Arama sonuçlarınız

1. memuzin

Ihlara Vadisi Ve Güvercinlik Vadisi Yürüyüş&kamp

Ihlara Vadisi Aksaray'ın Gülağaç ilçesi sınırlarında bulunuyor. Vadi uzunluğu yakşalık 17 km'dir. Vadi başlangıcı Ihlara kasabasında. Aracımızı uygun bi yere park ettikten sonra müze kartlarımızla vadiye giriş yaptık. Görevliler vadi boyunca kamp kurmanın yasak olduğunu söylediler. İşletmelerle...

2. memuzin

Hazarbaba Dağı Zirve Tırmanışı

Elazığ'ın Sivrice ileçesi sınırlarında yer alıyor. Hazar gölü kıyısında olan Sivrice'den Hazarbaba Kayak tesislerine kadar 6 km' lik yolu araçla çıktık. Buradan zirveye yaklaşık 3.5 km'lik mesafe var. patikalardan 1 saatlik bir süreyle çıkışı tamamladık. Alıç ağaçları eşliğinde ve hazar gölü...
  3. memuzin

Cilo Dağı Buzullar & Sirk Gölü Yürüyüşü Haziran 2015

Araçla mêrgan yaylasına kadar çıkılıyor. burada Koçerler var. bize kaldığımız 2 gün boyunca yoğurt süt ikram ettiler. çok sıcak ve samimiydiler. ilk gün buzullara yürüyüş yaptık. buzulların yaşının yaklaşık 30 000 yıllık olduğu tespit edilmiş. ikinci gün ise sirk göllerine çıktık. Cilonun...

4. memuzin

Likya Yolu 2. Bölüm Kaş-demre (19-20 Eylül 2015) (solo)

Diyarbakır'dan Antalya'ya uçak yolculuğu ve Antalya'dan Kaş'a karayolculuğu yorucu geçtiği için kaşta bir gün dinlendim. Kaş'taki Çukurbağ yarım adasını ve plajları dolaştım. Ertesi gün yani 19 eylül cumartesi sabahı yürüyüşe başladım. Kaldığım pansiyonun kahvaltıyı geç verdiği için kahvaltısız...
  5. memuzin

Kapadokya Vadi Yürüyüşü & Kamp 8-9 Temmuz 2015

Uçhisar'daki güvecinlik vadisinde başlayan yürüyüşümüzü Göreme'nin içinden geçerek Ürgüp kızılçukurda bitirdik. yaklaşık 8 km yürüdük. kızılçukurda kamp kurduk. Sabahın erken saatlerinde balonların sesiyle uyandık.

6. memuzin

Kaçkar Zirve & Trans (güney-kuzey) 9-11 Ağustos 2015

Erzurum otogarından sabah saat 9 daki Yusufeli otobüsüne bindik. yaklaşık 2 saat sürüyor. yemyeşil renkteki tortum gölünü izleyerek yusufeline vardık. iner inmez yaylalar köyüne giden minibüsü bulduk. öğleden sonra 2-3 gibi kalkacağını söyledi. çantalarımızı minibüse yerleştirdikten sonra...

7. memuzin

Likya Yolu 1. Bölüm Ölüdeniz-kaş (16-21 Temmuz) (solo)

16 temmuz 2014 Otobüsüm Fethiye’ye 8 de vardı. Ölüdeniz dolmuşlarına binerek Hisarönü’nde indim. Asfalttan başlangıç noktasına vardım, bankta kahvaltımı yaptıktan sonra saat 9 da yürümeye başladım.
  8. memuzin

Nemrut Krater Gölü Ve Süphan Dağı Tırmanışı

Cuma günü öğleden sonra 12 kişi Nemrut krater gölüne gitmek üzere yola çıktık. Diyarbakır’dan yaklaşık 4 saatlik yolla Bitlis’in Tatvan ilçesine vardık. Tatvan krater gölünde 2 gece kalacağımız için son eksiklerimizi de tamamlamak amacıyla market alışverişimizi yaptık. Aracımızla tırmanışa...
  9. memuzin

Şeyhandede Şelaleleri-çermik

Diyarbakır’dan yaklaşık 120 km uzaklıkta bulunan şelaleler çermik ilçesi sınırları içerisindedir. 2 kişi kendi aracımızla Diyarbakır’dan yola çıktık Ergani’ye oradan da Çermik ilçesine vardık. İlçenin girişinde sola doğru Siverek yolu ayrılıyor. Bu yoldan yaklaşık 1 km gittikten sonra yol ikiye...

10. memuzin

Dicle Vadisi Yürüyüşü-eğil

Diyarbakır’dan yaklaşık 50 km uzaklıkta. İlçe engebeli bir arazi üzerine kurulmuş. Yolları çok dar. Yine dar bir yoldan baraja doğru indik. Dicle nehri tarafından yarılmış derin bir vadi burası.

11. memuzin

Bırkleyn Mağaraları-lice

Diyarbakır’dan yaklaşık 100 km uzaklıkta. Lice sınırları içerisinde yer alıyor. Bingöl karayolu kenarına aracımızı park ettik. Mağaralar yola çok uzakta değil. Biraz sarp ve kayalık bir yamaçtan geçtik. Yağmurda yağdığı için kayalıklar kaygandı. Kayalıkların aşağısında su akıyor. Bu su dicle...
  12. memuzin

Aladağlar Trekking (10-13 Temmuz 2013)

Etkinlik görüntüleri: http://www.youtube.com/watch?v=B3Hx_O4WG_w

13. memuzin

Aladağlar Trekking

KATILIMCILAR: Savaş Soymaz & Turgay Yağmuroğlu TARİH:10-13 TEMMUZ 2013 Rota olarak http://tr.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=3013286 adresinden Çağatay arkadaşın yürümüş olduğu rotayı kullandık. 1.GÜN Demirkazık Köyü’nde aracımızı Dağ Evi’ne bıraktık. Jandarmaya; yapacağımız etkinlik, güzergah...
  14. memuzin

Trans Kaçkar 2013 Bireysel

Bu yıl Kaçkarlara gitmek istiyorum (temmuz sonu ağustos başı). Acaba turla değil de yalnız veya bir arkadaşla gitsem ne tür sorunlar yaşayabilirim. Daha önceden bireysel yürüyen varsa bilgi verebilir mi?
  15. memuzin

Karrimor Sierra Dış Katman Erkek Mont 442058

bu ceketi kullanan bilen varsa. içliği var mı? basit yağmurluklar gibi mi yoksa soğuk havalarda ve dağda kullanılabilir mi? cevap lütfen. http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=22001904&Productid=outvd1011685&SKU=OUTVD27554#Gorseller

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri