Zj Egzoz Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eminfuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,689

eminfuk

Ana Kamp
5.2 zj sahibiyim ama arabımın biraz daha güzel ses çıkarmasını istiyorum egzozdan nihayetinde v8 motoru dinlemek istiyorum ama magnaflow mu flowmaster mı arasında kaldım kullananlar dan bu egzozlar hakkında bilgi almak istiyorum

Etiketler

eski kasa ford transit susturucusu ile de ses alabilirsiniz ancak ömrü kısa olur. 2 senede çürüyor.

Merhaba,
Ben de bir süre önce bu konuyu araştırmıştım.
Örnek olması açısından bir youtube linki gönderiyorum. Burada iki araç var. İlk araç (bordo olan) flowmaster 44 takmış. Diğer araç susturucu iptali/düz boru kullanmış.
Seslerini dinleyebilirsin.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=QauaDGYJTpo

Ancak haddim olmayarak bir uyarım var, susturucu iptali yaparsan başta çok zevk alabilirsin, ancak bir süre sonra, hele ki uzun mesafe yol yapıyorsan ses çok sinir bozucu olabilir.
Motor sesinin de ince bir dengesi var. Zevk alayım derken hem kendini, hem de çevreyi çok rahatsız edebilirsin :smiley:
Saygılar,
Mehmet

Merhaba,
Ben de bir süre önce bu konuyu araştırmıştım.
Örnek olması açısından bir youtube linki gönderiyorum. Burada iki araç var. İlk araç (bordo olan) flowmaster 44 takmış. Diğer araç susturucu iptali/düz boru kullanmış.
Seslerini dinleyebilirsin.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=QauaDGYJTpo

Ancak haddim olmayarak bir uyarım var, susturucu iptali yaparsan başta çok zevk alabilirsin, ancak bir süre sonra, hele ki uzun mesafe yol yapıyorsan ses çok sinir bozucu olabilir.
Motor sesinin de ince bir dengesi var. Zevk alayım derken hem kendini, hem de çevreyi çok rahatsız edebilirsin :smiley:
Saygılar,
Mehmet
efsane bir video olmuş.. 5.2 için tüm sorulara cevap verecek derecede doğru senaryo kurgulamışlar.. tebrik ederim çekenleri..

efsane bir video olmuş.. 5.2 için tüm sorulara cevap verecek derecede doğru senaryo kurgulamışlar.. tebrik ederim çekenleri..
Rica ederim.
Arkadaşım ve ben hep bu sorular aklımızı tırmalayınca dedikki deneyelim.
Düz borunun sesi oldukça güçlü ve tok ama çok kafa ütülüyor bir süre sonra. Zaten deneme amaçlı yaptıımız için boyle kullanmadık aracı. Flowmaster 44 takıldı.
25.000 küsüe izlenme olmuş. :smiley:

Merhaba,
Bu konu açılalı epey oldu ancak bir güncelleme yazayım dedim.
Daha once de bu konuyu bir süredir araştırdığımı söylerek bir mesaj yazmıştım ve bir video paylaşmıştım.

Neticede araştırmalarım sonucunda yaklaşık bir ay kadar once 1995 grand cherokee 5.2 'me flowmaster 44 taktırdım.
İlk başlarda sesi ve dikkat çekici olması hoşuma gitti.
Ancak sonra bir saatten uzun yolculuklar yaptığımda kabin içindeki gürültü can sıkıcı olmaya başladı.
Aracımız havalı görünecek diye, başımıza dert almış olduk.
Bugünkü aklım olsa bu lüzumsuz hareketi yapmazdım diye düşünüyorum.

Neticede ses dışında arabanın performansına vb. zerre kadar katkısı olmadığını da düşünürsek, bence gereksiz oldu.

Paylaşmak istedim :smiley:

Yeni aldığım araçta flowmaster 44 var sesi gayet güzel 600 km uzun yol yaptım alır almaz 2000 devir civarı ses fazla evet ama 1500 devir altında ses yok 2500 üstüde öyle biraz kafa şişiriyor ama çok zevkli eskiyine kadar böyle binerim sonra değiştirirmiyim sessiz orjinaliyle zaman gösterecek

Biraz konuyu hortlatmak olacak ama tecrubelerden faydalanmak gerekli diye dusunuyorum.
Jeep garage stoklarinda 2.5" jones egzoz var fiyatida flowmaster 44 e gore nispeten uygun deneyen varmidir aranizda ya da duyan tavsiye edermisiniz ? Teşekkürler.

Yeni aldığım araçta flowmaster 44 var sesi gayet güzel 600 km uzun yol yaptım alır almaz 2000 devir civarı ses fazla evet ama 1500 devir altında ses yok 2500 üstüde öyle biraz kafa şişiriyor ama çok zevkli eskiyine kadar böyle binerim sonra değiştirirmiyim sessiz orjinaliyle zaman gösterecek

Bende Flowmaster 44 taktım, kat üzerinde duruyor sadece son susturucu Flowmaster ile değişti.

Dediğiniz gibi 1.500 - 2.000 dd arasındaki sesi cidden uğultulu. Kalan devir aralıkları harika. O aralıktaki uğultuyu benimde çözmem gerekiyor. Çözüm bulan var mı acaba ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR