Yılbaşı Tatlısı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan melisturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 919

melisturan

Ana Kamp
Arkadaşlar çok güzel bir tiramisu tarifine denk geldim, yılbaşı menüsü için sofranızın vazgeçilmesi olacak, sizinle paylaşmak istedim canlarım :smiley:))))))))

"ADIM 1
Filtre kahvemizi hazırlayıp soğumaya bırakalım.

ADIM 2
Yumurta sarıları ve şekeri bir kasede çırpalım. Bir yandan da sütümüzü ısıtalım.

ADIM 3
Isınan sütten kaseye alarak yavaş yavaş yumurtayı ve şekeri tencereye ilave edelim. Üzerine un ve nişastayı da ekleyerek karıştıralım.

ADIM 4
Muhallebi kaynadığında altını kısıp üzerine labne peynirini ekleyelim. Tekrar kaynatalım.

ADIM 5
Kaynadıktan sonra biraz bekletelim ve üzerine tereyağı ve vanilya ekleyelim. Soğumaya bırakalım.

ADIM 6
Kedi dili bisküvilerini kahveye batıralım ve borcama dizelim. Üzerine muhallebi gezdirelim ve bir kat daha bu işlemi yapalım.

ADIM 7
Soğuduktan sonra tiramisumuzun üzerine kakao serpelim ve servis edelim."

Kaynak: Bizim Tarifler

Canlar yılbaşı yemekleri için tatlı derdi olmasın diye sizinle bunu paylaştım :smiley:))))))

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR