DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Scout 800b Restorasyon Projem

'OFF-ROAD GARAJ' forumunda baysal27 tarafından 15 Ocak 2017 tarihinde açılan konu 5237 kişi tarafından okunmuş, 74 cevap yazılmıştır

Bu Sayfayı Paylaş

1. merkezci

merkezci ya denizdeyim yada dağda

Alınan Beğeni:
    24
    ben bu arabaya 1973 te binmiştim Rize sağlık müdürlüğünde vardi 5 yaşındaydım yıllar sonra 2011 de bunun abisini aldım 1972 İnternational Travelall halen onu kullanıyorum günlük araç olarak başka aracım da yok IMG_20131026_163558.jpg

umerto, Serhun, baysal27 ve 2 kişi daha bunu beğendi.

2. baysal27

baysal27 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    114
    Elektrik tesisatımız tamamlandı. Çatçatların bakımı yapıldı ve montajı bitti. IMG_5282.JPG IMG_5283.JPG DSC_0108.JPG

umerto, janvaneyk ve Serhun bunu beğendi.

3. baysal27

baysal27 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    114
    Kırmızı deri döşeme ve halı işimiz bitti. Halıyı overlok ettirdik.
    IMG_20170218_114544.jpg

Araca ses sistemi koymak istemedik, hem şık olmayacağını hemde pratik olmayacağını düşündük . Bu yüzden ev sinema sistemlerinde kullnılan soundbarlardan bir tane alıp 12 v a dönüştüdük ve arka koltuğun altına görebileceğiniz biçimde monte ettik. Ses gayet temiz ve tatminkar oldu. Hemde bluethooth olması işi çok pratik hale getirdi.

IMG_20170218_150456.jpg
    Koltuk halı ve boya uyumu bizim hoşumuza gitti. Burda resimlerde gözükmüyor fakat arka halı kaymasın diye halı ucunu aliminyum köşebentle sabitledik ve araca çok ayrı bir hava kattı.

IMG_20170218_153256.jpg

IMG_20170218_155729.jpg

Aracı yan aynalar için delmek istemedik bu yüzden araca uygun olacağını düşündüğümüz sıkıştırmalı yan ayna aldık. Görüş açısı pek iyi değil fakat çok da bir alternatifimiz yok.

IMG_20170218_155738.jpg

Temel olarak arabanın işlemleri bitti. Bundan sonraki işimiz hardtopu bağlayıp sağlamlaştırmak olacak. Aracımız için performansı minimum etkileyecek lpg markasına dair fikri olan varsa bilgilendirmenizi bekliyoruz. Ruhsat işlemlerine ağır ağır başladık. Mart ortası gibi aracı trafiğe çıkarmayı planlıyoruz. İçinin tamamen bitmiş resmini de en kısa zamanda yükleyeceğim.

umerto, Serhun ve highoutput bunu beğendi.

4. highoutput

highoutput Zirve

Alınan Beğeni:
    2.140
    91 karekasa aracima Atiker Gold takmistim , 2 yil boyunca sadece bir kere bakima gittim oda filtreler temiz cikti sadece bilgisayar ile ayari duzelttik onun disinda araci satincaya kadar hic sorun yasamadim , offroad ve doga gezilerimde performans kaybi olmadi , fiyat acisindanda makul , notlarinizda olmasinda fayda var , kolay gelsin

baysal27 bunu beğendi.

5. mauvais

mauvais Kamp II

Alınan Beğeni:
    123
    maşallah restorasyon çok güzel ilerliyor.

size nacizane tavsiyem eğer günlük kullanmayacaksanız LPG takmayın, araç orijinal kalsın

baysal27 bunu beğendi.

6. lyna

lyna Kamp II

Alınan Beğeni:
    49
    Elinize sağlık çok güzel bir proje. Karbüratörlü araçlara lpg takılınca blos lpg mikserin önerildiğini okudum kendim kullanıp deneyimlemedim. Hava girişine bant vs olaylarına gerek kalmadan emişe göre lpg gönderimi sağlıyormuş.

baysal27 bunu beğendi.

7. TK2287

TK2287 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    3
    Araba çok ve güzel orjinaline yakın oldu. Ellerinize sağlık valla. Ancak şu lastikleri biraz daha büyütseniz nasıl olur acaba ? hem elinizin altında bir konu değil mi ?

baysal27 bunu beğendi.

8. baysal27

baysal27 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    114
    Uzun zamandır konuya elimiz değemedi. Fakat arada boş durmadık. İki koltuğun arasına torpido gözü yaptık. Göze usb girişi, aux girişi bağladık ve arkasına iki adeet tweeter yerleştirdik.

IMG_20170304_135050.jpg IMG_20170304_135058.jpg IMG_20170304_135043.jpg IMG_20170304_142225.jpg
    Arkadaki scout international yazısının boyanma işlmini elimiz titreye titreye yazdık.
    IMG_20170304_142215.jpg

erek.65, 4x4awd, umerto ve 4 kişi daha bunu beğendi.

9. highoutput

highoutput Zirve

Alınan Beğeni:
    2.140
    son durum nedir ? paylaşımları bekliyoruz , selamlar...

10. baysal27

baysal27 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    114
    İş yoğunluğundan dolayı uzun zamandır araca elim değmedi. Daha bugün hardtopu yeni üzerine attım. Ruhsat işlemleri hala hallolmadı bizde pek üzerine düşemedik. Kapı fitillerinde orjinali olmadığı için biz birşeyler uydurduk gayet güzel oldu. Kapı ayarlarını yaptırdık. Bunlarda en son resimleri. Bundan sonra atacağım resimler inşallah asfalt üzerinde olacak.

Ekli dosyalar:

11. baysal27

baysal27 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    114
    Araç bitti. Sonunda asflata indirdik. Performansı beklediğimizden iyi oldu. Yakıt ta beklediğimizden yüksek oldu :smiley: Ruhsat işlemlerini başlatıyoruz. LPG arayışına girdik. CNG hakkında bilgi sahibi olan varsa önerilerini bekliyoruz. LPG konusunda ise performans için herkes BRC önermekte sizin düşünceleriniz neler ?

Ekli dosyalar:

12. baysal27

baysal27 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    114
    Bunlar da devamı.

Ekli dosyalar:

iklil konyalilar, highoutput ve umerto bunu beğendi.

13. erhanaydin41

erhanaydin41 Kamp I

Alınan Beğeni:
    37
    2 aracımda zavolli kullandım.perfprmans ve sorunsuzluk için önerim. Forester xt ve explorer v8 de kullandım

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. gorilla

gorilla Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Araç çok güzel olmuş. Emeğinize sağlık. Meraktan soruyorum size toplam ne kadara mal oldu restorasyon?

15. tr100a

tr100a Kamp I

Alınan Beğeni:
    23
    maşallah orjinalliğini bozmadan çok çabuk toplamışınız konuyu yeni gördüm birçok arkadaş bir yıl ve üstü zamanlarda topluyor güle güle kullanın

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...