Yeni aldığım grand cherokee'de sorunlar var.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ofd35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,408

ofd35

Yeni Üye
Yer
Çerkezköy/Tekirdağ
Arkadaşlar herkese selamlar.Aranıza yeni katıldım. Dün 13750tl ye 94 model 162bin de 5.2 v8 grand cherokee almış bulunmaktayım. araçta eski sistem lpg var. ancak arabada gözüme çarpan bazı rahatsız oldugum durumlar sözkonusu.

- İlk olarak 70-90 km arası hızda seyrederken vites kararsızlık yaşıyor ve sürekli vites değişimi yapıyor. bi alt vitese bi üs vitese geçip duruyor. bunun nedeni ne olabilir?
- aracı servise gösterdiğimde üzerinde orjinal yağ filtresi olmadıgını, mutlaka orjınal yağ filtresi olması gerektiğini, değiştirilmediği durumda eksozdan alacağı sıcaklık ile içinin kuruyup filtreyi tıkayabileceğini söyledi. bu durumda ne yapmalıyım?
- birde aldıgım adam susturucuyu iptal etmiş ve araç ile uzun yolculuk yaparken bu gürültü beni çok rahatsız ediyor. bu sorunu nasıl halledebiliriz.

ilginiz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkurler.

Etiketler
Ynt: Yeni aldığım grand cherokee'de sorunlar var.

Öncelikle aramıza katılmakla birlikte aracın hayırlı ve uğurlu olsun ,,ikinciel zj olarak, illaki masraf çıkacaktır ve sende uzmanı olursun bizler gibi,5 veya 6 bin gibi masraf yaparsın olur, ;D ;D ;D ondan sonrada araziye heveslenip 15 de öyle harcadıktan sonra usanarak satıp, yine mutlu olursun,bu işler böyle.

Aracınız hayırlı ve uğurlu olsun. Aldığınız araç harika bir araçtır ve çok keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz. Onun bakımlarını yapmak ve hatta bazı sorunlar çıkarttığında onu halletmek bile çok zevklidir. Sorularınıza gelince;

1-) Aracınızla otobanda hızlandığınızda ve 70'in üzerinde çıkıp hızlanmaya devam ettiğinizde aracınızın (OD düğmesine basmadığınız sürece) vites değiştirmemesi gereklidir. ancak 70 km civarlarında hızınızı sıklıkla azaltıp, çoğaltıyorsanız bir alt ve üst vitese sürekli geçiş yapması normaldir.
2-) Çok kalitesiz değilse yağ filtresinin mutlaka orjinal olması diye bir zorunluluk yok. Sanmıyorum ki tüm GC sahipleri tüm parçaları orjinal kullansınlar. O zaman araçlarımızı kullanmamız mali açıdan çok mümkün olmazdı. Tabii ki orjinal parçalar her zaman daha kaliteli ve tercih edilendir ama bunu yetkili Jeep servisi söylüyorsa zaten aksini söylemesi çok mümkün değil.
3-) Susturucu hiç sorun değil. Oto sanayilerde iyi bir egsozcuya 200 TL civarına malzemesi dahil taktırabilirsiniz. Benim geçenlerde küçük bir patlak olmuştu, bu fiyata susturucusu dahil bu fiyata Maslak Oto Sanayi'de taktırdım, harika oldu...

Hiç merak etmeyin, bu araçtan sonra başka bir araç kullanmak istemeceksiniz ;))

arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. Hoşbuldum :smiley:

Aracımda eski sistem brc lpg takılı. ustaya baktırdım kaçağı yok ayarları iyi dedi.

şöyle bi sorunum var. motor sogukken gaz vermeden araç çalışmıyo. gaz vererek çalıştırdığımda ayağımı motor ısınmadan gazdan çektiğim anda stop ediyo. bunun nedeni ne olabilir?

Teşekkürler.

Merhaba , aracınız hayırlı olsun , güle güle kullanın ...
Normal ve arızası olmayan , size sorun çıkarmayacak 5.2 ZJ ler şu sıralar 17.000- 20.000TL arasında fiyata alıcı bulabiliyor . Bence bu fiyatın altında satılan araçlara mutlaka (tabi acil bir ihtiyaç için satılmıyor ise) kuşku ile yaklaşmak ve işi bilen bir ustaya kontrol ettirmeden almamak gerekir diye düşünüyorum . Umarım sizin aracınız için bu yazdıklarım geçerli değildir ve sizi çok üzmeden sorunlarınızı çözersiniz...

Aracı alalı 10 gün oldu açıkçası biraz gözüm korkmaya başladı. bazen düşünüyorum başıma belamı aldım diye. çerkezköy/tekirdağdayım. bakımını nerde yaptırıcam bi arıza olunca ilk kime başvurucam hiç bilmiyorum.en azından istanbula yakınım. ama bu motora gaz vermeden çalışmama olayı yakıt tuketimini baya etkiliyor. motor sogukken her çalıştırmada en az 10-15 dk ısınması için gaz veriyorum. bu durumda yakıt tüketimi acayip çok oldu. 190tl ye yalnızca 270 km gittim. tabi aracın acemisiyiz daha. cumartesi gunu bi araziye girdik. orda da battık. bununda etkisi vardır yakıt tüketimine illaki. birde hep şehiriçi kullanıldı araba. bir kere çorluya gitti geldi 60km o kadar. onun harici hep şehiriçi. umarım yakıt hep böyle değildir. yoksa yandık valla :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR