Range Rover 3.0 td ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MANU Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,639

Etiketler
Ynt: Range Rover 3.0 td ?..

atlvlk' Alıntı:
Uygulama ne kadara mal oldu?
Bir de aracin yakit tuketimi artti mi?Bir fark hissettiniz mi acaba?
Tesekkurler.

yakıt tüketimi basmadığınız zaman çok az tüketiyor.%10 yakıt tasarrufu sağlıyor. bastığınız zaman eskisine göre biraz fazla 100 km 14 litre tüketiosa 15 litre oluyor. fark inanılmaz derecede var.1,300tl ye taktırmıştım ben

Selamlar bende bmw 5.20d veya RR 3.0 TD arasında bir seçim yapmaya çalışıyorum şuanki aracımdan çok sıkıldım. 2002-2005 RR önceliğim.
RR 3.0 td lerin Periyodik bakımları ve ağır bakımları ne kadara mal oluyor bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Ayrıca Şanzıman 100bin'de gidebilir denmiş. şanzıman başa beladır gerçekten Volkswagen DSG (çift kavramalı) den biliyorum (4000 - 7000) tl civarında çok ciddi bir rakam. Bir RR şanzımanı ne kadardır TD ? şimdiden çok teşekkürler.

zuluraptor' Alıntı:
Selamlar bende bmw 5.20d veya RR 3.0 TD arasında bir seçim yapmaya çalışıyorum şuanki aracımdan çok sıkıldım. 2002-2005 RR önceliğim.
RR 3.0 td lerin Periyodik bakımları ve ağır bakımları ne kadara mal oluyor bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Ayrıca Şanzıman 100bin'de gidebilir denmiş. şanzıman başa beladır gerçekten Volkswagen DSG (çift kavramalı) den biliyorum (4000 - 7000) tl civarında çok ciddi bir rakam. Bir RR şanzımanı ne kadardır TD ? şimdiden çok teşekkürler.

öncelikle hayırlısı neyse o olsun derim. RANGE ROVER gerçekten masraflı bir arabadır.keyfi karizması çok başkadır.öncelikleeriniz nedir? birisi 4x4 birisi sedan.

hayırlısı inşallah teşekkürler. 2002-2005 RR önceliğim. ama periyodik bakımları felan ne kadardır servisinde ve ağır bakımları bir bilginiz var mı acaba?

bnde 2003 model rr var dizel. servisleri 10binde girior.Fazla bi tutar deil yani bmwye göre hemen hemen aynıdır bile diyebilirim.. ve şunu söyleyebilirim kesinlikle öneririm...

zuluraptor' Alıntı:

RR'ın bakım masrafları oldukça fazla gerçekten. ben aldığımda sadece yağ ve filtre değişimlerini yaptırdım özel serviste ve 600 tl ödeme yaptım. aslında 660 tl çıkmıştı fatura ama sağolsunlar halime acıyıp indirim yaptılar.
şanzıman sorunları hakında almadan önce bir galerici çok gözümü korkutmuştu. ama aldıktan sonra gerek RR ustalarıyla muhabbetlerde gerekse diğer RR sahibi arkadaşlarla sohbetlerimzde gördüm ki, bu sorunlar gerçekten daha çok kullanımla ilgili. sonuçta her arabada olabilecek yaşa ve km.ye bağlı ortaya çıkan sorunların 2,5 tonluk bir araçta özensiz kullanma sonucunda daha fazla çıkabileceğini dikkate almak gerekiyor. kanımca alırken hesabı iyi yapmak ve en ucuzunu değil en iyi durumda olanı almak gerek.
tercih olarak belirttiğiniz BMW 520d tabiki çok çok iyi bir seçim olur. ancek RR'ın sürerken aldığınız zevki, karizması, duruşu, çevrenizde yarattığı etkisi BMW ile kıyaslanmaz diye düşünüyorum.
ancak bence RR tek arabanız olacaksa tavsiye etmem. mutlaka yanında bir binek arabanız olsun. yoksa çok mantıksız bir seçim olur.

SLM MANU,
bende senin gibiyim şuan. rr 3.0 2002-2005 almak istiyorum. ama km ler oldukça yüksek. 130-180 bin arası. deneyimlerini aktarmanı rica edicem.

Selamlar kaanvat,
Ben de konuyla ilgili birşeyler paylaşayım.Şu an ikinci 2004 model Range Rover VOGUE 3.0TD6 aracımı kullanmaktayım.
Bu araçlardan önce diğer üyenin alternatifleri arasında olan BMW E60 2004 530i araç kullanmaktaydım.Bu araç 520d den oldukça kuvvetli olduğu için spor araçlara kafa tutabilecek özellikte idi dolayısı ile kullanımı çok keyifli idi.
Halihazırda Range Roverın dışında E60 520i kullanmaktayım.Kısaça E60 keyifli bir araçtır fakat L322 Range Rover 4*4 araçlar içerisinde en
prestijli ve konforlu araçtır.
İkinci elde temiz kullanılmışını ve hırpalanmamışını bulmak çok zor.Ben çok zor bulmuştum.Bakmaya gittiğim tüm araçlar
çok kötü durumdaydılar.Mekanik ve motor durumu dışında araçlar çok hırpalanmış ve kozmetik kondüsyon olarak
benim tercih etmeyeceğim araçlardı.Satın aldığım iki aracı da tesadüfen tanıdıklardan buldum çok iyi durumdaydılar ama yine de sıfır kondüsyonunda araçlara binmek istediğimden araçlara biraz keyfi masraf yaptım.
Sizin için araç tercih ederken bana göre kriter olarak dikkat etmeniz gerekenler;

Aracın genel durumu.İç aksamların yıpranma oranı ve aracın sıkı olması,
Şanzuman durumu, TD6 GM şanzuman kullanır ve genelde 100 km sonrası hor kullanılmış bir araçta sorunlar başlar.Tipik sorun
Sabah ilk harekette araç soğukken D konumunda bekleme yapmasıdır.
Dikkat edin araç bakarken motor ve şanzuman yağı sıcak olduğu için siz aracı test ederken bu beklemeyi yapmaz...
Aracı alırsınız ertesi gün aracı çalıştırıp D ye takarsınız ama hareket yok!Ne olduğunu anlamaya çalışırken 10-15 sn geçer ve şanslı iseniz araç yürür...
EAS sisteminin körüklerinin durumu.Genelde ön taraftakiler 100bin km sonrası degişmesi gerekir.Maliyetli bir durumdur.Baktığınız
aracın EAS si çalışıyormu kontrol edin(Yükseklik ayarı)
Motorun durumu.
Biraz uzun oldu ama umarım yardımcı olabilmişimdir.
Atilla.

atlvlk' Alıntı:
Selamlar kaanvat,
Ben de konuyla ilgili birşeyler paylaşayım.Şu an ikinci 2004 model Range Rover VOGUE 3.0TD6 aracımı kullanmaktayım.
Bu araçlardan önce diğer üyenin alternatifleri arasında olan BMW E60 2004 530i araç kullanmaktaydım.Bu araç 520d den oldukça kuvvetli olduğu için spor araçlara kafa tutabilecek özellikte idi dolayısı ile kullanımı çok keyifli idi.
Halihazırda Range Roverın dışında E60 520i kullanmaktayım.Kısaça E60 keyifli bir araçtır fakat L322 Range Rover 4*4 araçlar içerisinde en
prestijli ve konforlu araçtır.
İkinci elde temiz kullanılmışını ve hırpalanmamışını bulmak çok zor.Ben çok zor bulmuştum.Bakmaya gittiğim tüm araçlar
çok kötü durumdaydılar.Mekanik ve motor durumu dışında araçlar çok hırpalanmış ve kozmetik kondüsyon olarak
benim tercih etmeyeceğim araçlardı.Satın aldığım iki aracı da tesadüfen tanıdıklardan buldum çok iyi durumdaydılar ama yine de sıfır kondüsyonunda araçlara binmek istediğimden araçlara biraz keyfi masraf yaptım.
Sizin için araç tercih ederken bana göre kriter olarak dikkat etmeniz gerekenler;

Aracın genel durumu.İç aksamların yıpranma oranı ve aracın sıkı olması,
Şanzuman durumu, TD6 GM şanzuman kullanır ve genelde 100 km sonrası hor kullanılmış bir araçta sorunlar başlar.Tipik sorun
Sabah ilk harekette araç soğukken D konumunda bekleme yapmasıdır.
Dikkat edin araç bakarken motor ve şanzuman yağı sıcak olduğu için siz aracı test ederken bu beklemeyi yapmaz...
Aracı alırsınız ertesi gün aracı çalıştırıp D ye takarsınız ama hareket yok!Ne olduğunu anlamaya çalışırken 10-15 sn geçer ve şanslı iseniz araç yürür...
EAS sisteminin körüklerinin durumu.Genelde ön taraftakiler 100bin km sonrası degişmesi gerekir.Maliyetli bir durumdur.Baktığınız
aracın EAS si çalışıyormu kontrol edin(Yükseklik ayarı)
Motorun durumu.
Biraz uzun oldu ama umarım yardımcı olabilmişimdir.
Atilla.

öncelikle paylaşımınız için teşekkürler atilla bey,

anlattıklarınızda çıkardığım sonuç araçta kozmetik ve mekanik(eas sitemi&şanzuman&motor) kısımda çok dikkatli olmak gerek. kozmetik kısım benim için kolay, bakınca anlayacağım bir husus. hatta hassas olduğum bir husus. ancak ne varki söylediğiniz diğer hususları kime nasıl güveneceğim konusunda düşünceliyim. serviste baktırsam üstünkörü olacağından korkuyorum. kendim anlamayacağım bir konu olduğu için güvenemiyorum. şanzumanla ilgili verdiğiniz ipucuna kesinlikle uyacağım(aracı soğukken test etmek).

alternatiflerim arasında X5 ve Touareg var. 3ü içinde favorim ve almak istediğim prestiji açısından range. ancak aracı alıp başımı ağrıtmaktansa diğer araçları da düşünebilirim. tabi onlarda ne tip sorun oluyor bilemiyorum. ben aracı yaklaşık 1 sene kullanıp satacağım. bu süre içinde max 10bin km yapacağım. amacım hiç serviste bakım görmeden, olursa öyle ufak tefek değişmesi gereken parçaları yaptırırım okadar. bana masraf açacak bir araç almak istemiyorum prestij olsun diye.

siz şanslıymışsınız tanıdıktan bulmuşsunuz. ben devamlı internet sitelerine bakıyorum, takipteyim. henüz gidip bakmadım hiçbirine. önümüzdeki haftadan itibaren başlayacağım. paylaşmak isterim açıkçası.

iyi çalışmalar,
Kaan VATANPERVER

Kaan Bey, bir yıl kullanıp satacaksanız bence mutlaka dizelini alın, en azından satışında sorun yaşamazsınız.
3.0 td ağır kanlı bir araç. tadına vararak binmek gerek diye düşünüyorum. sesine, duruşuna vurulduktan sonra bırakılacak bir araç değil.
size şimdiden hayırlı olsun

merhabalar,

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. 2 hafta kadar önce bir 2003 X5 3.0 D aldım. özel bir serviste expertizini yaptırdım. iyi durumda olduğu söylendi. ben de aldım :smiley: şuan kullanıyorum ve çok şükür bir sorunu çıkmadı henüz. tabi daha erken bunu söylemek bakımından. ancak iç döşeme ve aksesuarlara bakınca temiz ve bakımlı kullanıldığı belli. umarım mekanik kısmı da aynı güzelliktedir...

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Sonuçta 2.el araç alıyoruz. tabiki sorunları olacaktır. makul seviyelerde kaldığı sürece bunları kabul etmek gerek diye düşünüyorum. biraz da şans meselesi bu işler. umarım bir sorun çıkmadan kullanırsınız.

Her türlü ebatta CONTİNENTAL,BARUM,KUMHO,COOPER marka lastik bulunur.

mrb. arkadaşlar ben yeni üye oldum bu siteye; 2003 model bmw x5 3.0d almayı düşünüyorum, X5 kullanan arkadaşlardan yakıt konusunda ve alırken dikkat etmem gereken hususlar konusunda yardmcı olmalarını rica ediyorum ... şimdiden teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR