Yaylalar

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,119

penguen

Zirve
Mesajlar
1,599
Tepkime puanı
11
Kardüz Yaylası

Abant’a 7 km. mesafede olup, Düzce merkez Samandere Şelalesi, Kocayayla Göleti üzerinden Abant’a ulaşabilecek en kısa mesafededir. Turizme katkısı da büyük olacaktır. Mudurnu Ormanlarıyla Düzce Ormanları arsında Tabiat Parkı olarak değerlendirebilecek her iki yanında geniş açık düzlükler içinde gölet yapmak imkanı bulunmaktadır.

Odayeri Yaylası

Odayeri bölgesi ormanları içinde olup, 1200 m. Yükseklikte Abant Gölüne bağlantılı ulaşımı olan, yayla yerleşimi olarak çeşitli etkinlikler için yararlanabilinen çevrede bulunan yaylaların en ünlüsü olup, her yıl İzcilerin Kamp yaptığı uygun mekanların olduğu, Gençlik Turizmine açılacak bir Yayladır. Yöre halkı tarafından her yıl Tanıtım amaçlı Odayeri Şenlikleri yapılmaktadır. Ulaşım Düzce Merkez Beyköy Samandere Şelalesi Abant ulaşımındadır.

Torkul Yaylası ve Göleti

Kaynaşlı İlçesinde 1300 m. Rakımda Tabii bir Gölet ve Doğal bir Göletten oluşan Yayla etrafında; Kayın, Göknar, Gürgen karışık Bakir Ormanlarla Doğal Yürüyüş ve Koşu Yolları bulunmaktadır. Odayeri Yaylasına 6 km. mesafede. Bolu Dağı yol güzergahı ( D-100 ) 15 km. uzaklıktadır. Yayladan Düzce Ovası ve Karadeniz görülebilmektedir

Pürenli Yaylası

Şehir Merkezine 28 km. uzaklıkta Efteni Gölü, Güzeldere Şelalesi yolundan ulaşılabilen yayla olup, Tabiatın Doğal Coşkularıyla, Renk Cümbüşünün, Yayla suyu seslerinin Kuş sesleriyle bütünleştiği bir yaylalar bütünüdür. Mudurnu’yla sınır olan Yaylanın Abant’a Odayeri Yaylasına, Samandere Şelalesine, Kardüz Yaylasına ulaşmak mümkündür. Gençlik Kamplarının yapıldığı bir Mesire Yaylasıdır. Yöre halkı tarafından geleneksel Yayla Şenlikleri yapılmaktadır. Pürenli Yayla bütümünde bulunan Büyük Balıklı Yaylaları Doğal Güzelliklerinin yanında Çim Kayağı yapmaya müsaittir.
 

Etiketler


Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,524
Mesajlar
1,493,864
Kayıtlı Üye Sayımız
169,912
Kaydolan Son Üyemiz
Muhammed solak

Çevrimiçi üyeler

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst