Sıfırdan Şase Kumlamalı Aksesuarlı Uzun Yol Aracı 87 Model 110 Def Satılık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,521

onat

Toyota Land Cruiser FJ60
Yer
Bursa
Herkese merhaba, aracı zaten forumdan genel olarak biliyorsunuz. Bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim. Aracım 1987 model orjinal ingiliz 2500cc benzin+lpg 110 kasa Defender. Aracım 2011 yılında Gürsel Ünsal tarafından toplandı. Kendisi akrabamdır ve aracı kendisi binmek için yapmıştır. Araç şaseye kadar soyulup kumlanmış boyanmış parçalar yenilenerek yeniden toplanmıştır. Orjinali dışında mekanik ve yürürde hiçbir değişiklik yoktur(yükseltme vs...) tamamen orjinale sadık kalarak yeni parçalar kullanılarak yeniden toplandı. Aracın yapım amacı uzun yol ve safari olduğu için vinç yükseltme vs takılmamıştır. 2012 Yılında araç bana kısmet oldu ve bende bu amaçtan şaşmadığım için görsel hariç bi değişikliğe ihtiyaç duymadım. Kısacası dış görünüm ve iç aksesuarlar hariç tamamen orjinal bir araçtır. Mekanik olarak tek değişiklik performans için takılan açık tip büyük hava filtresi ve kalın boru kullanılarak yeniden yapılan ve yandan çıkış verilen egsoz dur. Elektrik tesisatı bobin bujiler vs yeni yapıldı. Arka şaft 5000km önce sıfır takıldı ön şaft 2senelik şanzımanda hiçbir problem yoktur tüm viteslere gayet rahat geçer. Kısacası araçta arıza çıkarabilecek değişmesi gereken herşey 2 sene önce yenilenmesine rağmen tarafımdan bu sene içersinde yeniden değişmiştir buna lastikler de dahil. Araç Land Rover Adventure Türkiye aracıdır bu sebeple genel amacı uzun yol yapmaktır off road da hırpalanmamıştır. Araçta motor tarafında ayak altında ses ve ısı yalıtımı vardır ancak geri kalanına kapı içlerine falan yalıtım yapmaya fırsatım olmadı. Kapı içlerinden tıkırtılar geliyor ve birkaç plastik parça eksik arka kapı cam açma kolu gibi. Kapı içlerine girme fırsatım olmadıgı için sesler konusundada bi hamle yapamadım. Yalıtımdan sonra düzeltme gibi bir planım vardı ancak araca harcadığım masraf 40lirayı geçtiği için artık birşey yapmak istemiyorum artık alan keyfine göre yaptırmak isterse yaptırabilir. Bunun dışında elektrik tesisatı yenilenirken göğüs söküldükten sonra tekrar birleştirilirken gösterge ışıkları ve km göstergesi teli bağlanmamış bu sebeple göstergelerimizin bir kısmı çalışmıyor. Ben bu şekilde kullanıyorum isteyen bi elektrikçide bunlarıda halledebilir Aracı satma nedenim v8 almak istememdir. Uzun yolda 2.5 benzinli Defender v8 ile hemen hemen aynı yaktıgından ve bizde genel olarak uzun yol yaptıgımızdan performans açısından rahat etmek amacıyla v8 almak istiyorum.

Fiyatımız almak istediğim bir araç bulduğumdan dolayı 24.500 TL dir. Bu fiyat gezenbilir'e özel malum sitede aracım 25.000TL dir. Eğer buldugum araç satılırsa fiyat 30.000TL de sabitlenecektir Önemli bi nokta eklemek isterim bu fiyata resimlerde gördüğünüz BF Goodrich lastikler ve jantlar dahil değildir. Satış öncesi bunlar sökülüp eski lastikler takılacaktır Alıcağım aracın jant ve lastik eksiği oldugundan kendi aracımdan çıkanları yeni alacağımda kullanmak istiyorum. Eğer bu hali ile isterseniz fiyat 27.000TL. Lütfen 24 olur mu 23 olur mu gibi teklifler yapmayınız. Araç ve harcanan para verilen emek bellidir zaten feci zarar ederek satıcam. Fotoğraflara geçiyorum

Etiketler
Ynt: Sıfırdan Şase Kumlamalı Aksesuarlı Uzun Yol Aracı 87 Model 110 Def Satılık

Günceldir

Kefil olabileceğim araçlardandır :smiley:

Sağol kardeşim :smiley:

Günceldir

günceldir

günceldir

Guncell

Güncel ve acil 25.000TL ye böyle bir araç imkansız

Günceldir

25.000 Güncel acil

günceldirr

Satıldı evet çok oldu :smiley:

Onat bey hayırlı olsun satışınız da yeni aracınız da.

İstanbul da araç alıp toplatabileceğim bildiğiniz iyi bir usta var mı? Özellikle de ikitelli tarafında varsa irtibata geçmek isterim.

Teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.