Kendi Aracımızla Balkan Ülkeleri Gezisi 01-11.temmuz.2016

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vata Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 183
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,782
Sayin Vata. Bu muhtesem yazinizi sindire sindire okudugum icin ancak simdi bitirebildim. Bir gezi yazisindan cok universite tezi titizligi ve arastirmaciligi ile hazirlanmis bu mukemmel calisma icin size cok tesekkur ediyorum. Gezdiginiz ulkelerin bazilarini bu sene biz de gezme firsati bulduk. Ama itiraf etmeliyim ki merak edip de cevabini bulamadigimiz bazi ayrintilari sizin yazinizdan ogrendik. Bir cok binanin ve heykelin uzerinde Kril veya Yunan alfabesi yazili oldugu icin biz bu binalarin ve heykellerin bazilarinin ne oldugunu anlamakta zorlanmistik. Alinti: "Bundan sonra rahatlamak amaçlı biraz yürümek isterken otelimizin hemen arka sokağında bu binaya rastladık. Burası 1938 yılında kurulan Kavala Belediye Konservatuarı (=ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ=Dimotiko Odeio Kavala) imiş." Mesela tesadufen karsiniza cikan bu binanin ne oldugunu hemen nasil anladiniz?

Ayrica yola cikmadan once gideceginiz ulkelerin yemek kulturu ve taninmis restoranlari konusunda da ayrintili bir arastirma yaptiginiz ortada. Yaziniz seneye gezmeyi dusundugumuz bazi ulkeler icin de bize iyi bir kaynak olacak. Kucuk bir tavsiye: gelecekteki yazilarinizda begendiginiz restoranlarin koordinatlarini da yazarmisiniz. Biz gezimiz sirasinda tavsiye edilen restoranlari sokak sokak aramakta zorlandik. Bazen de acliga yenik dusup onumuze cikan ilk restorana giriverdik. Guzel yaziniz icin tekrar tesekkurler. Elinize saglik.

Etiketler
Sn.Grkn-sa ben de size çok teşekkür ediyorum.Paylaştığım yazının işinize yarayacak olmasına çok sevindim.Yola çıkmadan önce iyi bir araştırma yapmayı severim ancak bazı ayrıntıları sadece görünce anlayabiliyorsunuz.Bu konuda dil bilmek mutlaka avantaj sağlıyor.Açıkçası Yunanca bilmiyorum ancak benzer alfabeyi kullanan Rusçayı biraz bildiğim için çat-pat anlayabiliyorum.Biraz da internetten yardım alınca taşları yerine oturtmak mümkün olabiliyor.
Yemek yediğimiz restoranlara gelinc; adreslerini genellikle yazıyorum ancak madem daha iyi olacağını düşünüyorsunuz bundan sonra koordinatlarını da paylaşabilirim.Saygılar.

Vata muhteşem bir görsel sunum ve adama çanta hazırlatır bir yazı olmuş... Bu sene ben eşimle birlikte bisikletle benzer yerleri gezmeyi düşünüyoruz, Kosova'dan başlayıp Türkiye'ye kadar pedal basma niyetindeyiz sizden şunu öğrenmek istiyorum, ortalama 10 günlük bu seyahat ortalama ne kadar parayla yapılabilir?
Tabi kalınacak yer, yeme-içme, vb şeyler durumu değiştirir ama ortalama sizce kişi başı masraf ne olmalıdır? Yani ben biraz daha işin maddi kısmını merak ediyorum o konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Emek verip bizlele paylaştığınız bu detaylı gezi için kutlarım sizi.
yemeklerin ayrıntısını dahi anlatmanız mükemmel,defalarca gezdiğim yerleri yazınız sayesinde tekrar gezdim.Ben Kosova İpekliyim filiya yemeden geziyi bitirmenize üzüldüm İpek şehrinden geçerken çok rahat bulabilirdiniz. Arnavutluktaki Berat,Gjorakaster,Kruja gibi tarihi şehirleri görmenizi isterdim.İpekte bir börekçide çektiğim fotoyu sizinle paylaşıyorum.

IMG 7457

Elinize emeginize saglik.Tam bir rehbet kitap olmus.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vata muhteşem bir görsel sunum ve adama çanta hazırlatır bir yazı olmuş... Bu sene ben eşimle birlikte bisikletle benzer yerleri gezmeyi düşünüyoruz, Kosova'dan başlayıp Türkiye'ye kadar pedal basma niyetindeyiz sizden şunu öğrenmek istiyorum, ortalama 10 günlük bu seyahat ortalama ne kadar parayla yapılabilir?
Tabi kalınacak yer, yeme-içme, vb şeyler durumu değiştirir ama ortalama sizce kişi başı masraf ne olmalıdır? Yani ben biraz daha işin maddi kısmını merak ediyorum o konuda bilgi verirseniz sevinirim.
Sn.Turakine,beğeniniz için öncelikle teşekkür ederim.Sizin de belirttiğiniz gibi yolculuk masrafı ekonomik durum,yol durumu ve keyfe göre değişen bir rakamdır.Ben yola çıkmadan önce bu seyahat için iki kişinin yatma,yemek ve ulaşım giderlerini günlük 200€ olarak ön görmüştüm.Ancak on günlük masraf 1500€ civarında yani günlük 150€ gibi tuttu.Umarım bu rakam size bir fikir verir.Yapmak istediğiniz gezinin iyi geçmesini dilerim.

Emek verip bizlele paylaştığınız bu detaylı gezi için kutlarım sizi.
yemeklerin ayrıntısını dahi anlatmanız mükemmel,defalarca gezdiğim yerleri yazınız sayesinde tekrar gezdim.Ben Kosova İpekliyim filiya yemeden geziyi bitirmenize üzüldüm İpek şehrinden geçerken çok rahat bulabilirdiniz. Arnavutluktaki Berat,Gjorakaster,Kruja gibi tarihi şehirleri görmenizi isterdim.İpekte bir börekçide çektiğim fotoyu sizinle paylaşıyorum.
Sn.Şado,paylaşımınız için size çok teşekkür ediyorum.Kosova'da Prizren ve Arnavutluk,önümüzdeki yıl tekrar ve ayrıntılı bir şekilde gezmek istediğim bir ülke.Nasipse o zaman filiya böreğinin tadına da bakacağız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR