Rutin Bakım İçin Fiyatlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kulaksizcumhur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,911
Arkadaşlar, iyi akşamlar ve hayırlı haftalar.

Yeni teslim aldığm aracımın yağ çok kirli, simsiyah olmuş. Bu halde aracı çok kullanmadan aşağıdakileri yaptırmak istiyorum. İstanbul Beyoğlu'nda oturuyorum ve Maslak'ta çalışıyorum.

Yağ, yağ filtresi, bujiler, hava filtresi değişecek. İki adet silecek kolu ve silecek lastikleri alınacak. Arka park lambaları yanmıyor, kontrol edilecek ve tamir edilecek.

Şanzıman yağı, fren hidroliği, direksiyon hidroliği, benzin filtresi...vs diğer parçalar sorunsuz çalışıyor, herhangi bir ses, rahatsız edici bir durum yok gibi geliyor bana. Bu yüzden sanırım şu anda değişmesine gerek yok, ama yine de bir bakılacak, kontrol edilecek.

Bu işler için tecrübeli arkadaşlar bana yaklaşık uygun fiyatları söyleyebilirler mi? Ben aracı Okmeydanı veya Maslak AED Sönmezler Oto'ya götürmeyi düşünüyorum. Ancak kazık yemek de istemiyorum. Bu yüzden yaklaşık fiyatları öğrenebilirsem ona göre konuşurum ustalarla. Mesela çok yüksek fiyatlar çıkıyorsa motor yağını, filtresiini...vs ben değiştirmeye çalışırım.

İstanbul'da %100 güvenilirliği ve insanlığı kanıtlanmış, insanları kazıklamak yerine müşteri memnuniyetine öncelikle önem veren paragöz olmayan tanıdık gerçekten "usta" bir tanıdığıı olan biri varsa bana iletişim bilgilerini gönderebilirse çok memnun olurum.

Bu arada teybim ve disk çalarm çok şükür sorunsuz çalışıyor ancak gece tuşların lambaları yanmyor. Bu lambaları tamir edebilecek iyi bir müzik sistemleri ustası tanıdığı olan varsa da bana yönlendirebilirse çok memnun olurum.

Şimdiden çok teşekkürler. Saygılar...

Etiketler
Ynt: Rutin Bakım İçin Fiyatlar

Slm ben geçen ay Maslak AES sönmezlere götürdüm, şanzıman yağı, filitresi, contası, motor yağı , filitresi ve bujileri değiştirdim 450 Tl tuttu. Aracı ilk bakıma mutlaka Amerikan da tecrübeli bir yere götürün.(bu arada benim aracım 96 ZJ sizinki de Zj diye tahmin ediyorum)

eger eliniz yatkınsa bunların hepsini kendiniz yapabilirsiniz yok yatkın degilse acele tarafından ögrenmeye bakın ::smiley: ayrıca fren hidroligidahil yüm yagları ve filtreleri degiştirmenizi tavsiye ederim site içerisndeki kullanma kılavuzu linkinde kullanacagınız tüm yag ve katkıların miktarı özellikleri ve markaları yazılı .yeni olsa dahi hepsini degiştirin kafanız rahat etsin Allah kolaylık versin.

Arkadaşlar, ilginiz ve yardımlarınız, cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Aynı zamanda bu sitede de üye olan değerli üstadım Ufuk Bey, Kartal'da İlyas Usta'yı (İlfer Oto) şiddetle önerdi ve sağ olsun benim için konuşup Cumartesi günü için bana randevu da aldı. Allah izin verirse oraya götüreceğim aracı. Her şeyine birlikte bakacağız ve gereken her şeyi değiştireceğiz.

Aslında benim elimden de gelir, GC'den önceki aracımın tüm bakımlarını ben yapmaya önem verirdim ve çok zevk alırdım. Ancak bu GC'nin ilk bakımı aynı zamanda benim için de ilk tecrübe olduğu için iyi bir ustanın yanında önce izlemek istiyorum. Bundan sonraki bakımlarını inşAllah ben kendim yaparım.

Bu camiaya üye olmak gerçekten çok güzel. Güzel insanlar hiçbir çıkar gözetmeksizin yardımcı olmaya ve ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar sizin için.

Saygılar...

kulaksizcumhur' Alıntı:
Arkadaşlar, ilginiz ve yardımlarınız, cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Aynı zamanda bu sitede de üye olan değerli üstadım Ufuk Bey, Kartal'da İlyas Usta'yı (İlfer Oto) şiddetle önerdi ve sağ olsun benim için konuşup Cumartesi günü için bana randevu da aldı. Allah izin verirse oraya götüreceğim aracı. Her şeyine birlikte bakacağız ve gereken her şeyi değiştireceğiz.

Aslında benim elimden de gelir, GC'den önceki aracımın tüm bakımlarını ben yapmaya önem verirdim ve çok zevk alırdım. Ancak bu GC'nin ilk bakımı aynı zamanda benim için de ilk tecrübe olduğu için iyi bir ustanın yanında önce izlemek istiyorum. Bundan sonraki bakımlarını inşAllah ben kendim yaparım.

Bu camiaya üye olmak gerçekten çok güzel. Güzel insanlar hiçbir çıkar gözetmeksizin yardımcı olmaya ve ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar sizin için.

Saygılar...cumhur bey okmeydanında (perpanın arkasından kasımpaşaya inen yol)üzerinde sağda sönmezler jeep var tavsiye ederim benim aracımın bakımları orada yaptırıyorum

bujiyi neden degistireceksiniz?

bence degistirmeyin bujiyi...birdefasinda bende sizin gibi bujiyi degistiriyim dedim.cok uzun zamnadir geziyordum.gittim aldim buji.katoloktan bosh buji aldim.gittim degistirdim.yaklasik 1 ay gezdim aracim cok degisti.calismama durumuna geldi.cok buyuk masraflar asti basima...

aman dikkat...

buji ateşleme sisteminin belkide en kolay değişen ve en ucuz parçası. 20 bin km de bir değiştirmek gerek standart tip bujileri. yoksa tüketim ve emisyon artar. performans azalır.

Arkadaşlar, tüm cevaplar ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Aracımın bakımını saygıdeğer bir arkadaşımın tavsiyesiyle Kartal Oto Sanayi'de, İlfer Off-Road Racing'de, İlyas Usta'da yaptırdm. Çok da memnun kaldım. Hem profesyonellik, hem ilgi, hem yaklaşım, hem ciddiyet, hem kaliteli bir iş çıkartmak, hem müşteri memnuniyeti, hem de nezaket olarak mükemmel insanlar.

Herkese tavsiye ederim.

İyi akşamlar...

kulaksizcumhur' Alıntı:
Arkadaşlar, iyi akşamlar ve hayırlı haftalar.

Yeni teslim aldığm aracımın yağ çok kirli, simsiyah olmuş. Bu halde aracı çok kullanmadan aşağıdakileri yaptırmak istiyorum. İstanbul Beyoğlu'nda oturuyorum ve Maslak'ta çalışıyorum.

Yağ, yağ filtresi, bujiler, hava filtresi değişecek. İki adet silecek kolu ve silecek lastikleri alınacak. Arka park lambaları yanmıyor, kontrol edilecek ve tamir edilecek.

Şanzıman yağı, fren hidroliği, direksiyon hidroliği, benzin filtresi...vs diğer parçalar sorunsuz çalışıyor, herhangi bir ses, rahatsız edici bir durum yok gibi geliyor bana. Bu yüzden sanırım şu anda değişmesine gerek yok, ama yine de bir bakılacak, kontrol edilecek.

Bu işler için tecrübeli arkadaşlar bana yaklaşık uygun fiyatları söyleyebilirler mi? Ben aracı Okmeydanı veya Maslak AED Sönmezler Oto'ya götürmeyi düşünüyorum. Ancak kazık yemek de istemiyorum. Bu yüzden yaklaşık fiyatları öğrenebilirsem ona göre konuşurum ustalarla. Mesela çok yüksek fiyatlar çıkıyorsa motor yağını, filtresiini...vs ben değiştirmeye çalışırım.

İstanbul'da %100 güvenilirliği ve insanlığı kanıtlanmış, insanları kazıklamak yerine müşteri memnuniyetine öncelikle önem veren paragöz olmayan tanıdık gerçekten "usta" bir tanıdığıı olan biri varsa bana iletişim bilgilerini gönderebilirse çok memnun olurum.

Bu arada teybim ve disk çalarm çok şükür sorunsuz çalışıyor ancak gece tuşların lambaları yanmyor. Bu lambaları tamir edebilecek iyi bir müzik sistemleri ustası tanıdığı olan varsa da bana yönlendirebilirse çok memnun olurum.

Şimdiden çok teşekkürler. Saygılar...

Bence ilk aşamada , şanzıman yagını, filtresini, contasını , fren hidroliğini , direksiyon hidroliğini, hava filtresini , bujileri , buji kablolarını (mopar olması çok önemli ) , arazi şanzıman yağını ( muhtemelen yıllardır değişmemiştir ) , difransiyel yağlarını ( mopar katkı eklettirin mutlaka ) motor yağını ( texaco 10w 30 yada 10w 40 öneririm aracı bambaşka yapıyor ,Amerikana castrol filan koymayın , ya texaco ya top one yada mopar kullanın ) , motor yağı filtresini ve motor sogutma suyunu değiştirin. bunlar kesin yapılmalı. Sonrasında ise klima bakımı , elektronik tesisat ( ihtiyacınız var bu kesin ) kontrolü, elektronik sensörlerin kontrolünü ve kaporta çürük kontrolü yaptırın. bu işlemlerden sonra aracınız sorunsuz olacak ancak 1.5 2 milyara yakın paranız gidecektir en kötü ihtimalle

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.