Yenİ Aracim 97 Z.j 5.2

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan acemix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,063

acemix

Ana Kamp
Yer
antalya
Herkese merhaba uzun arastirmalar sonucunda gonlumdeki aslana en yakin olabilecek araci aldim.1997 model orijinal 162 binde evveliyati bilinen bir arac boyasiz ici disi gercekten 20 yasindaki araca gore cok cok temiz sanziman ve motor cok iyi durumda alir almaz 600 km uzun yol yaptim cok keyifli flowmaster biraz kafa sisirsede uzun yolda yinede hic yormadi arac.araci alirken karsilastigim seylerden kisaca bahsedersem belki faydali olur nick dende anlasilacagi uzere bu araclarin acemisiyim ustadlar duzeltir yanlislarimi
1-kilometre dusurulmus arac cok piyasada araclarin dosemeleri (koltuklar haric)cok dayanikli ozellikle konsolda catlak bile olmuyor bunlarda o yuzden kac km de oldugunu anlamak pek mumkun degil
2-masrafsiz diye ilana koyulan onca araca baktim en masrafsizini adam etmek 5000 tl den basliyordu
3-cogunda kronik direksiyon kutusu arizasi var
4-bircogu esek niyetine binilmis
5-bir kismina eski tip lpg takilmis yazik etmisler canim araclari sonra yok acik filtre yok propan mikser falan,bazisinda beyin baska sistem baska depo baska marka iyice corba olmus araclar
6-sanziman problemliyse 3-4 binden direksiyon kutusu sorunlu ise 600-1000 tl arasindan burclar vs degisecekse 1000 tl lastikler degisecekse 1500 tl den dosemeler yenilencekse 500 tl den motor revizyonu gerekiyorsa 5000 tl den asagi masrafiniz yok
7-cogunda pas sorunu var
8-klimalari ya calismiyor ya cok zayif sorunca klima gazi diyorlar hikaye 1000 tl de o en az aldigim aracin klimasi son ayar actiginizda soguktan suratiniz uyusur o derece yani
9-cogunda ekstra ceki demiri on koruma vs ruhsata isli degil
10-sunroof cok hassas ve sorunlu cogu yine pasli bazilarinda acilip kapanmasin diye silikonla sabitlemisler falan icler acisi
11-cogunda orijinal anfi yok
12-bagaj perdesi bozuk yada yok
13-stepne sorsan bihaberler bir kisminda varsada kilif milif hak getire
14-hali dosemeler pislik icinde tavan dosemeleri sarkan arac gorurseniz kacin sahibi hakkinda fikir verir
15-1 ay once 3 ay once alinip satilan araclardan uzak durun cogu kismi ufak masraflari duzeltip yada gorsel birkac ekipman jantlastik vb ekleyip 15 e aldigi hurdayi 20-25 arasi kakalamaya calisan galerici yada al satci
16-aklima gelirse yine yazarim bilgili arkadaslar ekleme yaparsa 93-98 arasi zj alacaklar basligi gibi faydali olacaktir diye dusunuyorum son olarak mevcut kosullarda 30 bin alti araclarin cogu masrafli yada yikik araclar hele 25 altina hic bakmayin derim basiniza bela sanayide bolca usta muhabbeti ve bolca sanayide cay icersiniz beklerken
bu arada ankarada akgun oto servis eski tadinda degil belirteyim goturdugumuz araclarla hic ilgilenmediler hatta onlarin yuzunden son sahibi olacagim bir hurdayi aliyordum aman dikkat .artik ucretsizde bakmiyorlar 150 tl al sat parasi aliyoruz dediler o neyse artik ekspertizde demiyorlar adina .

Etiketler

Merhaba, öncelikle aracınız hayırlı olsun. Güzel günlerde binin.
Bende dediginiz gibi araci alali 2ay olmadi bile. Hala özelliklerini araştırıyorum.
Siz 5.maddede belirtmiş olduğunuz lpg ile ilgili olayları nerden anlayabiliriz. Depo başka, beyin başka gibi.

Sizin aracınızda hayırlı olsun teşekkürler
üzerinde yazıyor genellikle ama ustalar biliyor ben çok anlamam ilk kez lpg li aracım oldu örnek bir aracın lpg tesisatı zavoli beyni atikerdi bunun gibi
benim aldığım araç prins lpg li bu arada

Aldığım aracın muayenesi haftaya doluyor üzerinde çeki demiri var ruhsata işli değil ayrıca ön koruma demiri var üzerinde sislerle aldığım kişi ön korumanın aracın orjinalinde olduğunu söyledi bu araçlarda böyle bir donanım varmı standart olarak sisler sonradan takılmış ancak demir orijinalmiş muayenede sorun yaşarmıyım tecrübeli arkadaşlar yanıt verirse sevinirim

Merhaba,
Benim de lpg aktif/pasif etme düğmesi üstünde prins yazıyor. Fakat bagajda lpg tanıkını sabitlemek için kullandıkları demirin üstünde atiker yazıyor. Başka bir yazıda göremedim. O halde bakımlara goturduğumde ustaya sormak lazım. Merak ettim açıkçası : )

Bazı araçlardaki çeki demirlerinin uç tarafı sökmeli takmalı oluyor. Ben geçen hafta çeki demiri taktirdim. 4 tane vidayla sökebiliyorum. Böylece ruhsata işletmeye gerek kalmıyor. Tamponun iç tarafına yapmışlar şasi bağlantılarınıda , uç tarafı çıkarınca, aparatları dışardan bakınca gözükmüyor. Sizinkinde de böyle bir durum olabilir. Çeki demiri tarafında aracın altına bakarsanız belli olur.
Birde bildiğim kadarıyla ön tamponlarda koruma demiri standart gelmiyor. Sonradan takılıyor.

o zaman prins olma ihtimali yuksek ,tankin altindaki demir onemli degil.prinslerin tanki biraz mat boyali gibi oluyor farkli diger markalardan diye biliyorum prinsse guzel bir arti .alis fiyatiniz daha da makul olmus olur.Su an 6000 tl prins bilginiz olsun.

ceki demirine bakacak zaman olmadi arac bulma ve alma asamasinda ankara'da cok zaman gecirdik donuste isler yigildi araci parka biraktim diger aracimi kullaniyorum su an ama bakarim sokulebilen topuzsa o kolay ancak ondeki demir kibar birsey altin sarisi. bordo(gul kurusu) cherokeelerin bazilarinda fabrika cikisi olabiliyormus .sahibide fabrikasyon dedi .Muayenede sorun olmaz insallah bu hafta belli olur.

Güle güle kullanın. 5.2 candır. Ben de 3 sene önce aldım, offroad aracına çevirdim. Antalya'dayım. Antalya'da Lpg ustası dedinmi HBA otogaz İbrahim ustayı tek geçerim. Zj'leri de iyi tanır.

LPG de önemli olan beyindir. Beyin prinsise gerisi teferruat. Tankın süresi 10 yıldı son düzenlemeyle 15 yıla çıktı. 10 yılı doldurduğu için tank değişmiş olabilir. Hiç bie sıkıntı olmaz.

Açıkçası herhangi bir servise ihtiyacım olmadı. Yağını castrol servisinde değiştirdim 2 kere. Yükseltme kiti, diferansiyel yağı bakımı gibi şeyleri de Yeşil sanayide Etap oto Güçlü ustaya yaptırdım.

arkadaslar selam zj ye original 6 li cd changer buldum fakat changerin soketi ile uyumlu bir yuva yok anfi uzerinde benmi yanlis yere bakiyorum bilgisi olan arkadaslara ricam beni aydinlatirlarsa sevinirim

Servis arayışınız hala devam ediyorsa Akdeniz Sanayide Delta Servis Akın Usta var. Biraz cins bi insandır ama ustalığını Ankarada bile konuşurlar bir uğrayın isterseniz.

Selam
Bende Amerikan delisi olup ilk defa zj sahibi oldum. Bilinçli olarak herşeyini bilebileceğim bir araç olması için motor ve şanzıman iyi bir aracı aldım. İyiki motor iyi bir LPG bağlamışlar dillere destan. Takan usta 8 nolu bloğu tutturamamış :smiley: Ön diferansiyel komple arka sadece burç arka tek aks ve bilyesi derken bela bir benzin pompası macerası ile çok şükür mekanik 15 günde çözüldü. Kablolardan arınmış uykuda çalışan bir motorum var artık.
Demir üzerine atolyem olduğu için tavan sepetini kendim yapmak istiyorum. Ölçü ve model konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca arabada yüksek hıza çıkınca rüzgar sesine benzer bi ses alıyorum. Henüz ustama gösteremedim. Fikriniz varsa hedefe daha hızlı ulaşabilirim sanırım. Şimdiden teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

SON KONULAR

Geri