DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Üye Grupları

'GEZENBİLİR FORUM DÜZENİ VE DUYURULARI' forumunda YOL tarafından 22 Nisan 2008 tarihinde açılan konu 63850 kişi tarafından okunmuş, 73 cevap yazılmıştır

1. YOL

YOL SEDAT AÇIL

Alınan Beğeni:
    299
    Meslek:
    Fotoğrafçı, Belgesel Yönetmeni
    Web Sitesi:
    http://www.sedatacil.com
    Çağrı İşareti:
    TB2FKL
    Artan forum nüfusu nedeniyle üyelere verilecek özelliklerin artırılması yada azaltılması zorunluluğu iyice kendini göstermiş bulunmaktadır. Buna göre Normal Üyeler 6 ayrı gruba ayırılmıştır; Yeni Üye, Anakamp, Kamp I, Kamp II, Kamp III ve Zirve... Mesela forumdaki kullanıcıların profillerinden kişisel bilgilerine ulaşmalarını ve emaillerini kaydedip spam mail göndermelerini önlemek için Yeni Üye'ler başka üyelerin profillerini görüntülemek gibi birçok imkandan faydalanamayacaklar. En azından 20 mesaj yollamış bir üye artık yavaş yavaş kendini de tanıtmaya başlamıştır. İşte ilk 20 mesajdan sonra Anakamp'a gelerek kısıtlamaların bir kısmını da otomatik olarak aşacaktır...

Yeni Üye; Foruma henüz üye olmuş kişi. Diğer üyelerin profillerini göremez, üye listesine bakamaz, istatistikleri göremez, Google Haritası üzerinde konumlarını işaretlemiş üyeleri göremez, üyelere özel mesaj ve email gönderemez.

Anakamp; Forumda en az 20 yazısı olan kişidir. Profilleri görebilir, üyelere email atabilir, özel mesaj kapasitesi 500'dür...

Kamp I; Forumda en az 100 yazısı olan kişidir. Özel mesaj kapasitesi 1000'dir...

Kamp II; Forumda en az 200 yazısı olan kişidir. Özel mesaj kapasitesi 1500'dür...

Kamp III; Forumda en az 500 yazısı olan kişidir. Özel mesaj kapasitesi 2000'dir...

Zirve;
    Forumda en az 1000 yazısı olan kişidir. Özel mesaj kapasitesi 2500'dür...

Etiketler:

2. YOL

YOL SEDAT AÇIL

Alınan Beğeni:
    299
    Meslek:
    Web Sitesi:
    Çağrı İşareti:
    TB2FKL
    Ynt: Üye Grupları

Peki nedir bu anakamp ve numaralandırılmış kamplar?

Yüksek bir dağa tırmanırken ilk yerleşilen, kaba eşyaların bırakıldığı, içerisinde neredeyse tüm zaruri ihtiyaçların bulunduğu ve en önemlisi aklimatizasyon sürecinin atlatıldığı kamp Anakamp'tır. Sonra biraz daha az eşyayla 1. kampa, daha da az eşyayla 2. kampa derken az bir teçhizatla zirveye çıkılır ve geri inerken varsa kamplardaki eşyalar toparlanarak ana kampa geri dönülür...

Örnek olarak Anakamp'tan Zirve'ye Everest'in rotası;

[attachment=1]

Ekli dosyalar:

3. Jazz

Jazz is a very niiice !

Alınan Beğeni:
    0

Kamp III ler üye profillerine bakamıyormu ? Ben eskiden bakabiliyordum .

4. ceranus

ceranus Tabanvay-Offroad Grubu

Alınan Beğeni:
    9

Kamp III Zirveye yaklaşan kişidir Berat, korkma gene bakabilirsin üye profillerine :smiley:

5. YOL

YOL SEDAT AÇIL

Alınan Beğeni:
    299
    Meslek:
    Web Sitesi:
    Çağrı İşareti:
    TB2FKL

Unutmuşum, düzeltilmiştir :smiley:

6. Jazz

Jazz is a very niiice !

Alınan Beğeni:
    0

teşekkürler :smiley:

7. hsbasar

hsbasar Zirve

Alınan Beğeni:
    0

Yani yazmak lazım izlemekle olmaz bu iş,
    haklısınız kim daha aktifse onun hareket alanı daha geniş olmalı

Mesaj sayım bir artmış oldu böylelikle :smiley:

8. YOL

YOL SEDAT AÇIL

Alınan Beğeni:
    299
    Meslek:
    Web Sitesi:
    Çağrı İşareti:
    TB2FKL

Aslında kim daha aktifse ona daha çok ayrıcalık verelim diye düşünerek yapmadık bunları. Mesela foruma yeni üye olmuş birini düşünelim, birkaç gün forumda dolaştıktan sonra bir daha uğramamak üzere ayrıldığını varsayalım. Bu üyeye gönderilen özel ve uyarı mesajları posta kutusunda birikecek ve hiç kimse o mesajları silemeyecek. Diğer taraftan bu üye yöneticilerden (veya forumdan otomatik olarak) sıklıkla duyuru veya uyarı mesajları alacak ve tabi bu mesajları da kimse silemeyecek... Şimdi değil de, 1-2 sene sonra bu üyenin posta kutusunda kaç mesaj birikmiş olur? :smiley: Peki bu şekilde birkaç bin üye olduğunu düşünürsek hiçbir zaman silinemeyecek kaç bin mesaj forumun database'ini hem meşgul edip hem de yoracak? :smiley:

Forumlara 500'den fazla mesaj yazıp Kamp III'e gelmiş bir üye ise artık forumlarda bir çok arkadaş edinmiş ve sürekli birileriyle mesajlaşıyor olacaktır... Bu üye için 400 mesaj kapasitesi az bile gelecektir ;) Elimizden geldiğince tüm kapasitelerimizi zorlayacağımızı da bilin isterim :smiley:

9. hsbasar

hsbasar Zirve

Alınan Beğeni:
    0

Doğru, ben bu açıdan düşünmemiştim.

10. SDC

SDC Zirve

Alınan Beğeni:
    3

Şu şekliyle de başka bir sorun olacak, "hsbasar" arkadaşım mesajında tam da bunu çağrıştıracak bir ifade kullanmış...Mesaj sayısını artırmak isteyen arkadaşlar çok da gerekli olmayan mesajlarla kapasiteyi daha fazla zorlayacaklar.Aktivitenin mesaj sayısı ile ölçülmesi bence yanlış...Foruma birşeyler ekleyebilen,araştırmalar yapıp bunu forumda paylaşan,bunun için vakit harcayan,emek sarfeden üyelerin ayrıcalık kazanması gerekir diye düşünüyorum.Kimsenin adına konuşmuyorum ama örnek teşkil etmesi bakımından "gintro" nickli üye gerekmedikçe mesaj yazmaz ama görülmeye değer bilmediğim birçok yeri onun gezdiği yerlerin fotolarını paylaşması sayesinde öğrendim.
    Umarım söylemek istediğimi doğru ifade edebilmişimdir.

Ayrıca üyeleri önce bilgilendirip sonra guruplandırsaydınız keşke,üyelerinize verdiğiniz değer bunu gerektirirdi!

11. YOL

YOL SEDAT AÇIL

Alınan Beğeni:
    299
    Meslek:
    Web Sitesi:
    Çağrı İşareti:
    TB2FKL

Sevtap hanım böylesine "teknik" bir konuyu bu kadar sorun etmenizi gerçekten anlayamadım?. Bu yapılan gruplandırmanın üyelerimizin kişisel bilgilerini korumak ve forumumuzun güvenliğini artırmaktan başka hiçbir nedeni yoktur. Kamp I, Kamp II demeseydik 1. Grup, 2. Grup, 3.Grup... şeklinde giderdi veya A grubu, B Grubu, C Grubu derdik... Ama gruplandırma yapmak zorundaydık... Bu bir vitrin süsü veya alt-üst mevki belirleme değil "teknik" bir gerekliliktir. Bizi daha iyi anlayacağınızı diler, saygılarımı sunarım.

12. behicefe

behicefe Zirve

Alınan Beğeni:
    0

forumumuzda arkadaşların devamlı takip ettiği konular hariç günlük yada haftalık etkinlikleri okuyup bilgilendikleri yada kültür paylaşımı babında yazılmış olan bilgileri de okuyarak ve bazen de konulara muadil olarak katılmaları ile zaten mesaj sayısıda artacaktır. zaten bu tür bilgileri okuyup cevaplandırmak bile sitenin işlevselliğinin böylesi doğru düşünülmüş bir numaratör vasıtası ile sayılması bence doğru yapılmış. bir uygulamadır.

13. Emir_Efe

Emir_Efe SERKAN

Alınan Beğeni:
    1

SEDAT BEY HERHANGİBİR AKTİVİTE VEYA BULUŞMA PLANINIZ VARMI.

14. ceranus

ceranus Tabanvay-Offroad Grubu

Alınan Beğeni:
    9

Emir_Efe , yapılacak olan aktivetelerimizi ETKİNLİKLER başlığımız altında bulabilirsin, linkini veriyorum....

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=41.0

15. Emir_Efe

Emir_Efe SERKAN

Alınan Beğeni:
    1

Çok teşekkür ederim forum da çok yeni olduğum için öğrenmeye çalışıyorum:smiley:

16. 0sman

0sman Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1

Oy oy ben gibi çok yazmayan biri bu 20 mesajı nasıl doldurur acep yok mudur bunun daha az bir sayı oluru.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...