Sadece Alternatör Şarjı Ile Yaşam

SNN76

EFELİK EFENDİLİKTİR...
adeta ikinci bir evliya çelebi olan :wink: sayın doğrucu davut yine doğru nişan almış

.
Aracımız @SNN76 nın karavan klasifkasyonuna göre ne beygir, ne de merkep.
Ona olsa olsa anca büyükçe bir sıpa denebilir. :yum:

Tesadüf ya, bu sabah kahvaltıda hanımla geride bıraktığımız 8 senelik karavan yaşantımızı T5 ile de sorunsuzca geçirebilirdik diye konuşmuştuk.
Janberk bey dikkat, bu taş sizeydi. :p

Karavancılığın uygulayıcısı ile şekil alan bir formatı var. Burada yazılanlara ilave yapmak sanırım boşuna yer kaplamak olacak. :yum:

@utkuts ’un sorusuna yukarıda verilen iki doğru cevabın kombinasyonu belki en uygun çözüm olmalı ?
Durum önce denenir, yeterli gelmediği görülürse de solar ile desteklenebilirdi ?

Açık konuşursak; Türkiye’de çekme karavana, ucuz tatil ve gezi amacıyla olsa gerek, dünya karavan kültüründe rastladığınızdan farklı yaklaşılmakta.
Genellikle asıl amaç olarak gösterilen, bizlerin anladığı ve amaçladığı şekilde doğayla birliktelik ise Avrupa için asla söz konusu değil. Tabi bu durumda enerji ve atık sorunları değişik boyut kazanmakta.
@SNN76 nın çekincelerine rağmen sadece bizdeki bu sorunlar için örnekleri de olmadığından, rakam verilmeden bile olsa konuşmak durumu yadsınmamalı ?

Ekmeğimizle oynamayın derim..:p
.
O taşı bazen ben de kendime atıyorum. Başlamış bir şey de yok aslında, bilgi öğrenmek ve sanal karavan yapmak da zevkliymiş. Yarınlar ne gösterir belli olmaz.
Araç içinde bir şey geliştirme konusunda mevcut durum bu düşüncelere beni getirdi.
Araç normal T5 olmadığı için üst tarafta tavanda klima kanalları var. Üst tavanın kesilmesi ve pop-up tavan yapılması Türkiyede hem yeni başlayan hem de deneyimi ve tecrübesinin sonuçları tam olarak görülmemiş bir uygulama. Bizim aracın tavanı kesildiğinde ne ile karşılaşacağız bunu da araştırmadım. Günlük olarak kullandığımız başka araç yok.
Araç otomatik vites 4-5 yıl önce bir sorun yaşadım masrafsız halloldu , ama son yurt dışı gezisinde İtalya da biraz sıkıntılı durumlar hissedince Balkanlardan dolaşmadan feribot ile Yunanistan dan geçmeyi tercih ettim. Türkiye girişi sonrası ilk 800 km de yolda kaldım. Yaptırmış olsam da şu anda tam randıman alamıyorum. Km 360 binleri geçti.
Daha önce de paylaşımlar da bahsettiğim araç içi yaşam alanı ile ufak bir kaç ihtiyacımızı karşılamak dışında bir beklentimiz yok. Araç biraz yeni olursa ailenin diğr bireyleri de istediklerinde kullanırsa geleneği devam ettiririz düşüncesindeyiz.
Karavan veya benzeri araç ile gezme konusuna ucuz tatil bakışını hiç düşünmedik. Araç ile gezmenin her yolu farklı bir zenginlik. Bize ait karavan sınırına bakacak olursam küçük bir buzdolabı, 2 panel ve bir 200Ah bataryadan oluşan solar sistem desteğinin günümüz şartlarında ertelenmesine gerek olmadığını ve değerlendirilmesinin keyifli olacağını düşünüyorum.
Biraz şımardığımda, gezi hatıralarıma bakmak , çıktısı dosyamın girişinde duran Ne Kadar Karavan yazısını her masaya oturuşumda tekrar bir süzmek, birçok katılımcımızın farklı paylaşımlarındaki gönderilerinden alıntıların olduğu Enerji- Elektrik sistemindeki yazışmaların içinde dolaşıp geri çıktığımda pek farklı yerde olmadığımı görüyotum.
Bunu hissetmek bize nasıl bir aracımız olması gerektiğini zaten anlatıyor.

Forum istatistikleri

Konular
99,942
Kullanıcılar
167,742
Son üye
Mcromantic

SON KONULAR