Wj Şanzıman Içindeki Yağ Pompası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan badem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,642

badem

Ana Kamp
Yer
eskişehir
Merhabalar, aracım 2002 WJ 2.7 crd. Aldığımdan beri, düşük devirde veya gaz kestiğimde alttan bir saniyelik ses geliyor. Araştırmam sonucunda yabancı bir siteden bu sesin şanzımanın içerisindeki yağ pompasından kaynaklandığını buldum. Yüksek basınç ile çalıştığından kaynaklanıyormuş. 05013017AB parça kodlu lubrication pump assembly (revize edilmiş) diye bir parçanın değişmesi gerekiyormuş ancak tabi ki bulamıyorum bu parçayı. Parça kodunu google.da arattığımda üretiminin devam etmediği yazıyor ne yazık ki. Şanzıman kodu NV 247. Bu şanzıman başka modelde var mı acaba? Yardımcı olabilecek var mı? Teşekkür ederim

Etiketler
merhabalar ist bostancı davut usta jeep garaj buraya sorabilirsin veya burdan umudun yoksa mercedes tarafındada arastira bilirsin diye düsünüyorum.tabi burada nerden bulursan bizlerede cevap verirsen seviniriz ilerde bu sıkıntıyı yasayan olusa kısaca cözüme ulasabilir kolay gelsin

ustam selam, özür ben soruyu yanlış yazmışım, yağ pompası arazi şanzımanı (aktarması) içinde olan yani mercedes değil, nv247 (np247) arazi şanzımanının içinde yuvarlak bir parça, bulamadım açıkçası ve bulabileceğimi de sanmıyorum. Ama şöyle bir durum oldu; Öncelikle şaftı bi kontrol edicem, ben şafttan olacağını düşünmemiştim ama olabilir dendi

bu adreste bir pdf var benim sese tıpatıp uyuyor

https://www.google.com.tr/url?sa=t&...Bgn8i4xBoVAjPW3fQ&sig2=HLTY8qE-eMuqE2O7so7Pjw
Images

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.