonu (Dünyanın 4.büyük kanyonu), Horma kanyonu, Ilıca şelalesi ve Ilgarini mağarası gibi doğal zenginlikleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Zengin kültürel kaynakları ve folklorik değerleri, otantik yaşam ögeleri ve özgün ahşap mimarisini koruyarak günümüze taşıyabilmiş nadir yörelerimizin başında gelmektedir.

Program:

26 Ekim Cuma gecesini Cumartesi’ye bağlayan gece saat 00:45’te belirtilen noktadan sizleri aldıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız. Yaklaşık 7 saat süren yolculuğumuzdan sonra Sarımeşe Otel’e varmış olacağız.

27 Ekim Cumartesi
Otel’de alacağımız kahvaltının ardından Muratbaşı Köyü, Valla Köyü ve Valla Kanyonu yürüyüşü için yola çıkıyoruz. Köy halkını rengarenk kıyafetleri içerisinde fotoğraflayıp kanyonun eşsiz manzarasının seyrine dalıyor ve ormaniçi yolunda yürüyüş yapıp oksijen depoluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

28 Ekim Pazar
Kahvaltımızı yaptıktan sonra bu kez yanıbaşımızda duran bir doğa güzelliği ile sizleri tanıştırıyoruz. Ilıca Şelalesi bizleri eldeğmemiş dokusuyla karşılıyor. Şelale turumuzun ardından dönüş yolunda Gözleme ve ayran eşliğinde, ardından da odun ateşinde yanan semaverden bardaklarımıza dökülen demli çaylarımızla öğle yemeğimizi (Ekstra) alıyoruz. Sonrasında hep birlikte bu kez şehir merkezine yakın olan Horma Kanyonu’na ve yürüyüş parkuruna gidiyoruz. Gezimiz sonrası dinlenme ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

29 Ekim Pazartesi
Otelde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra odalarımızı boşaltıp Safranbolu seyahatimiz için yola koyuluyoruz. İlk olarak Kristal Cam Teras’tan Tokatlı Kanyonu manzarasını fotoğraflıyoruz. Ardından Safranbolu Hıdırlık Tepesi’nden panoramik Sarfanbolu manzarasının fotoğraflarını çekiyoruz. Ardından şehir turumuzu yapıp öğle yemeği sonrasında bu kez Bulak Mencilis Mağarası’na gidiyoruz. Mağara gezimiz sonrası ise İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. 23:00 gibi İstanbul’a varıp sonraki gezilerimizde tekrar bir arada olabilme temennisiyle vedalaşıyoruz.

Önemli Not: Turumuz sadece 15 kişi için özel olarak hazırlanmış bir butik turdur. 29 Ekim tatiline denk geldiği için yer bulmakta zorlanmamak adına kayıtların bir an önce yapılması gerekmektedir.

Hareket yeri ve saati:
00:45 – Kadıköy Evlendirme Dairesi

Fiyat: 570 TL

Fiyata Dahil Olanlar:
Lüks araçlarla ulaşım
Sarımeşe Otel’de 2 gece YP Konaklama
3 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği
Çevre gezileri
Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:
Tüm öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Tüm kişisel harcamalar
Son katılım tarihi: 01 Ekim 2018 Pazartesi

Gerekli olan malzemeler;
* Fotoğraf makineniz,
* Yedek pil, şarj aletiniz ve Tripod veya Monopodunuz
* Rahat hareket edebileceğiniz outdoor ayakkabı ve kıyafetleriniz,
* Hava durumuna göre yağmurluk, polar mont
* Şayet kullanıyorsanız ilaçlarınız.


Detaylar:
Gezi süresi iki gecesi otel konaklamalı toplam 3 gündür. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentemizin sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentede saklıdır. Turun iptali durumunda acente iptali bizzat bildirmek zorundadır. Tura kayıt yaptıran ancak, geçerli mazeret bildirilerek Tur tarihinden en az 7 gün öncesinde iptal isteyenlere ücretin tamamı, son 4 - 6 gün arasında iptal edenlere %50'si iade edilir. Son 3 gün içinde iptal isteyenlere ücret iadesi yapılamaz.

Turumuz A-7609 TURSAB No'lu Endemic Tours güvencesinde yapılmaktadır...

Detaylı bilgi ve kayıt için:
Serhat Yılmaz
0532 540 55 75
[email protected]
 


Forum istatistikleri

Konular
99,928
Mesajlar
1,475,299
Kullanıcılar
167,720
Son üye
Keskinoğlu

SON KONULAR

Üst