Willys 1954 Cj 3b Toplama

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarumit86 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 75,362
Ynt: Willys 1954 Cj 3b Toplama

Uğur Bey,

Aracın sahibini buldum ve konuştum. Ancak malesef aracı satmayacaklarını söylediler. Başka olursa haber veririm.

Etiketler

arkadaşlar merhaba büyük bi ilgiyle inceledım. araç için epey ugrasıyosunuz keşke şasesi düzgün bi araç olsaydı çok kaynaklı..

caner_tee' Alıntı:
arkadaşlar merhaba büyük bi ilgiyle inceledım. araç için epey ugrasıyosunuz keşke şasesi düzgün bi araç olsaydı çok kaynaklı.. eger motor almamıssan sen bi tofaş 1.6 motor koy buna şanzımana arazi şanzımanına uydurabılıyorlar.aaz yakıt daha verim alırsın ve inan araçtan sıkılacak kadar binme şansın olur. tavsiyemdir. araç malesef emek harcanacak kadar 4*4 lük degil gibi geldi. yinede sen bilirsin.
Adam orjinal olsun diye sıfır taktığı disk frenleri iptal edip kampanaya dönmüş hocam, sanmam ki Tofaş 1.6 motor taksın:smiley:))))

arkdaslar tamm tofaşı yerden yere vurun ama 1.6 motorların içersinde en saglıklı motor tofaşlarda az masraf uzun ömür. tamm tofaş motoru olmazda ford 2000 motor koy. he söyliyim 4*4 araçlar için özel üretilmiş şanzımanlısı bile var ve çok uygun paralara bulunuyor. Ben yanlış anlaşıldım galiba aracın ana maddesi (şasesi) benim pek hosuma gıtmedi yani ben olsam bu arabayı klasik orjinal olsun diye bir dünya para harcamam. Ama ben olsam. he yaparım bişeyler merakımı zevkımı alırım o ayrı. kolay gelsin ben sadece fikir sundum

caner_tee' Alıntı:
arkdaslar tamm tofaşı yerden yere vurun ama 1.6 motorların içersinde en saglıklı motor tofaşlarda az masraf uzun ömür. tamm tofaş motoru olmazda ford 2000 motor koy. he söyliyim 4*4 araçlar için özel üretilmiş şanzımanlısı bile var ve çok uygun paralara bulunuyor. Ben yanlış anlaşıldım galiba aracın ana maddesi (şasesi) benim pek hosuma gıtmedi yani ben olsam bu arabayı klasik orjinal olsun diye bir dünya para harcamam. Ama ben olsam. he yaparım bişeyler merakımı zevkımı alırım o ayrı. kolay gelsin ben sadece fikir sundum
Estafurullah, yanlış anlaşılmadınız. Ters birşey de demek istemedim. İlk sayfadaki fotoları görünce açıkçası ben de aynı şeyleri düşünmüştüm ama eğer gördüyseniz 3.sayfada şase sıfır gibi, tertemiz olmuş bütün işler bitmiş. Klasik sevdasıyla toplanıyorsa araç tahminimce arkadaş Hurricane motorun sesi için bile tüm eziyetlerine katlanacaktır. Bunun haricinde Tofaş motoru için dediklerinize kesinlikle katılıyorum.

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler... Uzun zamandır ne araçla ilgilenebildim nede. Forumla. Sizleride merakta bıraktım ama durum en son bıraktığım gibi , iş ve çocuk gereği malumunuz aynı vaziyette durmaktadır. Tahmin edebiliyorum ki takip eden arkadaşlarda benim kadar meraklı ve hevesli .
Orjinal toplama konusunda hala istikrarlıyım ve sonunda evraklı bir orjinal motor buldum ve aldım artık kaldığımız yerden devam edeceğiz. Tofaş motor konusunda kesinlikle katılmıyorum ne offroad nede jeep in ruhuna yakıştıramıyorum illaki bir motor uydurulacaksa grana v6 2300 130 bg üzerine motor yakıştıramıyorum. Bütün sistemlerim hazır sadece çok güzel bir boya ve elektrik tesisatı işim var . Boya konusunda çok kararsızım orjinal askeri olarak bir renk düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum bu tarz boyatan bir tanıdığınız varise boyaismi istiyorum . herkese tekrardan merhaba

Willys

Image

yaşar bey benim dedigimi ne zman anlayacaksınız söyliyim. hani benzini koycaksınız ya yada şöyle yapın bir bakın dıyorum. bi pet şişeye benzını koyun ve benzın otomatıgıne boruyla verin. sonra arabayı çalıstırın arabayı hiç kaldırmanıza gerek yok 3-4 dakika arada bi gaza basarsanız ve 1 litre benzını nasıl yaktıgını gözlerınızle görceksiniz.. denedim gördüm.2200 harican motor sanmayın cjye göre az yakıyor. ben p100 motorundan bir tuzla jeep yapacam hayırlısıyla ama emınım cok randumanlı olucak..

umut401' Alıntı:
Estafurullah, yanlış anlaşılmadınız. Ters birşey de demek istemedim. İlk sayfadaki fotoları görünce açıkçası ben de aynı şeyleri düşünmüştüm ama eğer gördüyseniz 3.sayfada şase sıfır gibi, tertemiz olmuş bütün işler bitmiş. Klasik sevdasıyla toplanıyorsa araç tahminimce arkadaş Hurricane motorun sesi için bile tüm eziyetlerine katlanacaktır. Bunun haricinde Tofaş motoru için dediklerinize kesinlikle katılıyorum.
ön makas kulagının ordan dikişli. abartılı bir yama yapılmış. zarar olmaz kesinlikle..

şase makas kulagının ordan kaynaklı gerçi jeeplerin 3 kronik arızası vardır.
1 ben hiç çatlagı olmayan bi blok görmedim. (harican )
2 şase genelde makas kulagının ordan kırılır. dikişli şase çok gördüm ki benimkide öyle.
3 birde makas burçlarını çabuk bitirir.

yasarumit86' Alıntı:
Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler... Uzun zamandır ne araçla ilgilenebildim nede. Forumla. Sizleride merakta bıraktım ama durum en son bıraktığım gibi , iş ve çocuk gereği malumunuz aynı vaziyette durmaktadır. Tahmin edebiliyorum ki takip eden arkadaşlarda benim kadar meraklı ve hevesli .
Orjinal toplama konusunda hala istikrarlıyım ve sonunda evraklı bir orjinal motor buldum ve aldım artık kaldığımız yerden devam edeceğiz. Tofaş motor konusunda kesinlikle katılmıyorum ne offroad nede jeep in ruhuna yakıştıramıyorum illaki bir motor uydurulacaksa grana v6 2300 130 bg üzerine motor yakıştıramıyorum. Bütün sistemlerim hazır sadece çok güzel bir boya ve elektrik tesisatı işim var . Boya konusunda çok kararsızım orjinal askeri olarak bir renk düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum bu tarz boyatan bir tanıdığınız varise boyaismi istiyorum . herkese tekrardan merhaba

silindir kapagını açtınmı?

Selamualeyküm güzel çalışma olmuş aranıza yeni katıldım
1 sorum olacak
100 lük doç jant ve lastiği willys jeep lere uyarmı

Herke selamlar...
yollar yollar sonra aklıma geldi burda bir postum vardı... aradım ve buldum. Herşey bu posttaki willys ile başladı şuan şuan ki willys konumum inanılması zor bir hale geldi....
Bu willys restorasyonu aklaştık 6 yol sürdü bu süreçte 2 jeep saha edindim...
2017 de restorasyonu bitti....
ve üzülecektin satmak zorunda kaldım.......
lakin içimdeki jeep ve willys sevdası beni bu araçlarda epey bir uzman yaptı....
3-4 yıldır bu işi ticari olarak yapmaktayım. Şuan kadar yaklaşık 20 jeep restorasyonu tamamladım... ayrıca 1 yıldır 3 elemanlı bir garaja sahibim....
kaporta boya mekanik ve elektrik işlerinin tamamı çatımız altında tamamlıyoruz....
bunun haricinde willys modellerinin Hindistan’da imalatını yapan firmanın Türkiye distribütörlüğünü aldım....
İnstagram @umitjeepgaraj
B3A554EE D5C5 46A8 AB1D 5F39283455E1
FD49BE3F 3A20 46BF 8968 4F3CE382A3B9
49CD1644 2A02 4B86 8BFF 8BA6CFC28ABE
FE7076FE 7607 4E65 8C17 2156AB728AC5
3C6D8591 7085 43D6 8B30 59D83C96A06C
A5A6A1DE 8883 4B93 97B9 024C81F942CA

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR