Yalıtım Kararsızlığı...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Damael Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,336

Damael

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar biliyorum belki bu sorum hakkında çok fazla konu açıldı ama çok kararsız kaldığım için sormak istiyorum.
Ben karavan yapacağım midibüs aldım ama izobozz polyster elyaf keçe ile izogreen keçe arasında kararsız kaldım. Hangisinin daha iyi bilmiyorum. Yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun kalırım...

Etiketler
Bu konu biraz da bütçenize, malzemenin ulaşılabilirliğine ve sizin kanaatinize göre şekilleniyor. Her malzeme için artı ve eksileri sıralayan birçok yazı okuyacaksınız. İzolasyon malzemesinden beklentilerimizi ilk etapta bizi sıcaktan soğuktan korusun, sesizlik sağlasın, çalışması kolay olsun, nem yapmasın, koku yapmasın, kaportaya müdahale ederken yanmasın diye sıralarken işin içine sağlık girer. Acaba kansorejen ya da farklı bir zararlı madde içeriyor mu? Sorusu aklımıza takılır. Hemen hepimiz bu aşamadan geçtik, geçiyoruz ya da geçeceğiz. Bütçenize uygun, ulaşabildiğiniz ve okuduklarınıza göre aklınıza yatan malzemeyi tercih edeceksiniz. Ben izolasyon için bizofol tercih ediyorum. Üretici ile görüşüp iki veya üç kat yaptırmak mümkün tabi fiyat ona göre artıyor.

köpüğü aracın yan duvarlarında iç taraftan yerleştirdim.Köpük kalınlığı olarak biraz fazla olanı seçtim,köpükler içeri doğru biraz taştı, sonra aracın içini köpüğü sıkıştıra sıkıştıra kontrplak ile güzelce kapladım.Yani aracın metal saç gövdesi ve içteki kontrplak katman arasında hiç bir şekilde boşluk kalmadı,köpük her yeri sımsıkı doldurdu.
Durumu böyle olunca bilmiyorum ama herhalde nem olacak bir durum yoktur uygulama yaptığım yerlerde.

Kendinden yapışkanlı alüminyum kaplı elestomer kauçuk malzemeler var. Bu konuda düşünceleriniz nedir?

Bu konu biraz da bütçenize, malzemenin ulaşılabilirliğine ve sizin kanaatinize göre şekilleniyor. Her malzeme için artı ve eksileri sıralayan birçok yazı okuyacaksınız. İzolasyon malzemesinden beklentilerimizi ilk etapta bizi sıcaktan soğuktan korusun, sesizlik sağlasın, çalışması kolay olsun, nem yapmasın, koku yapmasın, kaportaya müdahale ederken yanmasın diye sıralarken işin içine sağlık girer. Acaba kansorejen ya da farklı bir zararlı madde içeriyor mu? Sorusu aklımıza takılır. Hemen hepimiz bu aşamadan geçtik, geçiyoruz ya da geçeceğiz. Bütçenize uygun, ulaşabildiğiniz ve okuduklarınıza göre aklınıza yatan malzemeyi tercih edeceksiniz. Ben izolasyon için bizofol tercih ediyorum. Üretici ile görüşüp iki veya üç kat yaptırmak mümkün tabi fiyat ona göre artıyor.
Teşekkür ederim bilgiler için biraz araştırma yaptım izogreen keçe en sağlıklısı gibi duruyor üstüne bizofol yapacağım umarım iyi sonuç alırım.

Aklıma takılan bir konu daha var aslında. Benim aracım karavan ruhsatlı şu anda fakat içinde değişiklik yapacağım. Arka ve ön taraf olmak üzere 2 kapısı var ben arka kapıyı iptal ettirmek istiyorum. Mevzuatta kapı ile ilgili birşey yazmıyor. Bu değişiklikleri yaparsam tüv'de sıkıntı olur mu? Ve bu değişiklikler için tekrar proje çizdirmem gerekiyor mu?

köpüğü aracın yan duvarlarında iç taraftan yerleştirdim.Köpük kalınlığı olarak biraz fazla olanı seçtim,köpükler içeri doğru biraz taştı, sonra aracın içini köpüğü sıkıştıra sıkıştıra kontrplak ile güzelce kapladım.Yani aracın metal saç gövdesi ve içteki kontrplak katman arasında hiç bir şekilde boşluk kalmadı,köpük her yeri sımsıkı doldurdu.
Durumu böyle olunca bilmiyorum ama herhalde nem olacak bir durum yoktur uygulama yaptığım yerlerde.
aynı olayı yaptım, 2 cm köpükle, kontro yerine branda ve brandayı esneme, ses yapmasın diye sicim veya tel ile sabitleyin, nem yok, izole güzel, maliyet çok ucuz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri