Sazak Koyun'da Çocukla Kamp

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugral Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,138

Etiketler

üye olduğumu bilmiyordum video altında da aynı yorum oldu :smiley:

Üstad ellerinize sağlık çok eğlenceli güzel bir video olmuş yaşattın hatta yaşamak için can attım :smiley: Tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Öncelikle 2 farklı marka kullanmışsınız araç üstü çadırınızı sormak istiyorum yeni duster aldım fakat çok kararsızım decathlon çadırını atıp böyle bir işe girişmeli miyim diye... 4x4 duster ile sazak koyuna rahat girebilir miyim? Daha önce korsan koyuna gitmiştim sanıyorum yakınlar.

Son olarak da bölgede ya da uzakta da olsa böyle bilinmeyen koyları özelden ya da buradan paylaşmanızı çok isterim. Keyifli günler !

Çok güzel maşallah, güvenlikle ilgili bir endişeniz oluyor mu ?
Koyda gördüğüm kadarıyla tek araçtınız, herhangi bir güvenlik önleminiz varmıydı ?

üye olduğumu bilmiyordum video altında da aynı yorum oldu :smiley:

Üstad ellerinize sağlık çok eğlenceli güzel bir video olmuş yaşattın hatta yaşamak için can attım :smiley: Tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Öncelikle 2 farklı marka kullanmışsınız araç üstü çadırınızı sormak istiyorum yeni duster aldım fakat çok kararsızım decathlon çadırını atıp böyle bir işe girişmeli miyim diye... 4x4 duster ile sazak koyuna rahat girebilir miyim? Daha önce korsan koyuna gitmiştim sanıyorum yakınlar.

Son olarak da bölgede ya da uzakta da olsa böyle bilinmeyen koyları özelden ya da buradan paylaşmanızı çok isterim. Keyifli günler !

Sazak koyuna 4x4 duster rahat gider. Bazı bölümlerde taşların keskin kısımlarına dikkat etmelisiniz sadece. Evet gipsy yana açılır ve freecamping fiber kabuk kullandım. Kendince avantajları ve dezavantajları var ikisininde. Size elimden geldiğince anlatayım;

-Fiber Kabuk:
Avantaj:
-Kolay açılıp kapanma (yana açılırı kapatmak 10dk ise fiberi kapatmak 3dk)
-Yorgan, battaniye, yastık içinde kapanabiliyor ( uzun gezilerde bagajda yorgan yastık taşıyıp yağmurda çamurda onları taşımakla uğraşmıyorsunuz, tüm düzen içinde hazır bekliyor)
-4 m3vsim olanlarda (benimki 4 mevsim) kışın çok daha izolasyonu başarılı. İçeri hava alma az ve sıcak tutuyor.
-Sabah olduğunda içerisi zifiri karanlık oluyor. Bu şekilde gün doğumuyla uyanmak zorunda kalmıyorsunuz.
-Nisbeten daha aerodinamik yapısı sayesinde uzun yolda hızlı sürüşlerde ses sorunu ve araca yük bindirme daha az

Dezavantaj:
-Yana açılıra göre daha dar oluyor.
-Alt tarafında yana açılıra göre bir alan olmadığı için bir soyunma kabini olmuyor.

Çok güzel maşallah, güvenlikle ilgili bir endişeniz oluyor mu ?
Koyda gördüğüm kadarıyla tek araçtınız, herhangi bir güvenlik önleminiz varmıydı ?

Güvenlik önlemi yabani hayvandan ziyade insan hayvanına karşı mevcut. Doğadaki hiçbir hayvan insan odaklı zarar vermeye yönelmez. Sadece insan hayvanından korkuyorum. Bu sebeplede birkaç çeşit korunma önlemimiz oluyor.

Sazak koyuna 4x4 duster rahat gider. Bazı bölümlerde taşların keskin kısımlarına dikkat etmelisiniz sadece. Evet gipsy yana açılır ve freecamping fiber kabuk kullandım. Kendince avantajları ve dezavantajları var ikisininde. Size elimden geldiğince anlatayım;

-Fiber Kabuk:
Avantaj:
-Kolay açılıp kapanma (yana açılırı kapatmak 10dk ise fiberi kapatmak 3dk)
-Yorgan, battaniye, yastık içinde kapanabiliyor ( uzun gezilerde bagajda yorgan yastık taşıyıp yağmurda çamurda onları taşımakla uğraşmıyorsunuz, tüm düzen içinde hazır bekliyor)
-4 m3vsim olanlarda (benimki 4 mevsim) kışın çok daha izolasyonu başarılı. İçeri hava alma az ve sıcak tutuyor.
-Sabah olduğunda içerisi zifiri karanlık oluyor. Bu şekilde gün doğumuyla uyanmak zorunda kalmıyorsunuz.
-Nisbeten daha aerodinamik yapısı sayesinde uzun yolda hızlı sürüşlerde ses sorunu ve araca yük bindirme daha az

Dezavantaj:
-Yana açılıra göre daha dar oluyor.
-Alt tarafında yana açılıra göre bir alan olmadığı için bir soyunma kabini olmuyor.
Teşekkürler bilgilendirme için değerlendireceğim . Sazak koyuna gittim çok da memnun kaldım o taraflarda maden , beycik koylarına da girdim (yolu daha zordu) güzel tecrübelerimiz oldu. Yine böyle bakir koy bildiğiniz yer var da kampçı kardeşinizle paylaşmak isterseniz özel mesajınızı bekliyorum hocam . Tekrar elinize sağlık

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri