Arama sonuçlarınız

1. ssbman

Bilimsel Bir Çalışma Için Yardım Ricası

Değerli arkadaşlar , Onsekiz Mart Üniversitesinde yürüttüğümüz dalış turizmi ile ilgili bir çalışma için, donanımlı dalış yapan arkadaşlardan destek rica ediyorum. Aşağıdaki linkte bulunan anket formumuzu doldurursanız çok yardımcı olursunuz. İsteyen arkadaşlar çevreleri ile de paylaşabilir...

2. ssbman

ZJ Ön Cam Değişimi

Selamlar arkadaşlar , Bir süredir benim ZJ nin ön camını değiştirtmek istiyordum . Kaç yıllık cam ve artık gece ışığı dağıtıyor hemde birkaç isabet mevcut . Gerçi belki de birçok kişi fark etmez ama ben takıntılı adamım :D Üzerinde Orjinal Camı var . Aslında gönül isterki yine serviste...
  3. ssbman

ZJ Hararet Meselesi ....

Selamlar arkadaşlar , Bildiğiniz üzere ZJ4.0 Sahibiyim ve mutlu bir beraberliğimiz var . Son 2 aydır hayli gezdik ve hayli arazi yaptık beraber . Ancak şu hararet konusu canımı sıkmaya başladı . Önümüzdeki günlerde içinde bolca arazi blunduran tahminin 4000 km kadar sürecek bir seyahate daha...

4. ssbman

Nivayı Alırken Ankara'da Nereye Göstersek?

Arkadaşlar Lada Nivayı Alırken Ankarada Nerde baktırmamzı öneririsiniz ? Evet araçlar mekanik sonuçta ama sizlerden okudğum kadarıyla aracı tanıyan birilerinin bakması önemli ... Tabi bakan yer ilerde servis içinde kullanılır sanırım ... Yada Yetkili servisete expretiz mi yaptırsak acaba ...
  5. ssbman

Lada Niva Aranıyor

Selamlar , Arkadaşlar 6 bin ytl civarına Lada Niva arıyorum . Ben Ankaradayım . Bütçenin pek yüksek olmadığının farkındayım ama tabi ki düzgün bir araç arıyoruz . Satış sitelerinide takip etmeye çalışıyorum ama olaki , gözümden kaçar yada ilanı olmayıp , buradaki arkadaşların haberi olan olur...

6. ssbman

Jeep ZJ - XJ İle Araziye Giderken Araçta Bulunması Gerekenler ...

Selamlar , Arkadaşlar ve sevgili üstadlar acaba böyle bir liste yapsak mı ? ZJ ve XJ için ayrı ayrı da olabilir . Teknik Bölümde benzer bir konu var ama o genel anlamda açılmış ve gerçekten hayli faydalı . Ama daha özele inerek bir liste yapsak diyorum . Mesela bizim araçlarımız için yanımızda...

7. ssbman

DASK Anadolu Dağ Maratonu 2009

DASK Anadolu Dağ Maratonu(ADAM) 10. kez 3-5 Temmuz 2009'da Bolu Aladağlarda Yapılacak . Henüz Ayrıntılar Açıklanmadı ama ADAM hakkında www.dask.org.tr adresinde hayli ayrıntılı bilgiler mevcut .
  8. ssbman

Magellan Triton 200K

Selamlar , Arkadaşlar Triton 200 cihazın Pc bağlantı kablosuyla başka hangi modellerin kablosu aynı yoksa her serinin(triton,explorist) kablosu farklı mı ? Bu kablo GPSTurk de var mı bilmiyırum görşmedim henüz ama umarım vardır yoksa yurtdışından almam gerekecek ... Distirbutor de yoksa...
  9. ssbman

Fabrikası Jeep'inizi Geri Çağırdı mı Acaba ?..

Mutlaka biliniyordur ama belki bilmeyen arkadaşlar vardır . Aşağıdaki linke girip sol kısımdaki recalls kısmına aracınızı VIN numarasını (Ön camın alt solunda yazan ) yazarak , fabrikanın aracı geri çağırıp çağırmadığını ve neden çağrıldığını görebilirsiniz . Pardon yav linki unutmuş ... Hiç...

10. ssbman

ZJ Diferansiyel Sesi ve Ön Takım ?..

Selamlar arkadaşlar , Bir süredir aklıma takılan konuları sizlere danışmak istedim . Çünkü tamirat zamanı yaklaşıyor ve buradan fikir ve bilgi edinmeden birşey yapmak istemedim . Diferansiyel sesinin Zj nin kronik bir sorunu olduğunu biliyorum . Ama kronik olan ses nasıl bir ses mesela ...

11. ssbman

Temiz Grand Cherokee ZJ - SATILDI

Selamlar arkadaşlar , Sevdiğim bir abime ait araç . Bakımları çok düzgün yaptırılmış ve ne değişmesi gerekirse hep Mopar parçalarla değiştirildiğini biliyorum . Araç 1994 model 5.2 V8 , Siyah renk 106 bin milde . Prins LPG takılı . Aracın önceki sahibi de şimdiki sahibi de subay ve...
  12. ssbman

ZJ'ye Lastik Aldım !..

Selamlar , Arkadaşlar ne zamandır koşuşturmamdan dolayı lastik konusunu sonuçlandıramamıştım . Bu sürede BFG AT aramaktan ve bayilerin değişik değişik lastik satma hevesinden gına geldi . Sonuçta gittim ve 235/75/15 Bridgestıne Revo AT 694 aldım . Testlerde gördüğüm kadarıyla BFG nin üstünde...

13. ssbman

Amatör Telsizcilik ve Amatör Telsizci

Selamlar , Amatör telsizcilikle ilgili soruların ve ilginin arttığını görmekteyim . Bu sebeple , cihazdan ,lisandan çok daha önemli olduğunu düşünüdüğüm Amatör ruh ile ilgili birşeyler yazmak ve paylaşmak ihtiyacı hissettim . Aşağıda ki linkte bulunan yazı TA3BQ Özhan beye aittir ve...
  14. ssbman

Yeni Pajero Sport

Selamlar , Arkadaşlar Yeni Pajero Sport Moskova Otomobil Fuarında görücüye çıkmış geçen sene ki sanırım satılıyorda şuan . Ancak sanırım bizde satılmayacak bu araç . Şuan İngilterede falan Pajero Sport(montero Sport) satılıyor sanırım ama bizde yok . Birde arkadaşlar şuan ki pajeronun kasa...
  15. ssbman

ZJ , Arkadan Gelen Ses ???

Selamlar , Arkadaşlar benim aracın sağ arkadan bir ses geliyor lok lok diye . Ses çukur yada tümseklerden geçerken geliyor . Aracı sallıyorum falan , amortisör patlak gibi değil ... Sizce nelerden kaynaklanabilir ? Yarın yada cuma sanayi tarafına geçip baktırıcam ama sizlerden fikir almak...

16. ssbman

ZJ 4.0 Marş ve Anten Sorusu ???

Selamlar arkadaşlar , Birkaç konuda fikirlerinizi almak istiyorum . Benim araç marşa bastığımda 2 saniye kadar bastıktan sonra alıyor . Gerçi en soğuk günlerde dahi bir zorlanma yada daha uzun marş süresi söz konusu olmadı . Ama geçenlerde bir arkadaşın ZJ sine bindim o araç 5.2 … nerdeyse...
  17. ssbman

ZJ'de Seyir Halinde D den 2 ye Almak ???

Selamlar , Arkadaşlar bir konu danışmak istiyorum . Yolda D ile seyrederken vitesi 2ye çektiğinizde araç vites küçültüp yerinden fırlıyor . Bu bir özellik midir? Yoksa otomatiğin canına okuma tekniği midir? Sürekli değil ama sollamalarda falan kullanılmak için mi düşünülmüştür ? Yada araç bu...
  18. ssbman

ATF Tipi Yağlar (1-2-3) Hakkında Bilgi Lütfen

Selamlar , Arkadaşlar bildiğiniz gibi araçların otomatik vites kutularında ve transfer kutularında ATF tipi yağlar kullanılmakta . Bu yağların ATF Dexron - ATF Dexron 2 - ATF Dexron 3 diye çeşitleri var . Acaba 3 serisi bunların arasında en gelişmiş olanı mıdır ? Yani mesela yıllar önce...

19. ssbman

2" Yükseltme ve 235/75/15 Lastik?

Selamlar , Arkadaşlar bir süredir beklemedeydim ZJ üzerindeki değişiklikler için . Çünkü uzun süreli bir yurtdışına çıkış durumu sözkonusu idi . Şimdi durumlar netleşti ve buralardayım gibi görünüyor . Bu durumda şubattan sonra bir CJ yada XJ(büyük ihtimal) aracı tamamen offroad için modifiye...
  20. ssbman

Hangi Alışveriş Sitesi ???

Selamlar , Arkadaşlar yurtdışındaki offroadla ilgili alışveriş sitelerine bakıp imrenmemek elde değil . Hem çeşitlere hem fiyatlara :) Gerçekten çok site var bu alanda . Acaba sizlerin denediği yada denemek için fırsat kolladığı siteler var mıdır ? Bu konuda bildiklerimizi yada...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri