DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
 1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Trakya Yeme İçme Rehberi

'YEME-İÇME REHBERİ' forumunda Trakya Gezi tarafından 27 Kasım 2011 tarihinde açılan konu 47579 kişi tarafından okunmuş, 39 cevap yazılmıştırBu Sayfayı Paylaş

 1. Trakya Gezi

  Trakya Gezi Kamp I

  Mesaj:
  181
  Alınan Beğeni:
  16
  KERİMOĞLU RESTAURANT ( Yenice Beldesi-Pınarhisar/KIRKLARELİ )

  Istıranca Dağları’nın nazardan kaçırılmış eşsiz coğrafyasına sahip Kırklareli, son yıllarda Trakya’nın pek çok yerinden ve İstanbul gibi hayatın yoğun yaşandığı şehirlerden doğaya kaçışın çekim merkezi olmayı başarmıştır.

  Doğaya kaçışın türlü gerekçeleri arasında, Kırklareli’nin pek çok yerinde karşımıza çıkan ve bulunduğu yerden değer alıp bulunduğu yere değer katan kimlikli lezzet durakları azımsanmayacak haklı bir öneme sahiptir.

  Bu lezzet durakları arasında ilin Pınarhisar ilçesine bağlı Yenice beldesi payelenmiş bir şöhrete sahiptir. 2011 Ağustos’unun son günü hizmete açılan Kerimoğlu Restaurant & Et Ürünleri ise, bu haklı şöhrete bir rütbe daha eklemeyi kısa sürede başarmış görünüyor.

  ...Daha fazlası için : http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/32-kirklareli/491-kerimoglu-restaurant-a-et-urunleri.html
  [attachment=1]

  GANOHORA RESTAURANT & CAFE & BAR ( İğdebağları Köyü, Şarköy / TEKİRDAĞ )


  “İsmiyle müsemma” derler ya; Şarköy’e 6 km uzaklıktaki İğdebağları köyüne, bağlar bahçeler arasından kıvrıla kıvrıla yükselen keyifli bir yol ile ulaşırsınız. İğdebağları köyü aynı zamanda yörenin tüm panaromasına hakim konumda oluşuyla eşsiz bir manzara sunar gelenlere.

  Kendini sadece buram buram kokusuyla ele veren iğde ağaçları nereye saklanmıştır; bu manzarayı görünce anlarsınız ancak. Köyden aşağılara doğru, iğde ağaçlarını da sarıp saklayan üzüm bağları ve zeytin ağaçları bir deniz gibi kuşatmıştır dört yanı. Ve; zeytin denizi biter, başlar leb-i derya…

  Eğer bu eşsiz manzarayı sıcak bir dost sohbeti ve keyifli bir yemek ile taçlandırmak isterseniz, gitmeniz gereken yer mutlaka Ganohora olmalıdır.

  ...Daha fazlası için : http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/34-tekirdag/487-ganohora-restaurant-a-cafe-bar.html

  [attachment=2]


  ÇORBACIZADE ( Keşan / EDİRNE )

  Trakya’da ev sofralarının olduğu kadar, esnaf lokantalarının da olmazsa olmazıdır çorbalar. Sabahın ilk ışıklarıyla sokaklar ıssızlığını hayatın ritmine emanet ederken, yoğun geçecek bir iş günü öncesinde güne zinde bir başlangıcın anahtarıdır. Günün ilk saatlerinde olduğu kadar, gece de kapılarını lezzet düşkünlerine açık tutan bir gececi çorbacısında dumanı üzerinde bir tas çorbayı dostlarla bir sohbet eşliğinde katmerlendirmek gibisi de yoktur hani.

  Çorba içmeyi çoğu zaman bir ritüele dönüştüren Trakyalılar için, bir şehir efsanesi dile düşermişçesine isimlerini kulaktan kulağa taşıyarak kendi müdavimlerini oluşturan yerler vardır. Bu yüzdendir ki, Keşan’a yolum düşmüşken ismini neredeyse bir sene öncesinden ajandama kaydettiğim Çorbacızade’yi es geçemezdim.

  ...Daha fazlası için : http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/31-edirne/454-corbacizade.html

  [attachment=3]

  ZAFER ÇİFLİK SÜT ÜRÜNLERİ ( Gelibolu / ÇANAKKALE )

  Gelibolu’ya gelenlerin damakları şenlendirecek çok seçenek bulacağı şüphe götürmez bir gerçektir. “Denizden babam çıksa yerim!” diyenler için burası tam bir balık cenneti. İsim yapmış veya salaş herhangi bir balıkçıya uğrasanız bile envai çeşit sunumuyla balık sofralarının lezzetlerini hakkıyla tadabilirsiniz. Kültürlerin geçiş noktasında yer alan Gelibolu mutfağı deniz ürünleri kadar; Ege’nin ot yemekleri, Rumeli’nin damak çatlatan tatları, tarihin imbeğinden devşirilmiş "Mevlevi Tatlısı" gibi birbirinden farklı lezzetlerle doludur. Nereye giderseniz gidin en lezzetli peynir helvasını ise şüphesiz Gelibolu’da tadarsınız.

  ...Daha fazlası için : http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/30-canakkale/209-ustun-sut-urunleri-ve-zaferler-cifligi-sut-urunleri.html

  [attachment=4]
   
  Etiketler:


 2. Emwayyes

  Emwayyes İzlemeye Devam et :)

  Mesaj:
  1.266
  Alınan Beğeni:
  2
  Şehir:
  SİVAS
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  paylaşım için tşk ederiz...
   


 3. msn

  msn Ana Kamp

  Mesaj:
  60
  Alınan Beğeni:
  0
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  teşekkürler.
   


 4. gezmen

  gezmen Karavan Yönetim

  Mesaj:
  4.757
  Alınan Beğeni:
  40
  Şehir:
  Akhisar
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  Önemli başvuru/bilgilenme kaynaklarımdan birisi, "Trakya Gezi"; tümünüze de salık verir/öneririm ayrıca. Bilgilerime bilgi ekledi; emeği geçenlere çok teşekkür!... :smiley:

  Cavid Sezen
   


 5. Trakya Gezi

  Trakya Gezi Kamp I

  Mesaj:
  181
  Alınan Beğeni:
  16
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  Teşekkürler...
   


 6. Trakya Gezi

  Trakya Gezi Kamp I

  Mesaj:
  181
  Alınan Beğeni:
  16
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  GÜRKAŞLAR PEYNİRİ ( Kırklareli - Merkez )

  Bir şehir kendi tanıtımını yaparken o yörede meşhur olan, bolca üretilen ürünlerini öne çıkartmaya çalışır. Hatta olup olmadık her ürün için bir de kent festivali icat etmek gibi onulmaz bir vizyonsuzluğumuz vardır.

  Oysa yerel yönetimlerce o yörede meşhur olan üründe kalitenin devamını sağlamak için koşulları oluşturmak, üreticinin güçlendirilmesi, üç beş günlük bir kent festivalinden elde edebileceğimiz tanınırlığın çok ötesinde anlamlar içermektedir.

  Kırklareli peynircilerinin izini sürdüğümüz kentte sohbet etme fırsatı bulduğumuz Cevat GÜRKAŞ, mandıracılık kültürü ekseninde bir kentin unutkanlıktan muzdarip hafızasına ışık tutuyor.

  ...Daha fazlası için : http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/32-kirklareli/434-kirklarelide-peynirin-adi-gurkaslar.html

  [attachment=1]
   


 7. Trakya Gezi

  Trakya Gezi Kamp I

  Mesaj:
  181
  Alınan Beğeni:
  16
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  KEÇECİZADE ( Edirne - Merkez )

  Lezzet düşkünlerinin neyin izini süreceğini bilemezsiniz. Ama çocukluğunun izini sürenleri bekleyen lezzetler üç aşağı beş yukarı aynıdır. Mahalle bakkalında dizi dizi kavanozlardaki şekerlemeler, anne eli değimiş atıştırmalık kurabiyeler, büyükannelerinizin bayram ziyaretlerinde ucu oyalı tertemiz bir mendile sardığı envai çeşit lokumlar…

  Kendini çocukça şımartmak isteyenler Edirne’ye geldiklerinde tüm bu lezzetleri bir arada bulabilirler. Bunun için sizlerle Keçecizade’ ye gidiyoruz.

  ...Daha fazlası için : http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/31-edirne/235-kececizade.html
   


 8. Trakya Gezi

  Trakya Gezi Kamp I

  Mesaj:
  181
  Alınan Beğeni:
  16
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  LALADERE ET & BALIK KIR LOKANTASI ( Güngörmez Köyü - Saray / TEKİRDAĞ )


  Büyük şehirlerin keşmekeşinden kaçanların hem dinlenip zindelik kazanmak hem de doğanın orta yerinde lezzetli bir yemek yiyebilmek için tercih ettiği kır lokantalarının sayısı son yıllarda büyük artış göstermektedir. Keza bu durum Trakya’da da böyledir.

  Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Güngörmez köyü sınırları içerisinde yer alan “Laladere Et & Balık Kır Lokantası”, Çorlu, Çerkezköy ve Lüleburgaz gibi iş yoğun yaşanan yerleşim yerlerine yakın oluşuyla ve İstanbul gibi bir metropolün insanı yoran kaosundan kaçıp “yakın yerler” arayışında olanlar için iyi bir seçim olabilir.

  ...Daha fazları için : http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/34-tekirdag/379-laladere-et-a-balik-kir-lokantasi.html

  [attachment=1]
   


 9. Trakya Gezi

  Trakya Gezi Kamp I

  Mesaj:
  181
  Alınan Beğeni:
  16
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  MEVLEVİ TATLISI & ATİYE LAÇİN TATLILARI ( Gelibolu - Çanakkale )

  Saçlarını Çanakkale boğazının hırçın lodosunda savuran Gelibolu, perçemini Saros körfezinin tatlı imbatlarına düşürür. Denizle nefes alıp veren, boğazın Marmara yönünden hemen girişinde kurulu bu “iki denizli ilçe”; aynı zamanda kendini çeşitli yönleriyle ele veren pek çok kültürün de kavşağında yer almaktadır.

  Gelibolu’ya damıtılmış değerler katan kültürlere ait izleri en iyi gözlemleyebileceğimiz alan ise şüphesiz yöre mutfağıdır. Deniz ürünlerini işlemedeki maharetleriyle azınlık mutfağının mirasçısı Gelibolu; zeytini, zeytinyağı, ot yemekleriyle biraz Egeli; et ve süt ürünleri, hamur işleri, kışlık hazırlıkları ve çorbalarıyla daha çok Rumelili’dir.

  Atiye LAÇİN’in eski reçetelerin peşine düşerek gün ışığına çıkarttığı “Mevlevi Tatlısı” ise, unutulmaya yüz tutmuş bu lezzetin isminin önüne Gelibolu adını bir mühür gibi basarak, ilçenin namını sadece Türkiye’ye değil, dünyanın değişik köşelerine duyurmaktadır.

  ...Daha fazlası için ; http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/30-canakkale/497-mevlevi-tatlisi-a-alacin-tatlilari.html
  [attachment=1]
   


 10. anibal_anibal

  anibal_anibal Kamp II

  Mesaj:
  275
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  İSTANBUL
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  Bilgiler ve agiz sulandiran goruntuler icin tesekkurler
   


 11. btuten

  btuten Ana Kamp

  Mesaj:
  27
  Alınan Beğeni:
  0
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  İyi günler
  Bilgilendirmeniz için teşekkürler
   


 12. sisdagili61

  sisdagili61 Zirve

  Mesaj:
  2.791
  Alınan Beğeni:
  11
  Şehir:
  Beşikdüzü, Trabzon ve Çanakkale
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  Merhabalar,
  Trakya Gezi'ye teşekkürler, aldı beni benden sürükledi başka biryerlere.
  Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.
   


 13. Trakya Gezi

  Trakya Gezi Kamp I

  Mesaj:
  181
  Alınan Beğeni:
  16
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  Edirne’ ye geldiğinizde, “ burada ne yenir ? “ diye düşünen olacağını sanmıyoruz. Gelmişken, hakkında bir şekilde fikriniz olan Edirne ciğerini tatmayı muhakkak yapmanız gerekenler arasına not etmişinizdir. Şehrin birçok yerinde Edirne ciğerini tadabileceğiniz mekanlar bulmak mümkün. Hatta başınızı çevirdiğiniz her yönde bir tanesine raslarsınız. Biz sizi adı Edirne ciğeriyle anılan "Meşhur Edirne Ciğercisi" Kazım Usta’ nın yerine götüreceğiz. Onun ellerinden ve senelerin tecrübesinden lezzetini demlendiren yaprak ciğerinden tadacağız...
  ...http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/31-edirne/139-meshur-edirne-cigercisi-kazim-usta.html
   


 14. celo53

  celo53 SSANGYONG ACTYON SPORTS 4X4 AT.

  Mesaj:
  1.083
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  İSTANBUL-Pendik
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  Akşamın bu saatinde nerden okudum bu konuyu,nerden gördüm bu resimleri:smiley:
   


 15. Mücahit Topçuoğlu

  Mücahit Topçuoğlu Kamp I

  Mesaj:
  119
  Alınan Beğeni:
  0
  Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

  abi acıktırdın benide yahu :smiley: gidersem o ilçelere illere oralarda yerim not alıyorum :smiley:
   


Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

Ziyaretçilerin Bu Sayfaya Ulaşmak İçin Kullandıkları Kelime Aramaları

 1. trakyada kahvaltı mekanları

  ,
 2. trakya kahvaltı mekanları

  ,
 3. trakyada yemek yenecek yerler

  ,
 4. trakya kahvaltı yerleri,
 5. trakyada kahvaltı yerleri,
 6. trakya kahvalti ,
 7. corbacizade kesan,
 8. yenice restaurant kırklareli,
 9. lüleburgaz köy kahvaltısı,
 10. trakya da ne yenir,
 11. trakya yemek yerleri,
 12. trakyada köy kahvaltısı,
 13. tekirdağ saray kahvaltı yerleri,
 14. trakyada oğlak nerede yenir,
 15. oglak cevirme tekirdag,
 16. trakya'daki restaurantlar,
 17. trakyada doğada yemek yenilecek yerler,
 18. çatalca yemek yenecek mekanlar,
 19. trakya meşhur yemek mekanlari,
 20. trakyada guzel köy kahvaltısı,
 21. yenice kerimoğlu kahvaltı,
 22. trakya bölgesi koy kahvaltısı,
 23. http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/34-tekirdag/487-ganohora-restaurant-a-cafe-bar.html,
 24. kırklareli yeme içme,
 25. saray tekirdağ köy kahvaltısı,
 26. trakya nerede ne yenir,
 27. trakya en iyi kahvalti yeri,
 28. Trakyanın en lüks kahvaltı mekanı,
 29. trakya kahvaltilari,
 30. trakya kahvaltı yeri,
 31. kahvaltı mekanları trakya,
 32. igde baglarinda kahvaltilik,
 33. trakya da guzel yemek yenilen yerler,
 34. trakyada meshur lezzet yerleri,
 35. pınarhisar yemek yenilecek yerler,
 36. luleburgaz Sütlüce köyü kahvalti,
 37. oğlak nerede yenir,
 38. trakya kahvaltısı,
 39. kırklareli saray köy kahvaltısı ,
 40. trakyada ne yenir,
 41. kırklareli merkez köy kahvaltısı,
 42. kırklareli köy kahvaltısı,
 43. oğlak çevirme tekirdagda nerede yenir,
 44. oğlak çevirme tekirdağ inecik,
 45. şarköy oglak cevirme,
 46. trakya da meşhur yemek yerleri,
 47. trakya bölgesinde kahvaltı mekanları,
 48. Trakyada en iyi kahvaltı mekanlari,
 49. pınarhisar kahvaltı,
 50. trakya köy kahvaltısı,
 51. trakyaya da en güzel kahvaltı yerleri,
 52. trakyada yemek nerede yenir,
 53. oglak kebabi edirne,
 54. edirnede oglak nerde yenir,
 55. Çorluda oğlak çevirme yeri,
 56. tekirdag saray köy kahvaltısı,
 57. pınarhisar yeme icme,
 58. trakyanin en iyi restoran,
 59. trakya ne yenir,
 60. lüleburgaz yemek yeme yerleri

Yükleniyor...