Tanışma Bölümü (Karavan)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vural Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,241
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 599,930
Ynt: Tanışma Bölümü (Karavan)

EXCELL1500' Alıntı:
teşekkürler cevabın için orsaalabanda olafın orjinali hacı hacıyı mekkede hoca hocayı tekkede deli deliyi dakkada bulur şeklinde

Murat Bey;

Bu sözün birçok versiyonu vardır, hatta bazılarını burada yazamam.... Yalnız burada önemli bir yanlışlık yapılıyor, "hoca hocayı tekkede" diyerek. Hocanın tekkede ne işi var?... Tekke, dervişindir.. Söz şöyle olmalıdır:
"Hacı hacıyı Mekke'de, derviş dervişi tekkede, deyyus deyyusu dakkada bulur."
Çeşitli versiyonlarda, son bölüm değişir genellikle: deli,küfürlü bazı sözcükler...gibi...

Cavid Sezen

Etiketler

cavit abi abi diyorum çünki ben henüz 38 yaşındayım anladımki hem sizden hem siteden öğreneceğim çok şey var bilgisayarı yeni aldım hiç anlamam internete abone oldum hiç anlamam bu mesajları bile size tamamen kendi becerimle yazmaya çalışıyorum izin verirseniz bende belki karavanla değil ama arabamla yaptığım gezileri anlatıp birkaç resim eklemek istiyorum planlı ve organize geziler değil ama gezi işte saygılarımla belki böyle geziler yapanlarda vardır yoksa bile bir ilk olur saygılarımla

EXCELL1500' Alıntı:
cavit abi abi diyorum çünki ben henüz 38 yaşındayım anladımki hem sizden hem siteden öğreneceğim çok şey var bilgisayarı yeni aldım hiç anlamam internete abone oldum hiç anlamam bu mesajları bile size tamamen kendi becerimle yazmaya çalışıyorum izin verirseniz bende belki karavanla değil ama arabamla yaptığım gezileri anlatıp birkaç resim eklemek istiyorum planlı ve organize geziler değil ama gezi işte saygılarımla belki böyle geziler yapanlarda vardır yoksa bile bir ilk olur saygılarımla

Gezi anılarınızı burada yayınlayabilirsiniz Murat Bey.
http://www.gezenbilir.com/index.php?board=32.0

Cavid Sezen

sevgili cavit abi bilgisayardan anlamam dedimya resim nasıl atılır yazı nereye yazılır içinden çıkamadım bilen birisinden yardım alır almaz eklemeye çalışacağım saygılar

Sayın Excell1500 aramıza hoş geldiniz sizde sanki 1 sene önceki kendimi gördüm yaklaşık aynı heyecanla yola çıkmıştım yazınızdan o duyguyu alabiliyorum zannedersem sizde zehirlenmişsiniz ;D

Doğru yerdesiniz karavansever doğasever dostların aramıza katılması bizleri memnun ediyor,eğer fotoğraf yükleyemezseniz buradan yazın yardımcı olmaya çalışırız Yusuf 0532 678 50 60 kalın sağlıcakla

sevgili yusuf kardeş şehir dışında olduğum için mesajını henüz okudum inan bana bu forumda ençok ilgimi çeken kişi sizsiniz galiba marangozsunuz o planyamı yatarmı eski avatarınızdaki resim diyorum şu anki durumunuza nasıl geldiğinizi az çok takip ettimşimdi sizi sac tava yaparken görüyorum sizi tebrik ederim çabanızı kutlarım aracınızın ilk halinide gördüm şimdikinide arkadaşlara selam yazımda siz bir dünyasınız derken ne kadar haklı olduğumu en iyi siz doğruluyorsunuz şu anda size mesaj yazdığıma inanamıyorum telefonunuzu kaydettim iletişim kuracağım bilgisayar ve internet konusunda çok zayıfım buraya kadar gelebildim cavit abi resim ve yazı yükleyebilmem için bir link verdi ama sonuç fiyasko inşallah en kısa zamanda oda olacal saygılarımla 0535 643 30 15 murat

Murat kardeş ilgin için teşekkürler yalnız abarttığınız kadar önemli şahsiyet değil sıradan bir vatandaşım,bu duruma gelmem kolay olmadı ilk olarak sizin gibi merakla başladı sonra
hızımızı alamayıp biraz mecburiyetten biraz gayret biraz şans bu duruma geldik şükür,ayrıca marangoz değilim sadece hobi amaçlı üç beş takım taklavat aldım onlarla uğraşıyorum,biz hep buradayız ben tabiri caizse zurnanın son deliğiyim çok değerli abiler var karavancılık adına bilgi birikimine sahip her konuda yardıma hazırız istediğiniz zaman arayabilirsiniz ilgilenmekten keyif alan bir topluluk burası.

herkese merhaba
Şükret Tüfek 53 yaşındayım
3 yıldır emekliyim.
edirne keşan dogumluyum.
42 yıldır istanbul gaziosmanpaşada ikamet etmekteyim.
evli ve biri kız olmak üzere 2 evladım var.
emekli olduktan sonra calışılmaz diyerek internet ve diger dostlarla vakit gecirmeye devam ediyoruz.
karavan almaya niyetlenmişken bu işi bilenlerin muhakkak bulundugu bir yer olmalı dedim ve aramaya başladım sizlerin adresini buldum.
iyiki bulmuşum kısa zamanda tanımadıgım kişiler bana yardımcı olmak için seferber oldular.hakikaten duygulandım.başka bir yerde ifade ettim insanın akrabasını yapmadıgı yardımı hic tanımadıgı birinden görmesi nedemek oldugunu anlatmak zor.yaşamak lazım derler ya işte öyle bir şey.
herneyse bazı dostlarımında bildigi gibi karavan alma işlerimiz hala devam ediyor.
hayırlısı ise nasip olsun diye Allah cc dua ediyorum
hepinizi , içten ve samimi duygulularla selamlıyor ve saygılarımı sunuyorum

Şükret bey,
Foruma hoşgeldiniz. Dilerim hayal ettiğiniz karavana bir an önce kavuşursunuz.

Herkese merhaba yeni gelenler için tanıtayım kendimi.

Yusuf Aybek Kars ili Susuz ilçesi Yolboyuköyü 1973 doğumluyum babamın sağlık personeli olması sebebi ile birkaç ilçe dolaştıktan sonra 1989 senesinde İzmit'e geldim lise'yi orada bitirdim sonrasında kısa süreli çalışma hayatım oldu peşinde askelik görevini 95 senesinde bitirdim dönüşte bir vesile ile Atv'de Savaş AY ile A TKIMI'na Kamera asistanı olarak başladım 2 sene sonra ayrıldım o zamanlar bayağı gözde olan HBB tv.de çalıştım 98 senesinde TGRT'ye başladım 2 sene önce FOX tv.ye satılan kanalda toplam 11 senedir kameraman olarak çalışıyorum çokca Reklam,Klip,Tanıtım filmi,Program ve dizi çekimlerinde çalıştım 99 senesinde evlendim ve ellerinizden öper 9 yaşında kızım 6 yaşında oğlum var.
Eskiden beri ara sıra kaçamak yaptığımız 3-5 günlük çadır kampçılığını bu sene Karavancılığa terfi ettik doğayı gezmeyi balık tutmayı çok seviyorum 3 metre fiber ve 7.5 ps bir sandalımız var fırsat buldukca yakın göllere balığa gidiyoruz gerçi bu aralar tüm zamanımı karavan alıyor,sakinliği severim kalabalık sıkar beni.
Fotoğrafcılık başka bir hobim Canon 400D model slr makinam 3 adet objektifim ve paraflaşlarım var.
Dostluğa önem veririm yapı itibari ile kendimide sevdiririm.

bazılarımızın adını bile bilmiyoruz yusufun yazısındaki gibi kısa özgeçmişlerimiz olan bir başlık var mı?

Yusuf meşhur oldu ya, şeffaflıktan eriyecek neredeyse :D Telefon numarasını bile avatarının altına koymuş :D

Evet Cem şımardığım doğru ;D ;D fakat bendeki heyecanı en iyi bilenlerdensin tel.yazmamdaki amacım benim gibi heyecan yapmış nereden ve nasıl başlayacağını bilmeyen yeni katılan arkadaşların hiç sıkılmadan arayıp danışacakları bir telefon olsun diye,en azından yönlendirme yapabilirim ümidi ile.

Kadir sağolasın biz işin teknik kısmına bakarız elimizdende tv.tekniği adına ne varsa gelir şükür,varsa ben iyi program sunarım bir belgesel yapalım karavancılık adına bende teknik malzeme tedariğini yaparım ;) mikrofonu eline alıp sunuş yapmak ayrı bir beceridir beni aşar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR