Trekking Sevenlerin Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 486
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 220,123

Hangi sıklıkla Doğa da olabiliyorsunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    450
Ynt: Trekking Sevenlerin Tanışma Platformu

Merhaba, tanıdıklar haricinde bilmeyen dostlara, İstanbul'luyum.

1987'de dağlara gitmekle başladım doğa'ya...Öyle çok ekstrem çıkışlar yapan birisi değilim, açıkçası dağcı değilim, "yüksek irtifa yürüyüsçüsü. Gittiklerim; Medetsiz (4 yaz, 1 kış), Demirkazık, Kızılyar, Kızılkaya, K.Demirkazık, Lorut, Kaldı (3 yaz,1 kış) (son 30 mt'den dönüş), Kızlarsivrisi (yaz ve kış), Saklıkent'ten Kızlarsivrisi trek, Tahtalı geçiş, Kaçkar kış (Son 50 mt'den dönüş), Uludağ (bir çok ?), Verçenik geçiş, v.s. v.s. 2000'e kadar, ~ 15 km haftalık koşu, dağ bisikleti, enduro, tur kayağı. 2000'de enduro ile ağır trafik kazası, 4 ay koma. Şimdi, trek, çok çok hafif koşu, dağ bisikleti, uçurtma...

Mutlu bir eşim var ve İstanbul'da oturuyorum.

Herkese selam olsun, bol şans ve sağlıklar.

Gökhan

agokhanbilgic@ttmail.com

Etiketler

Merhaba. Ben Çankara'da yaşıyorum.

Bir kaç haftadır trekking yapıyorum ama katıldığım grup profosyonel bir kulüp tarzında değil. 10 km'lik parkurlar şeklinde. Bu yüzden farklı bir yer keşfetmek istedim, sizi gördüm internette. :smiley: Her hafta sonu gidiyorum yürüyüşlere. Sizin de etkinliklerinizi öğrenmek isterim.

Ben Atakan.

Dediğim gibi bütün doğa sporlarına ilgi duyuyorum. Mesleğim gereği o kadar çok ilginç yerler gördüm ki bunları sizlerle ileri de paylaşmak isterim. Bazen sondaj yapmak için veya maden rezerv tespiti, jeolojik yapılaşma tespitleri için ayın 20 günü arazide geçer ve çok çabuk geçer, geri dönmek ve rapor yazmak işte o zaman yorucu gelir. Doğu Karadeniz bölgesinde yağmurdan sonra pet şişe de demlenmiş çayı, gökkuşağının altında yudumlamak bambaşka birşey. 5 yıldızlı otel yerine çok yıldızlı Gökkubbe'nin altında uyumak ise anlatılmaz. Forumunuzu görünce tarifi mümkün olmayan bir mutluluk duydum benim gibi düşünenlerin olması çok güzel.

Fotoları göndereceğim.

Merhaba ben Çağlar.

Bu forumu tesadüf olarak buldum ama içeriğine bakıp bana uygun olduğunu görünce hemen üye oldum. Bura da herkesin olduğu gibi doğaya, yürüyüşe ve fotoğrafa tutkuluyum. İzmir'de haftasonları uygun olduğunca yürüyüşe gidiyoruz. Çoğunluk etkinlikleri BOBEDAK Kulübü (www.bobedak.org) ile birlikte yapıyoruz. Yürüyüş notları, fotoları ve gps izlerini blog sitemden (http://caglar.ca) paylaşıyorum.

Böyle güzel bir forum oluşturduğunuz için teşekkürler.

Çağlar Tükel.

Merhabalar. Ben Ömür Çakır.

Uzun süredir doğa sporları ile çok sık olamasa da ilgileniyorum. Aileden gelen kampçılık geleneğinin dışında, haftasonu veya izin günlerinde faaliyetlere katılmaya çalışıyorum. Dağcılık eğitimim ve biraz da fotoğraf merakım var. Evli ve bir çocuk babasıyım.

Merhaba. Ben Kerim Alöç. Ankara.

Keşif gezileri (araçlarla yapılan cinsinden), kayak, itler(eğitim), atıcılık, kampçılık yaptığım hobi dallarıdır. Böyle güzel paylaşımcı ve seviyeli bir forum bulduğum için gezenebilir ailesinin bir üyesiyim.

"Merhabalar, Ben Gökçe, 18 yaşındayım.
Doğayı müthiş seviyorum, ama henüz pek trekking deneyimim yok.

Eh yavaş yavaş olacak artık.

Mutlu kalın....."

Merhaba. Ben Kaan. :smiley: Bursa'da oturuyorum. Yaşım 18.

Hafta sonlarında dağlardayım. Kampçılık, trekking, amatör de olsa kaya tırmanışı yapıyorum. Her türlü extrem faaliyete varım. İletişim kurmak isteyenler (kender_story@hotmail.com) bana ulaşabilirler...

Merhaba. Ben İzmir'den Cihan. Havacılık sektöründe çalışıyorum.

Boş vakit buldukça beğenmemezlik etmeden şartların elverdiği şekilde yürüyüşlere tırmanışlara ve dalışlara katılıyorum. Amacım, İzmir ve civarındakileri bir organize olarak toparlayıp, bilgileri paylaşmak, birbirimize faydalı olmak.

Herkese iyi günler dilerim.

Tom_Bombadill' Alıntı:
Merhaba. Ben Kaan. :smiley:

Bursa'da oturuyorum. Yaşım 18. Hafta sonlarında dağlardayım. Kampçılık, trekking, amatör de olsa kaya tırmanışı yapıyorum. Her türlü extrem faaliyete varım. İletişim kurmak isteyenler (kender_story@hotmail.com) bana ulaşabilirler...

Heheh kendisi yeğenim olur. :smiley: Bende Ercan Göçmen. Bursa'dan katılıyorum aranıza. 27 yaşındayım.

Fırsat buldukça Kaan ile dağlardayız. Gerek trekking, gerek kampçılık 7 senedir tek maceramız.

Selamlar olsun tekrarlardan. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi. Yeni Yüksektepe Kültür Derneği üyesiyim.

Bende 5 aylık bir site okuma ve tanıma evresinden sonra yazar yaptım kendimi. :smiley: Dernek bünyesinde sahip olduğumuz GEA arama - kurtarma - ekoloji grubu sayesinde birçok kaliteli iş yapma şansımız oluyor. Bunları zamanla sizle paylaşmaktan büyük mutluluk duyarım.

Şimdilik arzular şelale olsun. :smiley:

Merhabalar. Ben Ebru. Evli ve bir çocuk annesiyim. 33 yaşındayım. Oğlum ikinci sınıfa gidiyor. Ben aslen Arnavut - Kafkas karışımıyım. :smiley: Ama İstanbul'da doğdum büyüdüm. Ekonometrisyen olmak üzere eğitim aldım ama mimar bir arkadaşımla beraber ofis açmak suretiyle dekoratörlük yaparak cerrah olamamamın acısını çıkarmaya çalışıyorum.

Doğaya aşığım diyebilirim. Uzun zamandır isteyip de evlat muhalefeti ile açılamadığımız doğaya açılmak için artık oğlumuzun yaş sınırının kalktığını düşünüyorum. Artık nefes aldığımızı hissedeceğimiz için çok mutluyum.

Herkese selamlar. Ben İzmir'den Şerif.

Her ne kadar yurt dışında çalışıyor olsam da, İzmir'de ki dağcılık faliyetlerini yakından takip etmekteyim. Daha çok kendi arkadaş grubumuz (B.O.Ş.) ile fırsat buldukça Ege bölgesi ve ağırlıklı olarak Nif Dağı'na yürüyüşler gerçekleştirmekteyiz. En kısa sürede burada çektiğimiz fotoğrafları, siteme koymayı düşünüyorum. Tanıştığımıza çok memnun oldum. Merak edenler için B.O.Ş açılımı; Besim, Orhan, Şerif. :smiley:

Herkese merhaba. Ben Uğur. 18 yaşındayım ve Antakya'lıyım. İnönü Üniversitesi İktisat 1. sınıfım.

Dağcılığa ise bu sene başında İnönü Üniversitesi Dağcılık Topluluğu'yla başladım. Hemen hemen her hafta sonu yaptığımız faaliyetlerle dağcılığa devam ediyoruz. Her ne kadar faaliyetlerimize sınavlar nedeniyle ara versekte elimizden geldiğince devam ediyoruz dağcılığa. Şimdilik hikking ve trekking ilgi alanıma giriyor. Kayada ise çok çok yeniyim. İleride ise yüksek irtifa dağcılığıyla ilgilenmek istiyorum ama önce eğitim. :smiley:

Aynı zamanda gezenbilir'e de çok teşekkür ederim. Gerçekten çok güzel bir paylaşım var burada.

Merhabalar. İzmir'den Esra. 1983 İzmir doğumluyum. Hukuk bürosunda çalışıyorum.

Bende şehir hayatının ve iş yaşamının stresinden uzak doğayla içiçe olmayı çok seviyorum. Doğa yürüyüşü ve dağcılıkla ilgili kendi çapımda bilgi edinmek adına araştırma yaparken siteye tesadüfen rastladım. Çok yönlü ve hoş bir site olduğu için de hemen üye oldum. Artık bende aranızdayım. :D Güzel paylaşımlara neden olacağı kanısındayım.

Sevgiler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR