Soğukken Yürümemesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan daf95xf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,877
Ya 3 yıldır bu şekilde kullanıyorum zaten şanzumanı da komple 2 sene önce yaptırıp yağını koydum ve o yağla devam ediyorum.Rölantide N konumunda iken 5 dk kadar çalıştırıp öyle hareket ediyorum hep,bunu da normal buluyordum ama kafama takıldı işte

Etiketler
Ya 3 yıldır bu şekilde kullanıyorum zaten şanzumanı da komple 2 sene önce yaptırıp yağını koydum ve o yağla devam ediyorum.Rölantide N konumunda iken 5 dk kadar çalıştırıp öyle hareket ediyorum hep,bunu da normal buluyordum ama kafama takıldı işte
2003 model 4,7 WJ var bende aynı sorun var. Soğuk iken çalışır çalışmaz yürürseniz sanki el freni çekili kalmış gibi oluyor 40-50 metre sonra düzeliyor. ama soğuk iken 10-15 saniye rolantide çalıştırıp sonra hareket ederseniz problem olmuyor. Sebebini bende bilmiyorum. belki normal

soğuk havadan kasıt ne bilmiyorum ama - derecelerde çalıştırır çalıştırmaz bu araçlar kendine gelmez.Motor hacmi biraz yüksek olduğu için yağlar ancak kendine geliyor,ilk başta güçten düşmüş gibi gitmesi normal.

2003 model 4,7 WJ var bende aynı sorun var. Soğuk iken çalışır çalışmaz yürürseniz sanki el freni çekili kalmış gibi oluyor 40-50 metre sonra düzeliyor. ama soğuk iken 10-15 saniye rolantide çalıştırıp sonra hareket ederseniz problem olmuyor. Sebebini bende bilmiyorum. belki normal
normal değil. 2000 model 4.7 varken kışın böyle birşey olmuyordu. -6 -7 gibi derecelerden bahsediyorum. zaten çok çabuk ısınan bir araçtır.

Benim araç çok çabuk ısınmıyor, değerler de normal görünüyor ancak. Ustalar da normal olduğunu söylüyor (LPG'ciler). Termostat değişmişti her ihtimale karşı. Sorunun ısınma ile ilgili olup olmadığından emin değilim ben.

40-50 mt için aracı bızıklatmaya değmez,çalışsın 10-15 sn ne olacak ki? Sorun olmasa bile pat diye çıkmayın zaten soğuk havada yağın bir kendine gelmesi lazım.

P de bekleyebilir, aynı şey vites açısından. daha güvenli ayrıca.

Yakıt sistemi hava alıyordur. Aynı sorun 2.7crd de vardi bende. Mazot filitresine giren alçak basınç hortumunu ve mazot filitresinin üstündeki tek yönlü valfi değiştirince düzeldi.

benzinlide hava alacak yer yok. en kötü ihtimal, üst kapak contasında yada valf kenarlarında su kaçağı vardır ve araç silindirlerine az miktarda da olsa su doluyordur gece beklediği sürede. başıma geldi yaşadım oradan biliyorum. conta bozuk olmasa bile mecburen açılıyor ve tamir ediliyor yeni parçalarla.

benzinlide hava alacak yer yok. en kötü ihtimal, üst kapak contasında yada valf kenarlarında su kaçağı vardır ve araç silindirlerine az miktarda da olsa su doluyordur gece beklediği sürede. başıma geldi yaşadım oradan biliyorum. conta bozuk olmasa bile mecburen açılıyor ve tamir ediliyor yeni parçalarla.
benzinlide evap sistemindeki bir kaçaktan hava alamaz mı?

alır almasına ama o tip bir kaçak her durumda kendini belli eder. vakum kaçağı sonuçta. özellikle rölanti yüksek olur.

sanzımanın yağ basıncı ıle ılgılı yağ değıştırme ıle duzelmez ....yada balata dan olabılır ..çok dert edersenız sanzımanı ındırın diğer mekanık te sorun yok sorun sanzımanda kolay gelsın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR