Ranger 4x2 hakkinda

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Stolky Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,454

Stolky

Yeni Üye
Herkese merhaba,
Oncelikle boyle genis kapsamli ve nitelikli bir foruma uye olmaktan mutluluk duydugumu belirteyim.. Yeni uye oldum. Maalesef offroad a ve dogaya hep ilgi duymama ragmen henuz bir arac sahibi degilim. Nedendir bilmiyorum. Dizayni olsa gerek bir ranger almayi dusunuyoruum. Sorum su;
Cok zorlu parkurlarda degil daha cok toprak yollarda kullanmayi dusunuyorum, bu yuzden fiyat ve diger masraflari da dusunerek 4x2 hi rider almayi dusunuyorum, ceki demiri ve vinc ile donatacagim bir 4x2 dag yollari, koy yollari gibi parkurlarda beni zor durumda birakirmi?
Tavsiye ve tecrubeleriniz paylasirsaniz memnun olurum..
Saygi ve sevgilerimle...

Etiketler
Ynt: Ranger 4x2 hakkinda

Merhaba arkadaşım,
Bahsettiğiniz arabanın 2009 model ve otomatiğini kullandım.Bakın o dediğiniz araba sizi hem yormaz hemde işinizi görür.Yeterki acele etmeyin temiz bir araba bulun.
Belki çok çamurda kalırsınız unutmayınki o çamurlarda asfalta gibi giden araçlar sadece 4X4 değil, bu işi bilenler tarafından uygun parçalarla birlikte modifiye edilmiş araçlar tabiki öyle bir beklentinizin olmadığını belirtmişsiniz.
Ben Hİ-rider imi sattım alan arkadaşımız güle güle kullanıyor eğer tekrar almam gerekse hiç düşünmez alırım.
Bu tür araçların hepsinin ortak bir kötü tarafı var o araba o makine (benimki 143 beygirdi) 90 km sürati geçemiyorsunuz hız sınırı var.
Herşey gönlünüzdeki gibi olsun.
türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

bence araç 4x4 olmalı 4 çekerin yerini hiç bir aksesuar tutmaz.ranger hem asfaltta hemde arazide çok konforlu bir araç ama arazide olacaksa 4x4 başkasını bilmem.

Fotoraf 0503

Merhabalar,
Abdullah bey sizin aracın kasası ençok sevdiğim kasa.Şimdilik iş arıyorum eğer iş bulup çalışmaya başlarsam hiç düşünmem.Nedeni ise Ford'u iyi biliyorum ve güveniyorum.Yeterki düzgün kullanılmış bir araba olsun.Kamyonet alacaksam her zaman Ford'u tek geçerim.
Tabi aklımda olan iki başka 4X4 marka var biri Japon kökenli Alman, diğeri Japon ikiside efsane olmuş markalar fakat onların bir çoğu benzinli.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

O 4 çeker meret bir kere lazım olur belki o anda da sadece arka tekerlekler döner yaa o zaman benzin döküp yakasım gelir.
Hi-rider alacaksınız taşın toprağın çamurun tadına bakacaksınız ve aynı benim gibi neden 4x4 almadım diye pişman olacaksınız

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
O 4 çeker meret bir kere lazım olur belki o anda da sadece arka tekerlekler döner yaa o zaman benzin döküp yakasım gelir.
Hi-rider alacaksınız taşın toprağın çamurun tadına bakacaksınız ve aynı benim gibi neden 4x4 almadım diye pişman olacaksınız

Hayatımda araba ile ilgili yaşadığım büyük pişmanlıklardan biri size kesinlikle katılıyorum 4X2 yerine 4x4 niye almadım bende bilmiyorum hız bir kamyonete göre gayet iyi XLT otomatik vites yolda yormuyor ama gerektiğinde o 4x4 o kadar gerekli ki anlatamam kesinlikle pick up alıpta 4x2 almayın

ayrıca ranger arkası boşsa dururken kalkışta sağa veya sola dönüş yapıyorsanız arkası hemen atıyor bu dengesizlik bu kadar olmamalıydı

bir 4x2 ranger hayal kırıklığı işte

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.