1999 v8 hakkında nedersiniz alınırmı tüplü iş görürmü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tolga BULUT Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,397

Etiketler
Ynt: 1999 v8 hakkında nedersiniz alınırmı tüplü iş görürmü

V8 disco 2 yakıtı koymaz ve vergisini de öderim diyorsanız aynı aracın dizelinden(td5) ve range rover dan(1995 - 2001) kat kat sorunsuz bir araçtır.Havalı süspansiyonu daha basit olduğundan range 'e göre daha sorunsuzdur.Gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim...Performansı ise sürpriz olsun,alabilirseniz bu sürpriz de sizin olur.

Bir konu da arkadaşımı düzelteyim tüple kullanılan V8 motorun yakıtı TD5 yakıtıyla aynıdır.

yakıtı aynı ise vergi olayı yüzünden bir td5 e biniyorsunuz demektir.Sizin aracınız var ise size güzeldir tabii de ben tamir ediyorum yüzlercesi elimden geçti ayrıca 6 sene girip çıkmadığım yer kalmadı td5 ile Yanlış anlaşılmasın benim de tercihim td5 herzaman...Lakin v8 in keyfi kusura bakmasın kimse td5 te maalesef yok ...

Ynt: 1999 V8 Hakkında Nedersiniz Alınırmı Tüplü İş Görürmü

v jihi' Alıntı:
Bir konu da arkadaşımı düzelteyim tüple kullanılan V8 motorun yakıtı TD5 yakıtıyla aynıdır.
KAç litre yakıyor LPG de? TD5 12 değil mi şehir içi

Her türlü iş görür:smiley:)
Ama sizin tam ihtiyacınız ne? Her gün şehir içinde en az 50km yol yapacam derseniz yorar; yok ağırlıklı hafta sonu ve keyif için seyahatlerde kullanıcam derseniz çok iyi seçim.Piyasasını biraz takip ediyorum,bence 25-27 bin TL'DEN fazla verilmemeli

birkaç yere daha sordum yazdım ama halen net olarak bir cevap alamadım yada ben tatmin olamadım belki de. Buna rağmen bu konuyu takip eden arkadaşlara tekrar sormak istiyorum. Disco 1 300 tdi ye göre V8 ler daha mı sorunsuzdur? diğer can alıcı sorum ise çok yogun trafikte ve uzun yolda en fazla kaç litre LPG yakar? Umarım bu sefer daha çok yanıt alabilirim. TEşekkürler.

Selamlar

Yine aynı yorumla başlayayım: Disco ile en çok ne yapacaksınız, ne için kullanacaksınız?

Ciddi offroad düşünüyorsanız ve çamur geçişleri vb. tarzı aktiviteleri seviyorsanız dizel önde Td5 veya 300Tdi.Tabii ki motora iyi bakılmış olması şart yoksa bakım masrafı benzinliden daha ağır.
3.9 V8 makina aslında , 1960'ların Buick makinasıdır: her amerikan motoru gibi pek komplike olmayan ve tamiri kolaydır.
Ama alıyım arabayı, Karadeniz turu yapayım derseniz, otoyol-duble yol- yayla yolu vb. karışımında V8 kesinlikle daha keyifli.
Ağır trafikte lpgli V8 18-20ltye dek yakabilir.

monte' Alıntı:
Yine aynı yorumla başlayayım: Disco ile en çok ne yapacaksınız, ne için kullanacaksınız?

Ciddi offroad düşünüyorsanız ve çamur geçişleri vb. tarzı aktiviteleri seviyorsanız dizel önde Td5 veya 300Tdi.Tabii ki motora iyi bakılmış olması şart yoksa bakım masrafı benzinliden daha ağır.
3.9 V8 makina aslında , 1960'ların Buick makinasıdır: her amerikan motoru gibi pek komplike olmayan ve tamiri kolaydır.
Ama alıyım arabayı, Karadeniz turu yapayım derseniz, otoyol-duble yol- yayla yolu vb. karışımında V8 kesinlikle daha keyifli.
Ağır trafikte lpgli V8 18-20ltye dek yakabilir.
Merhaba, söyle yanıtlıyım sorunuzu; sadece haftasonları ve tatillerde kumsal, vadiler, çok zorlamayacak ama ormanın belli bir yerine kadar ulaşım sağlamak, kotu hava kosullarında ve haftasonları dışında buralara ulaşım için uzun yol yapmayı düşünüyorum. Bunun haricinde hafta içleri de 3 gün kadar İstanbul trafiginde kullanırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR