2 Aile 2 4x4 3 Çocuk Saroz Da Çadır Kampı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 190
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 134,657
Ynt: 2 Aile 2 4x4 3 Çocuk Saroz Da Çadır Kampı.

Merhabalar,
Her şey güzel olmuş görünüyor.
Misafirlerimi gönderdim, Derya kardeş şifa dileklerin için teşekkürler.
Dileğim kısa sürede mutlu edecek bir iş edinmen. Birkaç gündür arabam Balıkesir'de bakımda, şanzıman sıkıntısı var, Çanakkale'de ancak yağ bakımını yapabiliyorlar otomatik olunca.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Etiketler

AKİVA' Alıntı:
Emre merhaba
benzer güzergah takip ediyoruz.
Assosta Kadırga koyunda kaldık.
Hafızın yeri adında camping restoran denize nazır bir yerde.
Eğer serbest takılmayacaksanız şiddetle tavsiye ederim.
Hafız amca süper bir insan tam bir esnaf.Tuvalet ve duşlar son derece temiz.
Gerek restoranda gerekse konaklama olarak fiyatları çok makul.
3 ün 5 in hesabını yapmıyor.
Tekrar gidecek olsam oraya aynı yeri tercih ederim.

Merhaba, Asos Kadırga koyunu bulamadım, rica etsem kordinant paylaşabilir misiniz ? Böyle tavsiyeler gerçekten çok iyi oluyor. Haricinde yeni yerler araştırmak hele ki çevreyi bilmeyen biri için zor oluyor.

SERKANEFE' Alıntı:
Merhaba, Asos Kadırga koyunu bulamadım, rica etsem kordinant paylaşabilir misiniz ? Böyle tavsiyeler gerçekten çok iyi oluyor. Haricinde yeni yerler araştırmak hele ki çevreyi bilmeyen biri için zor oluyor.
Koordinat almadık ancak behramkale kavşağından "yavaş"market yanındaki yoldan assos tarafına değil dağ yolunda devam ederseniz 2 km sonra sağa ayrılan bir yol göreceksiniz. Yavaş gitmenizi tavsiye ederim çünkü görebileceğiniz tek tabela var.

Bu arada foto daki mavi yengeçlerden en az 5 tane yakaladık. Çok lezzetli ve protein deposu. Neredeyse yarım kilo et çıkanları var.

Unutmadan eklemek isterim. Biz çıtayı 25 sene evvelden çok yüksek tutmuşuz. Kemikli körfezine ve denizine alıştığımız için her yerde o denizi ve doğayı aradık. ( şahsen ben aradım) o yüzden kemikli haricinde neredeyse hiç denize giremedim. 10 numara dedikleri kamp alanlarında yarım saat duramadım.o yüzden gezdiğim ve yorum yaptığım yerler hakkındaki tüm yazılar şahsima aittir. Kıstas alınmamasını rica ederim.

Çanakkale acaip bir yer. denizine girip elinizle balık mavi yengeç sübye (ki bunların çoğunu belgesellerde görmek mümkün) yakayabildiğiniz,kendinizle başbaşa kalabildiğiniz, bütün samanyolunu görebildiğiniz, iyi insanlarla tanışabileceğiniz nadir yerlerden. Bizim için bir çeşit rehabilitasyon merkezi gibi.

Bu sefer hava biraz bozuktu. 4-6 şiddetinde rüzgar olunca yer değiştirdik ama Derya ınn dediği gibi yakın bölgelerde böylesi yok. 2 gün uzak kalabildik. Babakale, behramkale, assos, kaldırga koyu ve köylerden aldığımız bilgilerle çok daha fazlasını keşfettik ama hiçbiri Kemikli gibi değildi.

Fotoları toparlayalım paylaşmaya devam edeceğiz.

Sorularınız da olursa seve seve yanıtlarız.

biraz daha...

IMG 1744

IMG 1771

IMG 1832

IMG 1835

IMG 1853

Merhabalar,
Kardeşler hepsi çok güzel de benim ilgimi çeken granit te tavuk oldu. Afiyet olsun.
Bir daha buralara geliyorken haberim olsun. Bu defa misafirim vardı, sonra arabada sıkıntı çıktı Balıkesir'e ustaya teslim ettim aslında ettik.
Sağ olsun yasakşehir07 isimli arkadaşımız Özay Kurt işini bırakıp gelip eşimle beni karşılayıp Kamil ustaya aracımı teslim etti. Kamil usta otomatik şanzıman ustası. Benim arabayı teslim ettik ardından başka bir şanzıman Kamil ustaya teslim edildi. Şimdilik iyi yoldayız, sağ olsun Özay kardeşimiz ilgileniyor.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Güzel kareler ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
Emre bey umarım en kısa zamanda iş durumunuz düzelir ve sizi yeniden buralarda görebiliriz.
Derya bey birbirimize çok uzak değiliz.Belki bir ara karşılaşır tanışırız.

sisdagili61' Alıntı:
Kardeşler hepsi çok güzel de benim ilgimi çeken granit te tavuk oldu. Afiyet olsun.

Niyazi Abi granit ya da mermer üzerine sadece birazcık zeytinyağı lazım. Sonra üstünde ne istersen pişiyor ama ne lezzet. Tavsiye ederiz.

AKİVA' Alıntı:
Güzel kareler ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
Emre bey umarım en kısa zamanda iş durumunuz düzelir ve sizi yeniden buralarda görebiliriz.
Derya bey birbirimize çok uzak değiliz.Belki bir ara karşılaşır tanışırız.
İyii dilekleriniz için bende teşekkür ederim. Tanışmakdan bende memnun olurum.

Toplamda 1.640 km yol yapmışım. Emre lerden 2 gün önce yola çıktığım için ve ekstra birkaç yere daha uğradığım için biraz daha fazla yol yaptığımı tahmin ediyorum.
Bilgi amaçlı yazıyorum toplam 650 tl lik mazot almışım. Ancak bunun 120 litresi 3.82 tl den turkuaz petrolden diğer kısmı opetten. Şehirler arası yolda Ortalama hızla (80 km) onun dışındaki stabilize yollarda 40 km, kumsal arazi ve yol bulamadığımız yerlerde arazi vitesiyle ağır devir gittik. Araçlar sürekli yüklüydü. yol boyunca 3,5 tona yakın olduğumu tahmin ediyorum. ( korudağlarını çıkarken 3e kadar düşüp 40 km yaptığım için tahmin ediyorum) :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,456
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR