Suzukiye Bridgestone A/t Lastik

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan prafa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,608

prafa

Kamp II
Aracımın üzerindeki lastikler orjinal lastikleriydi, dişleri iyiydi ancak hamur ömürlerini tamamlamışlardı.
Bu gün lastik bakmaya gittim. Gene aynı lastiklerden takayım niyetindeyken bayinin yönlendirmesi etkili oldu ve Bridgestone Dualer A/T 684 tip lastikten taktırdım. Lastiklerde made in japan damgası var ve 2013 üretimi. Dört lastik ve 4 çelik sibop 1240,- TL.
Satıcı arkadaş, abi asfaltta hiç rahatsız olmayacaksın ama yağışta hatta karda H/T ye göre çok daha güvende olacaksın dedi.

Yeni lastiklerle şehir içinde epey tur attım hiç bir sorun yaşamadım. Üzerinden çıkan H/T lere kıyasla A/T lerin asfalt kullanımında hissedilir hiç bir olumsuzluk yok.

Etiketler

Ynt: Suzukiye Bridgestone A/t Lastik

Güle güle kullanın.
Ben de bir kaç ay önce Bridgestone Dueler AT 694 taktım xl-7 ye.
Eski sahibinin taktıkları Marshall marka HT bile değil binek araç lastiğiydi.
Konforda bir değişiklik olmadı.
Eski lastikler kuru toprak zeminde bile patinaj yapabiliyordu, şimdi o durum kalktı.
Kar ve çamur performansını ölçemedim ama özellikle çamurda çok bir şey beklememek lazım.

İyi temennilerinize teşekkür ederim.

Bir hata yapmışım onu düzelteyim bu arada. Lastik 684 değil 694 müş.
Yani tam olarak baştan yazarsam Bridgestone 225 70 R16 A/T 694 102S .

Resim 022

Yeni lastiklerle yaklaşık 500 km kadar yol yaptım son iki haftada.

Önceki H/T lastikler ile yeni A/T ler arasında çok bir fark hissetmedim. Otoban gibi kaymak asfaltta, insana rahatsızlık vermeyecek ölçüde titreme yapıyor ama bölünmüş veya gidiş geliş yollarda hiç fark yok denebilir. Asfalt olan dar köy yolunda ise daha bir güvende geziliyor. Korkmadan banketlere iniyor çünkü insan. Evimize inen cok eğimli kısa bir yol var, orada binek oto frendeyken kısa kaymalarla inerken, Suzukide H/T ler azda olsa kayma yapardı ama bu yeni A/T ler banamısın demeden zınk diye kalarak olduğu yerde tutuyor Suzukiyi.

prafa' Alıntı:
Yeni lastiklerle yaklaşık 500 km kadar yol yaptım son iki haftada.

Önceki H/T lastikler ile yeni A/T ler arasında çok bir fark hissetmedim. Otoban gibi kaymak asfaltta, insana rahatsızlık vermeyecek ölçüde titreme yapıyor ama bölünmüş veya gidiş geliş yollarda hiç fark yok denebilir. Asfalt olan dar köy yolunda ise daha bir güvende geziliyor. Korkmadan banketlere iniyor çünkü insan. Evimize inen cok eğimli kısa bir yol var, orada binek oto frendeyken kısa kaymalarla inerken, Suzukide H/T ler azda olsa kayma yapardı ama bu yeni A/T ler banamısın demeden zınk diye kalarak olduğu yerde tutuyor Suzukiyi.

Siz bir de karda kışta,çamurda araçlar yolda kalmışken görün,tadından yenmez.
Bende de BF Goodrich A/T var.
Selamlar...

selamlar bende 3 gün önce gvitara 1.9 dids aldım aracın lastikleri mevsimlik değiştirmeyi düşünmüyorum çünki kışın buzda kullanacağım yerde ne yokuş nede yoğun trafik var... 8)
fakat bf goodrick kullanmış biri olarak şuan l200' ümde de takılı a/t lastikler yoğun karda gayet başarılı fakat eğer şehir içinde ve yokuş aşağı sıkışık trafikli yollarda kullanacaksanız hiçbir zaman altınızdaki araç 4x4 lastiğide a/t dişli diye güvenerek hareket etmeyin...
4x4 sistem herdaim itişte üstünlük sağlar ani durmalarda 4x2 bir araçtan hiçbir avantajınız yoktur hatta yüksek ağırlık ve ağırlık merkezinin yüksek olmasından dolayı hakimiyeti kaybetme ve savrulma anında dezavantajınız dahi vardır...
bu dezvantajları avantaja çevirecek pilotaja sahip kullanıcıda nadir çıkar... ;)

a/t lastikler buzda ve karda gaza basarken avantajlı fakat frene ani basıldığında dezavantajlı lastiklerdir...

saygılar... ;) ;) ;)

Bridgestone at guzel bir lastik Güle güle kullanin. Cekiste hic bir sorun yasatmayacak.
Arazi performansından memnun kaldim karda deneyemedim.
Geçen kış 3 gun ormanda bf at ile gezdim kar performansi dik rampalarda bile
Muhtesem.

2010 dan beri köy yolu ve asfaltta kullanıyorum.o zaman 880 tl vermiştim dört lastiğe.boluda kış malumunuzdur karda buzda sıkıntı çekmedim..anlık çamurlardada mahcup etmedi.asfaltta az ses dışında sıkıntısını görmedim..güle güle kullanın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR