Yeni Aldım Bakalım Üstatlarımdan Yorum Bekliyorum Grand Cherokee 2.7 Black Pearl

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aborjjjin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,244

aborjjjin

Kamp I
Yer
istanbul
merhabalar bütün arkadaşlara tekrardan yaklasık iki bucuk yıldan beri aranızdan uzak kadım tabi arac olmadıgı için ama forum sitemizi takip ettim.yaklasık beş yıl kullanmış oldugum nissan terrano 1 kasa 2.7 dizel 1990 model 5 kapı satmak zorunda kalmıstım ve burada devamlı siteyi takip eden bir arkadasa sattım ve arac ordu yolculuga cıktı tabi bu süre zarfında devamlı olarak ne alabirim diye sitemizi takip ettim sonunda karar verdim 2.7 dizel aracı . tabi sitede yapılan tüm yorumlarda bu araclar hakkında yorumlar iyi olmasına ragmen temizin bulmak cok zor olduguna karar verdim özellikle km oynanmamıs olması benim için cok önemli bir unsurdu ama malesef ulkemizde emek hırsızlıgı fevkalade oldugu için her araca temkinli yaklasmak beni inanılmaz yordu ama tesadufen malum sitede anlık bir arac yuklenmesiyle hemen aradım tabi fiyatlar temiz denilen araclar nerdeyse kasko fiyatına yakın satılacak sanki ama bu aracın fiyatı makul geldi tabi yine temkinli yaklastım ama aracı gösterdim aracta inanılmaz sekilde içime sinmişti durusu içi ve motor sesi herseyiyle gayet duzgun görundu ve aracı hemen almaya karar verdim.

Aracı yetkili yerlere göstererek onay aldıktan sonra aracla artık yola koyulma vakti gelmişti.Arac tabiki ufak tefek sıkıntıların olmasını bekliyordum şimdiye kadar sadece 500 tl hasar olayına karısmış ilk elden kullanılmıs yedek anahtarı kitapcıkları hatta garanti belgesine kadar bulunmakta.

arac yola cıktıktan sonra yasamıs oldugum bir sıkıntı olmasada senrörleden bir iki tanesi arzalıymıs önce krank sensörü degişti sonra mazot filitresinin ustunde bulunan sensör degişiti. bu sıkıntılar giderildikten sonra suan sadece arac yolda giderken bir anda fren yapıyormus gibi arac gazı kesiyor gazı tekrar verince yola devam ediyor.fren sensörünü degiştirdim fakat basarılı oladı tekrar yeniledik fakat aynı sorun kısmen olsada devam etmekte ama en yakınzamanda cözerim diye düşünüyorum.VE tabiki butun araclarda karsılasılan un difransiyelde otme sorunu hız 80 civarıyken otme orta sevilerde bakalım onu nasıl çözeriz olay zaten kronikmiş anladıgım kadarıyla birde resimlerde görülen cam kenarındaufak çürüme var onuda camı kırmadan yapmak lazım onu şimdilik bilmiyorum istanbul bostancı sanayide davut ustayla aracı takibe aldık konturolleri artık tamammen o yapacak tabi bir aksilik olmadıgı sürece ki olacagını pek zannetmiyorum usta gercekten aracın basında bekliyerek ilğilenmekte.

Şimdilik arac hakkında yazacaklarım bunlar yukarıda sıkıntılar hakkında yorum yazacak arkadaslar varsa şimdiden tşk ederim umarım herkez istegi arac hangisiyse kavusması dileklerimle.

lütfen mutlu olmayı UNUTMAYALIM HER NE OLURSA OLSUN

IMG 4600

IMG 4601

IMG 4602

IMG 4603

IMG 4604

Etiketler

Ynt: Yeni Aldım Bakalım Üstatlarımdan Yorum Bekliyorum Grand Cherokee 2.7 Black Pearl

resimler yanlış cıkıyor kusura bakmayın

IMG 4610

IMG 4611

IMG 4612

IMG 4613

Ynt: Yeni Aldım Bakalım Üstatlarımdan Yorum Bekliyorum Grand Cherokee 2.7 Black Pearl

Benim eski aracın (98 rav4) diferansiyelinden birinde de aynı sorun çıkmıştı 290bin km civarı, tamircilerden bu konuda yeterince ilgi göremedim arıza tehşisine pek yanaşmadılar, ya şundadır ya bunda muhabbeti oluyor sanırım araçta 3 diferansiyel var biri de otomatik şanzımanın içinde olunca biraz sıkıntı. Sonunda sattım ama arıza tehşisi tam ve doğru olsa tamirinin sorun olacağını sanmıyorum. Bu arada yeni aracınız hayırlı olsun, problemi çözerseniz biz de öğrenelim nasıl çözüldüğünü, belli olmaz bir gün yine lazım olur belki.

Bu arada neyin sorun olduğu neyin olmadığı duruma göre değişiyor. Yollardaki tofaş şahinlerin büyük çoğunluğunun diferansiyelinin öttüğüne ve bu durumu umursamadıklarına emin olabilirsiniz. O yüzden öncelikle motor sorunuyla ilgilenirdim ben olsam..

İlginize cok tsk ederim dediginiz gibi once motor sorunuyla ilgilenmek en dogrusu

defransiyeli orijinal parçaları ile yetkili serviste garantili şekilde yaptırmanızı öneririm. ben şu ana kadar önceki iki jeep aracımızda defransiyellerimi hep bu şekilde yenilettim. bir tanesini tam 3 kere yeniden yapmak zorunda kaldılar. yetkili servis olmasaydı nasıl bir muhabbet döneceğini tahmin edebilirsiniz.

hayırlı olsun güle güle kullanın

defransiyeli orijinal parçaları ile yetkili serviste garantili şekilde yaptırmanızı öneririm. ben şu ana kadar önceki iki jeep aracımızda defransiyellerimi hep bu şekilde yenilettim. bir tanesini tam 3 kere yeniden yapmak zorunda kaldılar. yetkili servis olmasaydı nasıl bir muhabbet döneceğini tahmin edebilirsiniz.

Bu işin maliyeti ne oldu?

Tsk edrim hayirlisiyla kullanacam saglikla bakalim artik

Difranaiyel konusundaki fiyat bende merak ettim ama benim usta tahminen 1300 civari fiyat cikabilir diyor ama tamamen tahmini bende olay bu

hayırlı olsun darısı başıma inşallah

yetkili servisin de çıkartacağı fiyat bu yönde. pazarlık edin. bu araçların defransiyellerinde yenileme sırasında kullanılan bir ayar borusu var. bu boru ayar sırasında ezilip belli bir ayarda iç parçaların monteli kalmasını sağlıyor. ben yetkili servis dışında bu parçaya sahip olan özel servis olacağını tahmin etmiyorum doğrusu.

merhabalar bütün cevaplar için tesekkür ederim ama bazı sorunlar var hala cözemedim ama ugrasıyorum bilgisi olan dost varsa şimdiden tşk ederim

mesala arac biraz dik rampada park edip tekrar calıştırmaya baslayınca önce calışmakta fakat tekrar stop etmekte sonra tekrar marj basınca biraz akü bitmiş gibi calışmaya calısıyor sonra motor alıyor ve calısıyor sonra gün içinde calışmada sıkıntı olmuyor bunu cözemedim bir türlü hava alıyor denilmekte bir yerinde ama tam emin olamadım

bir sorunda fren sisteminde arac giderken bir anda fren yapmaya calışmkata hatta arka taraftan bakıldıgında frenler yanıyor ayagımla yukarı dogru kaldırıyorum ve devam ediyorum ama bu anlık bir olay fren müşürünü degiştirdim ama fayda göremedik bu konu hakkında bilgi sahibi olan abilerimizden destek istemekteyim tşk ederim şimdiden kolay gelsin

bir türlü hava alıyor denilmekte

Hava alma testi kolay: http://www.youtube.com/watch?v=9CPqbaSgcok (yangın söndürücü olmadan denemeyin özellikle test için fren temizleyici kullanıyorsanız, propan gazı kaynağı varsa daha emniyetli oluyor(muş). ) ama bu yüzden bahsettiğiniz problemin olacağını pek sanmıyorum belki tam tersi oluyordur (yani çok benzin az hava) gerçi motor ilk çalıştırmada zaten zengin karışımla çalışır. Sistemde rölanti hava müşürü (subabı??) denen bir alet var belki kirlenmiştir.

ikinci sorunuzdaki problemi ise anlamadım, sadece sebebini değil problemin ne olduğunu da anlayamadım yani.

aborjjjin' Alıntı:
merhabalar bütün cevaplar için tesekkür ederim ama bazı sorunlar var hala cözemedim ama ugrasıyorum bilgisi olan dost varsa şimdiden tşk ederim

mesala arac biraz dik rampada park edip tekrar calıştırmaya baslayınca önce calışmakta fakat tekrar stop etmekte sonra tekrar marj basınca biraz akü bitmiş gibi calışmaya calısıyor sonra motor alıyor ve calısıyor sonra gün içinde calışmada sıkıntı olmuyor bunu cözemedim bir türlü hava alıyor denilmekte bir yerinde ama tam emin olamadım

bir sorunda fren sisteminde arac giderken bir anda fren yapmaya calışmkata hatta arka taraftan bakıldıgında frenler yanıyor ayagımla yukarı dogru kaldırıyorum ve devam ediyorum ama bu anlık bir olay fren müşürünü degiştirdim ama fayda göremedik bu konu hakkında bilgi sahibi olan abilerimizden destek istemekteyim tşk ederim şimdiden kolay gelsin
bence acilen benzin pompanizi degistirin.onla alakali bi durum olabilir benzini yokusta yetistiremiyor olabilir.fren icinde yaginizi kontrol edin musurlere bi bakin fren merkezinde bir sikinti olabilir hidrolikte veya balatalarin ayari cok siki yapilmis olabilir surekli kasma yapiyordur arac

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR