Arama sonuçlarınız

1. afagan

ayers rock- aborjin yürüyüşü

merhaba, 2012 bahar/yaz için rota tutmak istiyoruz. aklımızda, profesyonel amazon rotalarından biri olabilir mi düşüncesi ile, avustralyayı enlem hizasında geçecek aborjin yürüyüş rotası düşnceleri var. amazon rotaları, orman ve bataklık geçişlerinin bilinen bilinmeyen sayısız sıkıntıları...

2. afagan

AMAZON ROTALARI

merhaba, son 2 yıl içerisinde profesyonel amazon rotalarından herhangi birini tamamlamış olan biri ya da birileri ile irtibat kurmak istiyoruz.
  3. afagan

ATAYURT.. ulan bator-harhori-orhun....MOĞOLİSTAN

Moğolistandayım. Geceyi, bilinen en eski yazılı türk anıtının 100 m uzağında bir moğol çadırında geçirdik. yıldızlar yanıbaşınıza inecekmiş kadar yakın, gök sanki burda daha bir başka. çadırda yattığınız yerde, geceyi ışıtan yıldızları izlerken, birden rüzgar hışırdamaya şiddettini artırmaya...

4. afagan

Ulan Bator-Karakurum-Orhun .. Anayurt.. MOĞOLİSTAN

2 yıldan uzun süredir 3 ayrı formatta planladığımız uzak asya rotamızın, en kısa versiyonunu gerçekleştirmek üzere son hazırlıkları yapıyoruz. asıl gönlümüzden geçen büyük sibirya geçişi, bu gezi ise büyük geçiş öncesi bir ısınma turu mahiyetinde olacak. Hazar ardından itibaren...
  5. afagan

Tiflis - Batum... Gürcistan

Arada bi Gürcistan'a gidip geldim. 2 gün Tiflis, arada Osetya muharebelerinin magdurları ile geçirilen bir gün ve sonrasında 2 gün Batum. Kafkasya, nevi şahsına münhasır özelliklerini hala koruyan bir bölge. Geniş çaplı bir kafkasya 'özellikle' etnik unsurların hepsinin izlenebileceği yekpare...

6. afagan

Beyrut-Sayda-Trablusşam... LÜBNAN

geçen hafta lübnan daydık. bekaa vadisine zaman ayıramamış olmaktan, şatilla ve sayda nın güneyine inmeyi de programlayamamaktan dolayı üzgünüm ama çok iyi vakit geçirdiğimi söyleyebilirim yine de. ortadoğunun, bu garip çelişkilerine rağmen sıcakkanlı, misafirperver, her şeye rağmen yaşamaktan...

7. afagan

Mekke - Medine

geçtiğimiz yazın en sıcak günlerinde mekkedeydim. Hayatımdaki en çarpıcı deneyim kabe oldu. kutsal bir şartlanmışlıktan ziyade, mekanik bir şartlanmışlıkla gitmiş olmama ragmen, kabeyi ilk gördüğüm an hissettiklerimi yazıya dökebileceğimi sanmıyorum. taştan ibaret düz bir yapı karşısında pek...
  8. afagan

Sibirya Ekspresi / Moskova - Pekin Tren Seyahati

Araçla sibirya geçişi planımız teorik olarak epey yol kat etti. Bu süreci izlerken, araçla yapılacak uzun geçişten önce trenle geçmenin araçla çıkılacak bir seyahat öncesinde çok faydalı olacağı fikrine vardım. Şimdi, trans sibiria- trans mancurya ya da trans mongolia ile bir MOSKOVA-PEKİN...
  9. afagan

Etiyopya - Afrika'nın Yaylasından Yazıyorum...

addis ababa dayiz.. buranin kisi .. sicaklik 12-13 derece.. gunu elcilik-afrika birligi- tika gibi kuruluslarda ve sehir ici dolasarak gecirdik.. aksam yemeginde harika bir misafirperverlik ornegi sunan mehmet beyin pamukkale turkish restoraninda yemekle sonlandirdik;; yemek sibiryada baykal...

10. afagan

Etiyopya - Afrikanın Yaylasına Gidiyoruz

Etiyopya ile afrika süreğimizi sonlandırmaya karar verdik. Kahire ve Marakeş'i ise afrikadan ayırıyorum, buralar her fırsatta gidilmesi yaşanması gereken iki afrika şehri. etiyopya, afrikanın yaylası kabul edilen bir coğrafyaya sahip, iklimi yaşanılası, geniş otlaklarıyla bakir bir yaşam alanı...

11. afagan

Kavimler Göçü; Büyük Asya Geçişi (Moskova - Kamçatka) Planı

2007 Yılında ingilizlerin tamamlayamadıkları ve novobirskten sonrasını kazak/rus yerel lojistikleri sayesinde titreyerek geçtikleri güzergahı zenginleştirerek bir rotaya dönüştürmek istiyoruz. Bu rotayı moskova - novorbirsk ve yakutsk -kamçatka aralarını daha önce iş nedeniyle kat etmiş olan...
  12. afagan

Kenya - Nairobi - Mombasa - Kenyattanın Güzel Ülkesi...

Merhaba yeniden.. Bu sabah döndük, hemen ofise koştum, üzerimde hala Kenya kokusu var sanırım:) Bu yolculuk piyangodan çıkar gibi bir zamanlamaya isabet etti, mesaiye döndüm hemen, yorgunluk derseniz.. hımm hayır batı afrika ile kıyaslanamayacak bir yorgunluk bu, şuracıktan ıstrancadan av...

13. afagan

Mali - Nijer... Timbuktu Hayali

Bir aksilik çıkar da gidemezsem nasıl toparlanırım diye içim içimi kemiriyor, ama bir yandan da hazırlıkları ihmal etmiyorum, kısmet olursa ay sonunda MALİ-NİJER seyahati planlıyoruz bir kaç arkadaş. En yakın arkadaşım Ramazan (gezenbilirde yok kendisi) geçen ay FİZAN daydı, fizana inerken...
  14. afagan

Arazi Taşıtlarında Bulunması Zaruri Teçhizat

Arkadaşlar, Araçlarda bulunması gereken teçhizatlar yasa ile belirlenir. Aslında ilgili yasanın ilgili yönetmeliğinin ilgili cetveli ile demek daha doğru. Zira hep o ilgili cetvele atıf yapılır. İlginç bir tespitim var. Arazi taşıtlarında o bildiğimiz standart arac gerecin bulunması YASAL...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,123
Kaydolan Son Üyemiz
hitough

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri