Yeni Aracımız 2003 Land Rover Discovery 2 Td5

umutcelikel

No pain no gain...
Web sitesi
landroverseries3umutcelikel.blogspot.com
Evet sonunda doğru olan solid (tek parça) bijon takımım geldi :D Daha önce ebayden almıştım ancak gerizekalılar 22 mm yollamışlar. Neyse o D3, RR Sport vsde kullanılıyormuş, Ankarada zarar etmeden sattım, tekrar USA'den direk üreticiden 123 USD bayılarak aldım, abime yollattım, oradan da gelen biriyle geldi :D Azmin zaferi. 27 mm ölçtüm sorun yok, umarım takarken de sorun olmaz. Artık bozuk yolda çıngır çıngır zırıltı sesine son!! çaktığımın İngiliz teknolojisi:smiley:)))))
20160112_084852.jpg

brnx2

Ana Kamp
Evet sonunda doğru olan solid (tek parça) bijon takımım geldi :D Daha önce ebayden almıştım ancak gerizekalılar 22 mm yollamışlar. Neyse o D3, RR Sport vsde kullanılıyormuş, Ankarada zarar etmeden sattım, tekrar USA'den direk üreticiden 123 USD bayılarak aldım, abime yollattım, oradan da gelen biriyle geldi :D Azmin zaferi. 27 mm ölçtüm sorun yok, umarım takarken de sorun olmaz. Artık bozuk yolda çıngır çıngır zırıltı sesine son!! çaktığımın İngiliz teknolojisi:smiley:)))))Ekli dosyayı görüntüle 3749
Hediye kabul edilir:smiley: Valla bilsem bende isterdim,

epsl20

qarateqe
Evet sonunda doğru olan solid (tek parça) bijon takımım geldi :D Daha önce ebayden almıştım ancak gerizekalılar 22 mm yollamışlar. Neyse o D3, RR Sport vsde kullanılıyormuş, Ankarada zarar etmeden sattım, tekrar USA'den direk üreticiden 123 USD bayılarak aldım, abime yollattım, oradan da gelen biriyle geldi :D Azmin zaferi. 27 mm ölçtüm sorun yok, umarım takarken de sorun olmaz. Artık bozuk yolda çıngır çıngır zırıltı sesine son!! çaktığımın İngiliz teknolojisi:smiley:)))))Ekli dosyayı görüntüle 3749

Ses yoksa korkucaksın :D

umutcelikel

No pain no gain...
Web sitesi
Sonunda dün takabildim solid bijonları... Tam zenci arabası oldu kromajlı kromajlı :D :D Bu kirli hali, temizlenince cillops gibi oldu yeminle, şıkırtı sesinden de kurtuldum ebediyen. Artık her lastikçide direk 27 mm anahtarla çalışacak bijonlara sahibim :D
20160204_112759.jpg

umutcelikel

No pain no gain...
Web sitesi
Evet yine bir rahat batma arefesinde bir değer katma operasyonu ile aranızdayım :D :D :D

Şöyle ki, 1 yıl önce orjinal tamponla kullanma amaçlı gizli vinç braketi almıştım BA176 kodlu Bearmach parçayı. 1 senedir baktım vinç için para ayıramıyorum, bugün Huma Otodan 9500'lük Ironman vinci taksitle aldım.

Arabanın önü biraz daha pısık duruyor, alırken de ön helezonları sakallı değişmişti, D1 helezonu mu taktı nedir belli değil. Sağa doğru da komple az yatıklık var araçta. Ben de 2003-2004 yıllarında orjinal vinçli araçlarda kullanılan REB000490 kodlu Pink/Brown helezonları sipariş ettim. (Serbest açıklığı biraz daha uzun ve az sert, 50 kg vinç ve ıvır zıvır ile standart yüksekliği koruyor ve frende vs dalma yapmıyorMUŞ) Bununla beraber arka helezon takımını (içinde üst izolasyon lastiği var), ön helezon üst izolasyon lastiği, 4 amortisör ve direksiyon amortisörlerini e sipariş ettim. Komple aklımdan çıksın. Ön helezon orjinal LR, yan sanayisi yok, diğerleri Britpart, Bearmach karışık. Amortisörler de Monroe. Oradan buradan fiyat alıp en sonunda Ankara Gaye'den verdim siparişi. 4-6 hafta ön helezonu bekleyeceğimden ötürü hepsini o zaman alacağım bakalım hayırlısı....

umutcelikel

No pain no gain...
Web sitesi
1 yıldan sonra sonunda gizli vinç operasyonu bugün itibarıyla tamamlandı. 1 yıl önce Bearmach gizli vinç braketi almıştım, geçenlerde de Huma Oto'dan 10 ay taksitle internet sitesinden ücretsiz kargo Ironman 9500 aldım, Huma puanla da anında bir Ironman makara aldım, bugün taktırdım. Orjinal olsa bu kadar güzel olurdu, nazar değmesin harbi mükemmel oldu. Kola ulaşım da süper (Vincin kumanda kolu öne doğru, tam yukarıda değil). Soketin bağlandığı kısım da motor odasında.
V1.jpeg
V2.jpeg
V3.jpeg
V1.jpeg
V2.jpeg
V3.jpeg
V4.jpg
V5.jpg
V6.jpg

Alfonse

Zirve
Gule gule kullan umut...