Uygun Çadır Bulma Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan thearlin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,125

thearlin

Yeni Üye
Yer
İstanbul, Türkiye
merhaba arkadaşlar, çadır almayı düşünüyorum bana marka olarak ne önerebilirsiniz? bu konuda bilgim yok internet üzerinden almak istemiyorum istanbul'da alelade bir avm de bulunabilir uygun olsun kafi şimdiden teşekkürler :smiley:

Etiketler

merhaba arkadaşlar, çadır almayı düşünüyorum bana marka olarak ne önerebilirsiniz? bu konuda bilgim yok internet üzerinden almak istemiyorum istanbul'da alelade bir avm de bulunabilir uygun olsun kafi şimdiden teşekkürler :smiley:
Öncelikle markadan ziyade, Almayı düşündüğünüz çadırı hangi şartlar altında kullanacaksınız ? "X" markanın bir modelini öneririrm, kullanım şartlarına göre pahalı kaçabilir "Y" marka bir model öneririm her mevsim her yerde kullanamazsınız. Bence karar vermeden önce aşağıda ki linkte bulunan konuya bir göz atın derim ;)

Çadır Seçimi

alelade bi avm den alacağınız çadır muhtemelen plaj yada festival çadırı olacağı için kamplarda pek işinize yarayacağını sanmam
şayet ekstrem durumlarda kullanmayacaksanız arpenaz 2 tavsiye edebilirim

cevaplarınız için sağolun haklısınız ne amaçla kullanacağımı belirtmem gerekirdi yazın hafta sonu al çık tarzı bir şey olmalı yani zorlu hava koşullarına dayanıklı olmasa da olur

Sadece yaz aylarinda kullacaksaniz decathlondaki basic cadirlar isinizi gorur. Isidan isiktan etkilenmeyeyim derseniz fresh&black serisine bakin.

eğer deniz kenarı yada orman kampı yapacaksanız ve hava durumunu kontrol ederek yağışsız havalarda yapacaksınızven ucuz çadırlar bile işinizi görecektir diye düşünüyorum.çadırın havalandırması iyi olması yaz ayları için idealdir.

Merhabalar, 5 gece 6 gün Likya yolu yürüyeceğiz. İki kişinin kalabildiği çadırlar bakmaktayız. Fiyat olarak üst limitimiz 250 liradır. Hafif ve en az 160-170 cm genişliğinde çadır almak istiyoruz yürüyüşte olabildiğince az yük olması açısından. Yürüyenin dengesini zorlamaması açısından max 3kg'lık çadır bakıyoruz.

Birkaç adet markanın ucuz, hafif ve ferah çadırlarını internet ortamında incelemiş bulunuyorum. Bu çadılar;
  • DISCOVERY Monodome 3 Kişilik
  • Makalu Summer Pencereli 3-4 Kişilik Çadır
  • Evolite TOUR 3 Kişilik Çift Tente Çadır
  • SQUARE 3 KİŞİLİK ÇİFTKATLI ÇADIR
Bu çadırların özellikle dayanıklılığı hakkında tecrübeniz/bilginiz varsa ve yorum yapabilirseniz bize çok yardım etmiş olursunuz :smiley:

Videosunu çektiğim şu çadıra likya yolu yürüyüşü için bir göz atın.

Video: https://youtu.be/Crdg3syrQKg
Burak Bey video paylaşımı için teşekkür ederim, güzel sağlam bir çadıra benziyor. Geçen yıl 200x120cm çadırda iki kişi kalmıştık ve uyku kalitemizi baya etkilemişti o yüzden bu yıl 200x200cm ebatlarına yakın çadırlar bakmaktayız.

Ben bu iki kişilik çadırda tek kişi kalıyorum. 2 kişinin kalacağı çadırın büyüklüğü içinse 3 kişilik öneririm. Biraz araştırırsanız +1 kişi büyük çadır tavsiye edilir pek çok açıdan. Bu tanittiğım çadırın 3 kişiliğinde vardı ben satın alırken. Üstelik ultralight yani hafif bir çadırdı ama fiyat daha ağırdı ve az yer kaplıyordu. Aklım onda da kalmıştı ama ne yapıcam benimle beraber gelecek adamda kendi çadırında yatsın çok lazım olursa 2 kişi sıkışırız demiştim. Lakin lazım olmadı tek kişi geniş geniş kullanıyorum..

Ben bu iki kişilik çadırda tek kişi kalıyorum. 2 kişinin kalacağı çadırın büyüklüğü içinse 3 kişilik öneririm. Biraz araştırırsanız +1 kişi büyük çadır tavsiye edilir pek çok açıdan. Bu tanittiğım çadırın 3 kişiliğinde vardı ben satın alırken. Üstelik ultralight yani hafif bir çadırdı ama fiyat daha ağırdı ve az yer kaplıyordu. Aklım onda da kalmıştı ama ne yapıcam benimle beraber gelecek adamda kendi çadırında yatsın çok lazım olursa 2 kişi sıkışırız demiştim. Lakin lazım olmadı tek kişi geniş geniş kullanıyorum..
Tek kişi için gayet güzel bir seçim valla. Biz de 3-4 kişilik diye geçen 205*205cm çadırı aldık fiyatı da uygundu baya çift tenteli. İleride ultralight segmentine kesinlikle girecğeiz bütçemiz uygun olduğu sürece. Yorumlarınız için teşekkürler tekrardan.

Şöyle bir yorum yapmak istiyorum ben arpenaz +3 kullanıyorum ve gayet memnunum çadır 3 kişilik yazıyor aslında yorumlara bakılacak olursa çadırda 2 kişi kalınması gerek deniyor ama 3 kişilik çadırda biz tam 3 kişi kaldık rahat rahat yattık hatta 4 kişi bile kalınırmış çünkü birde çadırın bagaj bölümü var eşyalarınızı çadırın içine almak durumundada kalmıyorsunuz. Çift tenteli sıcak günlerde 2. Yi örtmüyoruz onun dışında yağmurda almıyor çadır içine. 3 kişi için biz rahat rahat kaldık. Birde black and fresh çadırlar var onlarda sanıyorum aynı kalite ama içi daha iyi karartıyor ama bana sorarsanız kamptada 8-9 a kadar uyumaya gerek yok max 7-7.30 yeterli çünkü evimizdeki konfor saten hiçbir yerde yok kamptada güneşin doğuşuyla uyanmak daha iyidir benim görüşüm o yönde. Arpenaz +3 ün fiyatına gelecek olursak 200₺ gibi bir fiyat. Fiyat kalite olarak bence maximum bir ürün vede markasıda kaliteli Quechua marka birsürü eşyam var. Şuanda aynı marka decathlonda 209₺ lik bir çanta var onu almak istiyorum. Ondanda büyük ihtimalle sorun yaşamam diye düşünüyorum. Diyeceklerim bu kadar hayırlı forumlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR