Range Rover Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan RationalTR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,889

RationalTR

Yeni Üye
Yer
TR
Tercihen 2006 model ama 2002-2006 arası da olabilir 3.0TD6 motor 250 bin km yi geçmemiş araç arıyorum

Arabanın geçmişini bilen birinden almak istiyorum boya değişen olayına takıntılı değilim abartılı olmadığı sürece sorun teşkil etmiyor benim için..

Varsa satmayı düşünen veya tanıdık benimle iletişime geçerse sevinirim

Saygılarımla

Etiketler
Tercihen 2006 model ama 2002-2006 arası da olabilir 3.0TD6 motor 250 bin km yi geçmemiş araç arıyorum

Arabanın geçmişini bilen birinden almak istiyorum boya değişen olayına takıntılı değilim abartılı olmadığı sürece sorun teşkil etmiyor benim için..

Saygılarımla

Saygılarımla

Merhaba inşallah gönlünüzdeki aracı bulursunuz.
Size tek tavsiyem ağır hasar kaydı olmadığı sürece boya ufak tefek çizik bunlara takılmayın.Zaten 15 yaşında araç bunlar illaki boya olacak çizik olacak veya vernik yanığından dolayı boya olacak. Tek bakmanız gereken aracın bakım geçmişi , aracın sahibi , mutlaka bakımlı araç almaya çalışın ucuza aldım dediğiniz hemen her araçta fazlası ile cebinizden para çıkacaktır. olası sorunlarda Ekonomik çözümler var tabiki birazda eliniz tornavida pense tutuyorsa uygun maliyetle halledilebilir. Örneğin motor parçaları 2002-2006 yıllarındaki modelde bmw nin 3.0 td6 sı kullanıldı. Land rover yedek parçası satan bir yere gidip range rover x parça gerekli dediğinizde misal 500 TL olan parça .... BMW M57 motor olarak BMW parçası satan başka bir yere sorduğunuzda aynı parça 250 TL olabiliyor. Çok başıma geldi malesef.
Ben keyifle kullanıyorum . Gözüm gibi bakarım :smiley:
Bu araçları bu hale getirenler , sorunlu araç sınıfına sokanlar malesef bu araçlara clıo muamelesi yapan eziyet eden kullanıcılardır.
Her parçanın bir ömrü var sonuçta misal aracın körüğü patlıyor zaten 100-150 bin km kullanılmış ve zamanında değiştirilmemiş . zamanında değiştirilse zaten sorun yok. Trıger gibi düşünün aynı durum .
örneğin benim aracımda sol ön körük patladı uygun bir maliyetle sadece körüğü değiştirdim. belliki sağ ön körükte kısa zamanda patlayacak lastik körük sonuçta 2 hafta sonra sağ ön körüğüde değiştirdim. bunu yaparak diğer arızanın önüne geçmiş oldum.
yine örnek olsun.. uygun maliyetlıi parça çözümü Alıexpress den körük alıp kenara koyabilirsiniz. arka körük ve tamir takımı 400-500.-TL ön körük ve tamir takımı 600-700.-TL şu anki fiyatları.
orjinali 3-4 kat daha pahalı 100-150 bin km gidiyorsa bunlarda varsın 60-70 bin km gitsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Geri