Wk 3.0 Crd Alsak Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enbay1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 366
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 89,352

Etiketler

Valla ben artık dayanamadım ve ilk sahibinden 300 bin km de bir wk aldım geçtiğimiz günlerde,hakkımızda hayırlısı.
hayırlı olsun, kazasız ve arızasız günlerde kullanırsınız umarım.

300k da iyi cesaret etmişsiniz. alırken nelere baktırdınız? enjektörler daha önce değişmiş mi?

hayırlı olsun, kazasız ve arızasız günlerde kullanırsınız umarım.

300k da iyi cesaret etmişsiniz. alırken nelere baktırdınız? enjektörler daha önce değişmiş mi?
Teşekkür ederim,valla ilk defa 2.el araç aliyorum,aracı alacagim gün çok acil bir isim çıktı ve sadece kaporta baktıra bildim, bir kapı değişmiş bir çamurluk boyalı, geri kalanına vaktim kalmadı ve aracı alıp gitmek zorunda kaldım, sadece şunu biliyorum araç 250 bin km ye kadar yetkili servis te bakıma girmiş.

Teşekkür ederim,valla ilk defa 2.el araç aliyorum,aracı alacagim gün çok acil bir isim çıktı ve sadece kaporta baktıra bildim, bir kapı değişmiş bir çamurluk boyalı, geri kalanına vaktim kalmadı ve aracı alıp gitmek zorunda kaldım, sadece şunu biliyorum araç 250 bin km ye kadar yetkili servis te bakıma girmiş.

geçmişi belli ise pek sorun olmayabilir. illaki masraf çıkaracak ama umarım ufak masraflar olur..

ben de uzun zamandır bakıyordum, temiz araç yok, olanlar da pahalı, 237k da bir araç buldum, temiz kullanılmış duruyor, ona kapora verdim, bugün / yarın alacağım inşallah.

eksper sonrası belli masrafları mevcut, 4-5bin e kadar masrafı göze aldım (eksper raporuna göre en az 2bin masraf var zaten :smiley: ), umarım başka masraf çıkarmaz.

detayları buradan yazarım.

geçmişi belli ise pek sorun olmayabilir. illaki masraf çıkaracak ama umarım ufak masraflar olur..

ben de uzun zamandır bakıyordum, temiz araç yok, olanlar da pahalı, 237k da bir araç buldum, temiz kullanılmış duruyor, ona kapora verdim, bugün / yarın alacağım inşallah.

eksper sonrası belli masrafları mevcut, 4-5bin e kadar masrafı göze aldım (eksper raporuna göre en az 2bin masraf var zaten :smiley: ), umarım başka masraf çıkarmaz.

Vayy hayırlı olsun şimdiden Kerem.. Ya bu km lere çok takmamak lazım. Bu motorlar için hiçbirşey bu kmler biliyorsun.

Yeterki temiz olsun. Bakımlı olsun. Benim araç 2003 model ve 250binde idda ederim piyasadaki çoğu 100bini taze geçmiş yeni model araçtan daha bakımlıdır.

Keyifle bin.

Son düzenleme:

Evet Simdi den hayirli olsun diyelim ozaman, insallah temiz Ve masrafsiz çikar arac.haberlerinizi bekliyoruz.

Vayy hayırlı olsun şimdiden Kerem.. Ya bu km lere çok takmamak lazım. Bu motorlar için hiçbirşey bu kmler biliyorsun.

Yeterki temiz olsun. Bakımlı olsun. Benim araç 2003 model ve 250binde idda ederim piyasadaki çoğu 100bini taze geçmiş yeni model araçtan daha bakımlıdır.

Keyifle bin.

çok saolasınnn

ben eskiden takılıyordum da eğer aracın en azından yağları zamanında değiştiyse ve İNSAN gibi kullanıldıysa gerisi kısmet artık.

2006 model 3.0 CRD Limited aracımı Pazartesi günü aldım.

bu başlık altında izlenimlerimi, bakım ve servis süreçlerini yazacağım. bu araçlar hakkında sitede çok fazla bilgi yok, ilgilenenler için de ileriye yönelik bir kaynak olur hem.

araç gerçek 2006 model (06 diye gelenlerin bir kısmı 05 üretimi ve ön park sensörü bulunmuyor).
213k ya kadar master servis bakımlı, sonra 1 kere dışarıda yağı suyu değişmiş, dıştan kozmetik olarak ufak şeyler mevcut ki ben pek takılmam.. yüzeysel boya da var araçta ama kaza değişen yok.

mekanik olarak burçlardan ses geliyor, gaza bastığımda konsolun arkasından bir emiş sesi geliyor (sanırım kaçak var) ve bunun yanında şu an için ufat tefek şeyler mevcut. yarın aracı servise sokacağım, o zaman göreceğim ne var ne yok..

serviste bütün sıvı değişimlerini yaptıracağım ve maliyetleri hakkında bilgi veririm.

netten incelediğim kadarı ile filtreler ucuz ama motor 9,5lt yağ alıyor ki çok yüksek bir rakam, 4,7 WJ aracım 5,7 litre alıyordu, bu da bakım masrafını yükseltiyor.

ilk izlenimim ise araç yakışıklı, içi de güzel, motorun ara hızlanması çok iyi, konforu da güzel.

ilerleyen günlerde yakıt ölçümü de yapar buradan paylaşırım.

2006 model 3.0 CRD Limited aracımı Pazartesi günü aldım.

bu başlık altında izlenimlerimi, bakım ve servis süreçlerini yazacağım. bu araçlar hakkında sitede çok fazla bilgi yok, ilgilenenler için de ileriye yönelik bir kaynak olur hem.

araç gerçek 2006 model (06 diye gelenlerin bir kısmı 05 üretimi ve ön park sensörü bulunmuyor).
213k ya kadar master servis bakımlı, sonra 1 kere dışarıda yağı suyu değişmiş, dıştan kozmetik olarak ufak şeyler mevcut ki ben pek takılmam.. yüzeysel boya da var araçta ama kaza değişen yok.

mekanik olarak burçlardan ses geliyor, gaza bastığımda konsolun arkasından bir emiş sesi geliyor (sanırım kaçak var) ve bunun yanında şu an için ufat tefek şeyler mevcut. yarın aracı servise sokacağım, o zaman göreceğim ne var ne yok..

serviste bütün sıvı değişimlerini yaptıracağım ve maliyetleri hakkında bilgi veririm.

netten incelediğim kadarı ile filtreler ucuz ama motor 9,5lt yağ alıyor ki çok yüksek bir rakam, 4,7 WJ aracım 5,7 litre alıyordu, bu da bakım masrafını yükseltiyor.

ilk izlenimim ise araç yakışıklı, içi de güzel, motorun ara hızlanması çok iyi, konforu da güzel.

ilerleyen günlerde yakıt ölçümü de yapar buradan paylaşırım.

E hadi bir iki tane foto

şu an için tek foto var bende de, ilerleyen günlerde gönderirim :smiley:

IMG 9445

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR