Seyir Halinde Stop Etme...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan daf95xf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,011

daf95xf

Kamp II
Yer
Eskişehir
Az önce aracı çalıştırıp 200 metre kadar gittikten sonra seyir halindeyken araç stop etti,marş basıyor ama çalışmıyor bir türlü,acaba LPG'den kaynaklı bir şey mi yoksa motora giden elektrik tesisatında mı problem var ?

Etiketler
Ynt: Seyir Halinde Stop Etme...

daf95xf' Alıntı:
Az önce aracı çalıştırıp 200 metre kadar gittikten sonra seyir halindeyken araç stop etti,marş basıyor ama çalışmıyor bir türlü,acaba LPG'den kaynaklı bir şey mi yoksa motora giden elektrik tesisatında mı problem var ?
Bence kabloları kontrol edin, inşallah çözülür sorununuz.

egzantrik posizyon sensörü buna neden olabiliyor.

20-30 dakika sonra çalıştırdığınızda tekrar çalışıyorsa crank sensörü de olabilir.
Egzantrik sensörü üzerine soğutucu birşeyler sıkıp çalıştırmayı da deneyin bir. Eğer çalışıyorsa egzantrik sensörü arızalı olabilir.
Tahmin tabi bunlar.

Evet 2 saat sonra olay yerine gittiğimde araç çalıştı sonra stop edip tekrar deneyeyim dedim bu sefer çalışmadı,ustamla görüşünce yüzde bir milyon krank konum sensörüdür dedi arabayı görmeden.Vitesi boşa alıp arkadaşın L 200 ile halatla çekip götürdük bir sıkıntı olur mu bundan dolayı acaba

hiçbirşey olmaz. yinede transfer kutusundan boşa almak gerekir doğrusu o.

Sağolun,sıkıntı çok basit bir şeymiş,usta az önce aracın başına gelip baktı,oksijen sensörünün soketi çıkmış yerine takınca düzeldi

Evet malesef bugün tekrar aynı sorunu verdi inip o sokete dokunup tekrar çalıştırıp devam ettim,gece eve gelince çukura girip araç sallanınca tekrar stop etti, sokete defalarca dokunmama rağmen çalışmadı ben de eve yakın olduğu için bırakıp geldim.Motorun altındaki o soketli kablo oksijen sensörü mü acaba,direksiyon yağ kutusunun altından elimi sokup dokunabiliyorum ama ne olduğunu bilemedim

Evet google görsellerden defalarca baktım ama acemilik de olunca ne olduğunu,tam olarak nerde olduğunu çıkartmak zor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.