Yeşil Mavi Yol

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kahverengi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,917
Ynt: Yeşil Mavi Yol

Hafta içi olduğu için hiç insan görmedik etrafta.

46645 440923008680 533803680 5023594 1578391 n

Etiketler

Karlık yaylası tabelasını görünce toprak yola girdik. Hafif yağmur başladı ve bayağı gittik. Geri döndü sonra yine geri döndük. o kadar gelmişken bulmadan dönmek istemedik. Her yer sık ağaç. Ama orman çok güzeldi. Çam ağacı az, ıhlamur kestane vs boldu. Sonunda yaylayı bulduk.

59362 440923853680 533803680 5023650 3276689 n

Şimdi yönümüz piknik alanları ve deresiyle tanınan Kurtköy. Kışın kurtlar da iniyormuş ve kestane balı ünlüymüş....

40945 441088893680 533803680 5027033 8013516 n

Frodo, Sam, Merry ve Pippin sağdaki kütüğün altında saklanmışlar, yüzüktayfları geliyor....

59520 441089048680 533803680 5027035 2322435 n

Mağaraları aradık ama bulamadık. Sanırım bizim gibi bulamayan birileri yolu tarif etmek için korkuluk yapmış ama onun da ne tarif ettiğini anlayamadık.

47794 441093438680 533803680 5027060 3248960 n

Kapılı-çınar, bir piknik alanı. ama nedense herşey kaldırılmış.
sadece yolda bir kapı var. bir de çınar

58743 441093618680 533803680 5027064 6111782 n

meşcere , sanıyorum belli bir bitki türünün yada türlerinin yetiştiği ormanlık alana diyorlardı.
karlık yaylasına gitmemiştim toprak yolu görünce:smiley: güzelmiş birdahaki sefere uğrayacağım...

kahverengi' Alıntı:
meşcere , sanıyorum belli bir bitki türünün yada türlerinin yetiştiği ormanlık alana diyorlardı.
karlık yaylasına gitmemiştim toprak yolu görünce:smiley: güzelmiş birdahaki sefere uğrayacağım...

Yani o bölgeden çınar tohumu alıyorlar demek oluyor?
Karlık yolu çok kötü değildi. Ama yaylada hiçbirşey yoktu. Yıkılmak üzere olan bir baraka haricinde. Bence bu boşluk muhteşemdi.

phin' Alıntı:
Yani o bölgeden çınar tohumu alıyorlar demek oluyor?
Karlık yolu çok kötü değildi. Ama yaylada hiçbirşey yoktu. Yıkılmak üzere olan bir baraka haricinde. Bence bu boşluk muhteşemdi.
öyle olması lazım:smiley:
karlık yaylası, sessizliğin sesini dinlemek isteyenlerin mutlka gitmesi gereken bir yer gibi anladım...

buralara yazık ettiler yol götürmekle yol kimi zaman medeniyet olmuyor felaket oluyor.Civardaki bütün piknikciler ve çöpleri cekilmez oldu.onlar geldiklerinden beri sadece kışları gitmek gerek.

Delmece Yaylası buraya çok yakınmış, biz saat geç olunca oraya gitmedik. Sanırım herkes delmeceyi tercih ettiği için Karlık sade kalmış.

Evet sessizlik (biz 2 çocuklu bir aile olduğumuz için onun ne olduğunu tam hatırlamıyorum) vardı, ormanın ortasında bir düzlük vardı. neredeyse dağın tepesindeydik. yapacak ve yapılması gereken hiç bir şey yoktu. nefisti.

6 yaşındaki oğlum çizgi film avatardaki gibi yeryüzü güçlerini bükmeye başladı kendince. O tabii daha duyarlı olduğu için direk doğanın çağrısını duydu.

Piknikçilere gelince; birkaç gün sonra bayramda adını yanlış hatırlamıyorsam Sudüşen şelalesine gittik. Dumandan gözgözü görmüyordu. Şelale de müthişti ama kalabalık, duman, kir dayanılır gibi değildi. Piknik için o kadar insanın o kadar uzağa gitmesini de şaşırtıcı buluyorum. Bir orman özlemi var demek ki ama bu şekilde mutlu oluyorlar mı bilemedim. Tabii halay çekeneler de vardı. Ben bu insan kalabalığının davranışlarını da bir doğa olayı gibi izlediğim için çok canım sıkılmadı :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.