Tavan Üstü Çadır Kullanıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cengo1965 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,899

cengo1965

Kamp II
Yer
İstanbul
Uzun zaman karavan kullandıktan sonra geçen yaz böyle birşey denemeye karar verdim.
İkinci el olarak satın aldığım tavan üstü çadırı, aracımın üstüne kendim gayet kolay bir şekilde monte ettim. Yaz boyunca bir çok yere gittim çok rahat ettim. Tabiki bir karavan rahatlığı yok, bir çok eşyayı bagajda taşımak lazım ama şu da bir gerçek çok pratik.

F0223715 AEA3 42C3 9434 26F190F8270A

5E3791C7 315C 4E2F 9E24 54A3A607E573

2551C25B 8185 4A79 9179 8A8C398B409E

354CE1F6 B362 4ACE BFD2 0CA4363BF55D

9D0ED972 F393 43C0 87D5 ACC9A6705AAE

Etiketler
Güle güle kullanın. Zaman zaman bende araç üstü çadır düşünüyorum fakat biraz pahalı geliyor. Siz 2. elini kaça aldınız. Birde yolda rüzgar engellemesi farkediliyor mu?

Rüzgar sorunu yaşamadım, boxun aerodinamik yapısı çok hissettirmiyor ayrıca tavan barı boşken daha çok ses ve önleme yapıyordu. Çadırı 2500 TL. ye satın aldım, 2019 Mayıs ayında.

Uzun zaman karavan kullandıktan sonra geçen yaz böyle birşey denemeye karar verdim.
İkinci el olarak satın aldığım tavan üstü çadırı, aracımın üstüne kendim gayet kolay bir şekilde monte ettim. Yaz boyunca bir çok yere gittim çok rahat ettim. Tabiki bir karavan rahatlığı yok, bir çok eşyayı bagajda taşımak lazım ama şu da bir gerçek çok pratik.

Ekli dosyayı görüntüle 518235

Ekli dosyayı görüntüle 518236

Ekli dosyayı görüntüle 518237

Ekli dosyayı görüntüle 518238

Ekli dosyayı görüntüle 518239

Merhaba, öncelikle keyifle ve bu zor zamanlarda bile bol gezerek kullanmanızı dilerim.

Benim merak ettiğim konu bu ürünlerin güneş ve sıcağa karşı olan problemleri nasıldır? İlla bir gölgelik bir yere mi park etmek gerekiyor? Gölgelik olmayan bir yerde sabahları güneşten çok etkileniyor mu? Hem içinin ışık alması, hem de sıcak olması bakımından soruyorum.

Gündüz çadırın içinde pek vakit geçirilmiyor malum, ama dört bir yanında pencerelerini açınca güneşten çok etkilenmiyor. Ben ayrıca güneş için bir tente kullanıyorum.
Kaşın Kapadokya bölgesinde kamp yaptım, önce tereddüt ettim hava kar yağışlıydı ve eksi derecelerdeydi, hiç korktuğum kadar olmadı altımda 12 volt elektrikli bir battaniye ve üstümde bir yorgan ile hiç üşümedim.

Yan tente ve tenre alti cadir uygulaması yaptirdim. Uzun yillar baska firmalara fason üretim yapan Kesifcamp kendi markası altinda parakende satisa başlamış, sahibi Mucahit bey cok ilgili montajida ücretsiz kendileri yapıyorlar. Ben çok memnun kaldim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR