Süper Mini Çekme Karavanlar...

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,584

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
16,043
Tepkime Puanı
4,068
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Mini karavanlar, Her yola çıkıştan önce ayna takmayı gerektirmemeleri,
Daha düşük rüzgar profili dolayısıyla yakıt tasarrufu,
Arabaya daha kolayca ve hızlı takılıp gidecekleri sonucuna ulaştırıyor beni.
Tek kişi için ideal boyutta bir karavanım olmasına rağmen,
Bazen de bunun yanına bir tane de Mini eklemek istiyorum.
Gözüm halen bu karavanlarda...
 

Etiketler

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
16,043
Tepkime Puanı
4,068
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
caretta.jpg

Caretta ülkemizde seri olarak üretilen bir karavan,
O aslında bir Teardrop. Yani Gözyaşı damlası denilen karavanlardan.
Amerika'da kendi teardropunu üreten bir de akıma sahipler.
Caretta ülkemizde de sevildi ve tutuldu.
Açıkçası 3.40 sınıfı çekme karavanım yanında,
Bir de teardropum olmasını isterim.
 

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
16,043
Tepkime Puanı
4,068
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Pino'nun ürettiği Pİ 2010 Karavanlar ülkemizde üretilen bir başka süper mini yorumuydu. Tuvalet için ayrı bölüm barındırmasa da Portapotty barındırmasıyla 2010'lar güzel karavanlardır bana kalırsa...
pi2010-8-1024x683.jpg
 

omnitemporal

MURAT ERDOĞAN
Mesajlar
2,664
Tepkime Puanı
1,186
Benim bir caretta deneyimim var,
Bu tür minicik karavan kullanması kolay,arkanda hissetmiyorsun bile ama
beni bunalttı, klostrofobik hissettim, hafta sonu bir gece için uygun olabilir, ancak daha fazlası için kullanışlı değil bence
Hafta sonu bir gün için gidersem çadırda kalırım zaten
 

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
16,043
Tepkime Puanı
4,068
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Caretta'da sabitleme ayaklarıyla uğraşmaya gerek kalmadığı için arabaya koşması çok kolay. Ek ayna takma merasimi de yok. Ağırlık konusunun hissedilir olacağına eminim. Saatte 90 yapmayı da mümkün kılarsa bence bayaa faydası dokunabilir benim kampçılığıma. Diğer karavanda ayakları toplamak, sonra gittiğin yerde sökmek. Araba alış verişe gidecekse uzatma aynalarını sök sonra yola giderken tekrar tak. Sıkıntı hepsi. Küçük bir karavancık güzel de olabilir. Ama benim esas endişem ayakkabılarımı nereye koyacağım konusu. Eğer carettaya biner ayakkabıları da dışarda bırakırsanız köpekler ayakkabılarınızı çalıp uzaklara götürebilirler ve bulamayabilirsiniz. Haftasonları çeşitli kaçamaklar yapmak için güzel olabilir ama doğru söylüyorsunuz bu pekala çadırda da yaşanabilir. Ama insan hep birşeylere heves eder işte. Ben de bu küçük karavanları seviyorum.
 Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,205
Mesajlar
1,503,049
Kayıtlı Üye Sayımız
170,728
Kaydolan Son Üyemiz
Yunusemrekizilkaya0

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Üst