Silayolunda araç için telsiz tavsiyeniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan asiruh Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,146

asiruh

Yeni Üye
Merhaba sayin arkadaslar,
Ben yurtdisinda yasiyorum, her yaz istikamet Türkiye diyerek silayoluna basliyoruz.
2 Arabayiz bazen internetten tanistigimiz gurbetçi vatandaslarimiz ilede birlikte yolculuk ettigimiz oluyor.

Geçen senelerde yolda birbirimizle iletisim kurabilmek için [SIZE=78%]http://mcdn01.gittigidiyor.net/4940/tn30/49402899_tn30_1.jpg[/SIZE] cobra marka telsiz aldik, fakat hiç memnun kalmadik, kutusunun ustune 12km cekim alani yazmasina karsin 1-2 km zar, zor cekiyordu.

Forumu arastirdim ama telsiz konusunda pek bir tecrübem, bilgim yok.

Bazi okudugum bilgilere gore "takoz" diye adlandiran telsizler yeni model arabalarda sorunlara neden olabiliyormus.
Ayrica bazi telsizler için lisans gerekiyormus.

[SIZE=78%]Sizlerden lisans gerektirmeyen, arabaya zarari dokunmayan, ama yolda telsiz ile iletisim kurmaya calistigimizda yari yolda birakmayacak, bir araç ya da el telsizi tavsiyesi istiyorum. [/SIZE]
[SIZE=78%]Ayrica bir ikinci sorum; acaba her iki arabada'da bu telsizden bulunmak zorundamidir iletisim kurabilmesi için?[/SIZE]

[SIZE=78%]Tessekurler.[/SIZE]

Etiketler
Ynt: Silayolunda araç için telsiz tavsiyeniz

Kimsenin bana vericek bir tavsiyesi yok mu arkadaslar?

obozkr1' Alıntı:
Almanyada iseniz e bay 'e "cb funk" yazıp aratın. Bircok satıcı bulabilirsiniz

umutkaptan' Alıntı:

Verdiginiz tavsiyeler için tessekur ederim,
Cobra 19dxiv fiyat olarak uygun, forumda gordugum kadariyla iyi bir anten alinmasini tavsiye ediyor cogu arkadasimiz, Fakat her telsiz her anten ile uygun mudur ? Misal ben santiago 1200 alsam bu cobra ile birlikte kullanabilirmiyim? Uyumlu olup olmadigini nereden anlarim?
Santiago 1200 islevinde manyetik antenler var mi?

Ben uluslarasi gorusme için degilde sadece yolda arabalar arasi iletisimin kopmamasi için istiyorum telsizi. Yolda arazi sekline göre 5-20 Kmlik alanda rahatlikça cekecek bir telsiz + anten'e ihtiyacim var.

Tessekurler.

Yağmur oluğu veyahut o tarz gronda aparatı ile takabilirsiniz, illede mıknatıs olucak diye bi şart yok tabiiki... Ve yukarı tarafta bi arkaşımız bi link atmış, 200küsür lira.. sadece o tarz haberleşme yapıcaksanız bu kadar pahalı cihaza gerek yoktur.

40kanal AM bile olur, ama derseniz yoldaki tırcılarlan muhabbet de edelim, 40kanal FM cihaz olmalı.. BAND a gerek yok, sadece 40am-fm bi cihaz olmalı..

2. el olabilir, içi temiz olsun. sonuçta takoz kullanmaya niyetiniz yok anladığım kadarı ile, ön-arka araç ile veya 5-10km ilerideki araç ile muhabbetde okadar önemli değil, 4watt aslında küçümsencek bi watt değildir.. Ama daha öncede belirttiğim gibi, CB ciler hiç bi zaman az ile yetinmez, hep ateşler hep ateşler, sizide havada ezerler :smiley:

Selamlar - Izmir Sezer

İzmir Sezer;

Geçen Eylül ayında CB almıştım. 4watt çıkış - Mobil anten ve dandik bir adaptör. Yeter diyordum sadece dinlemek için.

Önce adaptör switchmode 2A oldu. Sonra 200W ilave ve 20A güç kaynağına terfi ettim. Şu an anteni balkondan çatıya çıkarmayı düşünüyorum. Sanırım ardından da 5\8 anten alacağım.

Dediğin gibi bu işin bir sonu yok sanırım.

Havada görüşmek üzere. ( Bir kere akım varken seni duydum sanırım ama hışırtı içinden ve çok zor anlaşılırdı). Bu arada ben İstanbul - Beylikdüzü - Merkez

Teşekkür ederim, Aleykum selam... Benim anten koyma sıkıntım var, burdaki arkadaşlar biraz sorunlu, o yüzden 5-8 koyamıyorum çatıya, balkonda mobil anten ile çıkıyorum, kimse performans alamamış bu güne kadar mobil antenle, ben swryide tutturdum, ne turkmenistanı kaldı ne ingilteresi, akım sırasında bahsediyorum" mobil antenle çıkıyorum" diye, kimse inanmıyor açıkcası :smiley:
kavanozlu 12radyel antenim war, kablom var, dik deseler 15dk da çatıdayım dikicem de ahh ahhh :smiley: Her zaman yanımda santiago var, işimi görüyo şuan :smiley:

Selamlar

Trucker-Cagri' Alıntı:
Teşekkür ederim, Aleykum selam... Benim anten koyma sıkıntım var, burdaki arkadaşlar biraz sorunlu, o yüzden 5-8 koyamıyorum çatıya, balkonda mobil anten ile çıkıyorum, kimse performans alamamış bu güne kadar mobil antenle, ben swryide tutturdum, ne turkmenistanı kaldı ne ingilteresi, akım sırasında bahsediyorum" mobil antenle çıkıyorum" diye, kimse inanmıyor açıkcası :smiley:
kavanozlu 12radyel antenim war, kablom var, dik deseler 15dk da çatıdayım dikicem de ahh ahhh :smiley: Her zaman yanımda santiago var, işimi görüyo şuan :smiley:

Selamlar

Ben birinden şöyle bir bilgi duymuştum ama araştırmadım açıkcası. Kat mülkiyeti kanununa göre çatı vs gibi ortak alanlarda her dairenin buyuklugu oranında kullanım hakkı varmış. Bu yüzden kimse size anten takamazsın vs diye bir şey söyleyemezmiş.

II - Ortak yerler üzerinde :
Madde 16 – Kat malikleri anagayrimenkulün bütün ortak yerlerine, arsa payları oranında, ortak mülkiyet
hükümlerine göre malik olurlar.
Kat malikleri ortak yerlerde kullanma hakkına sahiptirler; bu hakkın genel kömürlük, garaj, teras, çamaşırhane ve
çamaşır kurutma alanları gibi yerlerdeki ölçüsü, aksine sözleşme olmadıkça, her kat malikine ait arsa payı ile oranlıdır.

Kat Mülkiyeti Kanunu

Merhaba ;
- ÇATI kullanımı sırasında meydana gelecek hasar bu hasarı meydana getiren kişi tarafından karşılanır
- Ortak alan olan ÇATI veya TERAS ta kimse Tasarruf edemez ( kiracının ve malik'in alanında değil ise )
- Çatıya çıkış daire den ise Müsaade ile çıkış Kapağın bulunduğu daire sahibinin insiyatifindedir.
- Siteler'de Çatıya anten koyamaz diyen YÖNETİCİLER için Sulh Hukuk'ta dava açılır ( Emsaller var , İçtihatları bulun)
- Çatı da herkesin hakkı vardır , merak eden yönetici , sizinle çıkar çalışmanıza nezaret eder veya tüm çalışmayı video kaydı haline getirirsiniz APARTMAN toplantısında herkese bir DVD hediye edersiniz ( yanında Yargıtay kararı ile )
- Çatıda işinizi bitirdikten sonra , tüm çatının metrekare olarak fotoğraflarını yakın plan olarak çekip arşivleyin ve KESİNLİKLE fotoğraflar ile oynamayın , PHOTOSHOP ile küçültmeyin , EXIF dosyasını bozmayın DELİL özelliği ortadan kalkmasın.
- Çatıya ayda en fazla 1 defadan fazla çıkmayın, fazla gürültü yapmayın , PAZAR GÜNÜ saat 11:00 den önce MATKAP kullanmayın
- Yan binadan GERDİRME almayın
- Ortak çatılar için diğer bina yönetimi veya sahibinden müsaade almayı unutmayın,
- ÇATI nın anahtarını TESLİM BELGESİ İLE ALIN.., kesinlik ile ZABIT tutmadan , anahtarı kimseye vermeyin.
- Çatıyı kullacak kişilerin anteniniz ile oynamaları halinde 684 sayılı kanunun geçerli olduğunu ve TAŞINAMAZ'ın korunması hükümlerini gerekli kişilere anlatın ( KİBARCA ve HUKUKÇA )
Bundan sonrası size ait
Kolay gelsin

bu arada sorunlarınızı www.sivilhaberlesme.com da yazın
belki sizin sorunlarınız başkasında da vardır...
Görüşmek üzere..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri