Piknik Tüp Için Katlanır Teneke Rüzgarlık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suleymancirit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,733

suleymancirit

Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı
Bu yaz Uzungölde , piknik tüp için , katlanır teneke rüzgarlık gördüm .

Satın alnak için , internette aradım bulamadım .

Sadece resimde görülen , NURGAZ üretimi küçük boy ocaklar için üretilmiş olanından buldum.

Resimdeki tüp rüzgarlığının 2 kg lık piknik tüpleri için üretilmiş olanlarından arıyorum bulamıyorum .

Resimdekinin bir boy büyüğü , bu tür rüzgarlık bulan ve kullanan varsa , satın alabileceğimiz firma ve adres bilgisini yazabilirmi .

Bulabilirsek mukavva kutudan kurtulmuş oluruz . 341a5ca087effb8f874de6e936f3674c

Etiketler
Piknik tüpü boyutumdakine hiç rastlamadım.
Eskiden İzmir'in dağlarındaki kamplarımda kullanmak için duralitden benzer bir şey yapmıştım.
Bir parça duralit veya kontraplak ve takviyeli bant vasıtasıyla benzerleri yapılabilir.

Benim yıllardır kullandığım kendi yaptığım küçük piknik tüpü rüzgarlığım var. Malzemesi : Hurdacıdan almış olduğum eski buzdolabı evaporatör , 4 adet küçük boy menteşe , 16 adet pop perçin ve el emeği . Alüminyum evaporatör ü tüpe uygun 3 parça kesip, menteşeleri perçinle montajlayarak katlanır rüzgar kesici haline getirdim. Ölçüler ; Y: 35 cm , G:29 cm katlandığında kalınlık :9 mm Not: Sürekli kullanıldığı için biraz kirli temizlemeye fısatım olmadı.:smiley:))

IMG 2733

IMG 2732 1

Güzel olmuş , bulamazsam aynısını yapmaya çalışacağım .

Katlanır olursa yer kaplamıyor .

Piknik tüpünüz için aracınızda yeriniz olacağından rüzgarlığın katlanır olması çokda gerekli olmadığını düşünüyorum.

Bir alternatif. 16 litrelik yağ tenekesini arzu ettiğiniz yüksekliğe göre saç makası ile üstten kesin,bir cephesinede hava girişi içinde matkapla delikler açın, tava vs sapı içinde pencere açın.
Piknik tüpünüzü tenekenin içine yerleştirdiğinizde devrilmez bir rüzgarlığınız olur. Eskiden bu şekilde kullanırdık. Araba bagajında da bu tenekenin için de taşırdık.İlave yer kaplamamış olurdu.

Bu şekilde kullanımda rüzgarlardan devrilmesi de mümkün olmayacaktır.
Tabi istediğiniz gibi menteşeli ve katlanır değil fakat gayet iş görür.

.

Benim kamperimde böyle rüzgarlıkları koyacak yer yok.
Üstelik bunları bulma ya da yapma sorunu var.

Katlayarak kolayca yer bulduğum kartonun tek sorunu ise rüzgarın yönünü doğru tahmin edebilmek.
Yoksa aşağıda modeldeki gibi sabitlenmekte.
.
37EDA022 3FF0 4096 AED7 91C5172B9851

.
3CC78CC3 778C 4952 B8AC 0885EDC65F64

.
7BEC7216 7AE7 4230 8683 27B0195253D5

Son düzenleme:

Piknik tüpünüz için aracınızda yeriniz olacağından rüzgarlığın katlanır olması çokda gerekli olmadığını düşünüyorum.

Bir alternatif. 16 litrelik yağ tenekesini arzu ettiğiniz yüksekliğe göre saç makası ile üstten kesin,bir cephesinede hava girişi içinde matkapla delikler açın, tava vs sapı içinde pencere açın.
Piknik tüpünüzü tenekenin içine yerleştirdiğinizde devrilmez bir rüzgarlığınız olur. Eskiden bu şekilde kullanırdık. Araba bagajında da bu tenekenin için de taşırdık.İlave yer kaplamamış olurdu.

Bu şekilde kullanımda rüzgarlardan devrilmesi de mümkün olmayacaktır.
Tabi istediğiniz gibi menteşeli ve katlanır değil fakat gayet iş görür.
Teneke içinde de olur fakat daha önce de bu şekilde kullandım , tüpün musluğunu açıp kapatma da veya kısma yaparken , eliniz yanabiliyor , yağ şıçrayabiliyor .

Bulabilirsem katlanır rüzgarlık alırım , bulamazsam yukardaki örneğe göre yaparım inşaallah .

Saç satanlardan 40x40 cm 4 adet saç kestirdim , köşeleri ezilen perçinle perçinledim , sonunda bende kendim yaptım .

Not : resim yükleme yapılamıyor , bu nedenle resim koyamadım
E0320c52867c6c41eff4f7b124c2c59e

1ebe5c129591109891e857cbe31395a1

Teneke içinde de olur fakat daha önce de bu şekilde kullandım , tüpün musluğunu açıp kapatma da veya kısma yaparken , eliniz yanabiliyor , yağ şıçrayabiliyor .

Bulabilirsem katlanır rüzgarlık alırım , bulamazsam yukardaki örneğe göre yaparım inşaallah .

Tenekenin bir tarafını tüpün ayarını yapacak kadar keserseniz sorun olmaz.
Karavanda değil ama yıllarca tatile giderken hep böyle yaptım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR