96 Zj Günlüğü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VolkanGurcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,954
Metra cerceveye bir goz atacagim amazon tr de de varmidir acaba bu arada benimki Canada version yuksek ihtimalle bir yerinde gormustum sanirim sunroof tu made in canada falan yazinca direk yapistirdim he bu canada versiyonu diye:smiley:))

Etiketler

VEHICLE IDENTIFICATION NUMBER DECODING CHART
POSITION INTERPRETATION CODE = DESCRIPTION
1 Country of Origin _________________________________1 = United States
2 Make ____________________________________________J = Jeep
3 Vehicle Type _____________________________________4 = MPV
4 Gross Vehicle Weight Rating ______________________G = 5001-6000 lbs.
5 Vehicle Line ______________________________________X = Grand Cherokee 4X2 (LHD)
Z = Grand Cherokee 4X4 (LHD)
W = Grand Cherokee 4X4 (RHD)
6 Series ____________________________________________5 = Laredo
6 = SE
7 = Limited
7 Body Style________________________________________ 8 = 4dr Sport Utility
8 Engine ___________________________________________ S = 4.0 Liter
Y = 5.2 Liter
9 Check Digit
10 Model Year _____________________________________T = 1996
11 Assembly Plant _________________________________C = Jefferson Assembly
12 thru 17 Vehicle Build Sequence

bizim araçlarda diff kilidi olup olmadıgını nasıl anlarım yada bunun bir aktifleştirme düğmesi vs varmıdır

Limited slip tipi olduğu için düğme olmaz. Arka tekerlekleri yerden kesin. Tekerlerden birini elle döndürün. Diğer teker aynı yöne dönerse kilit var, ters yöne dönerse kilit yoktur. 96 Amerikan versiyonlarında kilit kolay kolay çıkmaz.

benım tosunda özellikle motor ısındıktan sonra ışıklarda durunca rölantide huzursuzluk yapıyo devir düşüyor yukselıyor aynı zamanda bakıyorum yag basıncıda dusuyor ve yukselıyor tekrardan bu trafıkte yada belırlı bır sure kullandıktan sonra oluyor nedendır acaba hararet yok yanı sabit 210 oluyor ortada çok basarsam 210 u bi tık gecıyor

benım tosunda özellikle motor ısındıktan sonra ışıklarda durunca rölantide huzursuzluk yapıyo devir düşüyor yukselıyor aynı zamanda bakıyorum yag basıncıda dusuyor ve yukselıyor tekrardan bu trafıkte yada belırlı bır sure kullandıktan sonra oluyor nedendır acaba hararet yok yanı sabit 210 oluyor ortada çok basarsam 210 u bi tık gecıyor
gaz verince yağ basıncının değişmesi normal ama rölantide beklerken değiştini hiç görmedim. müşür arızalı olabilir.

rölanti dalgalanması da genelde rolanti motorundan oluyor bizim araçlarda.

gaz verınce yukselıyor zaten sıkıntı yok onda ama ılgınc bazen stop edıcek sanıyorum :D bide manevra yaparken bıyerden donerken vs çok nadırde olsa ani vites degişimlerinde yani işte R sonraD sonra yine R gibi , stop ediyor acaba kavramadamı sorun var debriyaj ayarı vs salı gunu zaten ustaya goturucemde benı neler beklıyor dıye burdan danışayım dedım :D süpriz olmasın

gaz verınce yukselıyor zaten sıkıntı yok onda ama ılgınc bazen stop edıcek sanıyorum :D bide manevra yaparken bıyerden donerken vs çok nadırde olsa ani vites degişimlerinde yani işte R sonraD sonra yine R gibi , stop ediyor acaba kavramadamı sorun var debriyaj ayarı vs salı gunu zaten ustaya goturucemde benı neler beklıyor dıye burdan danışayım dedım :D süpriz olmasın
debriyaj dediğin kısmı pek anlayamadım? zj'den bashediyoruz değil mi?

bu arada stop da ediyorsa, büyük olaslıkla rölanti motou gitmiştir.

evet evet zj yani otomatık sanzumanın debrıyaj kavramasından bahsedıyorum yanı nasıl denıyor ona pek bılmıyorum sız daha ıyı bılıyorsunuzdur beni düzeltin :smiley:
bu sorun yag eksıltmesınden dolayı olurmu ?

evet evet zj yani otomatık sanzumanın debrıyaj kavramasından bahsedıyorum yanı nasıl denıyor ona pek bılmıyorum sız daha ıyı bılıyorsunuzdur beni düzeltin :smiley:
bu sorun yag eksıltmesınden dolayı olurmu ?
he o mesele. tahmin ettim de pek teknik bilgim yok şanzımanlarla ilgili o yüzden emin olamadım :smiley:

yağ eksiltesinden olabilir mi bilemiyorum :( @VolkanGurcan üstad daha iyi bilir

anladım bakalım artık kısmet :D tosunun karnı acıktı belliki $ :smiley:)
yedek parça ıçın ınternette guvenılır sıte verebılırmısınız lütfen

anladım bakalım artık kısmet :D tosunun karnı acıktı belliki $ :smiley:)
yedek parça ıçın ınternette guvenılır sıte verebılırmısınız lütfen
yabancı olarak genelde rockauto ve amazon kullanıyorum ben. (gerçi amazon şu pandemi başladığından beri sapıttı iyice. 10 dolarlık ürüne 70 dolar kargo ücreti çıkıyor). o yüzden şu sıralar amazon'u pek tavsiye etmem. rockauto'ya alternatif olarak summit'i deneyebilirsiniz.

yerli olarak pimtaş var, oto kaya var ankara'da. bir de sahibinden'de var birkaç amerikancı var dükkan isimlerini hatırlamıyorum. ben genelde yurtdışından alışveriş yaptığım için yerli siteler hakkında pek bilgi sahibi değilim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR