2001 Model Grand Cherokee 3.1 TD Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan h.i.d Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 120
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,672
Ynt: 2001 Model Grand Cherokee 3.1 TD Hakkında

Merih Bey nazik cevabınız için teşekkür eder iyi bayramlar dilerim ;

Ben sadece binek araç konusunda değil , her konuda en tehlikeli şeyin "Bilgi sahibi olmadan , fikir sahibi olan insanlar" olduğuna inananlardanım ve bunun çok örneğini tecrübe ettim , bu yüzden ne olursa olsun (3.1 motor problemli olsa dahi) yazdığımız herşeyin bizzat kendi tecrübelerimeze dayanması gerektiğinin altını çizmek istedim , kulaktan dolma görüşleri beyan etmektense sessiz kalmak ve konuya katılmamak bence daha faydalıdır.

Saygılarımla,
Cem

Etiketler

Savaş bey ben size bitane söylim 4.7 gc ankara saşmazda hmc amerikan garajda bi adet var oradan bilgi alabilirsiniz araç temiz ben almayı düşünüyodum ama bütçem uygun olmadığı açin alamadım saygılar

euph' Alıntı:
Merih Bey nazik cevabınız için teşekkür eder iyi bayramlar dilerim ;

Ben sadece binek araç konusunda değil , her konuda en tehlikeli şeyin "Bilgi sahibi olmadan , fikir sahibi olan insanlar" olduğuna inananlardanım ve bunun çok örneğini tecrübe ettim , bu yüzden ne olursa olsun (3.1 motor problemli olsa dahi) yazdığımız herşeyin bizzat kendi tecrübelerimeze dayanması gerektiğinin altını çizmek istedim , kulaktan dolma görüşleri beyan etmektense sessiz kalmak ve konuya katılmamak bence daha faydalıdır.

Saygılarımla,
Cem

iletinizin faydalı olduğunu zaten belirtmiştim.
sadece başkalarının doğru-yanlış fikirlerini beyan etme özgürlüğünü engelleyecek tarz yaklaşımlara görüş olarak karşıyım, bunu belirtmek istedim.
sizin yazınızdan anladığım kadarı ile, örneğin esrar kullanmadan esrar kullanmanın yanlış olduğunu söylemek kulaktan dolma bilgi oluyor yada sobaya elini değmeyen biri başkasını uyarırsa kulaktan dolma bilgi oluyor. örnekler çoğaltılabilinir.
Bu motorun dünyada kötü bir şöhreti vardır ve bunu bilerek isteyen arkadaşlarımız bu aracı alabilirler, sorunsuzda kullanabilirler, saygı duyarım.

Bu vesile ile bende şimdiden sizin bayramınızı kutlarım.

Syg.

cem bey sizin kullandığınız 3.1 sorun çıkarmamış olabilir.buna bi sözüm yok fakat 2 gün evel voyager jeep imi bakıma götürdüm serviste 3 adet 3.1 dizel vardı servis sahibi ve usta başı ise istanbulda en iyi amerikancı dedimi ilk adı geçen kişidir... amerikada servisi olan biri.. amerikan araçları profu da denebilir.. ona sordum 3.1 ler nasıl diye o bana ordaki 3.1 lerden birini gösterdi ve bu araç 3 aydır gelip gider öle rezil ve parçası pahalıki bu italyan motoru rektifiye tutmuyor dedi.. rektifiye tutmıyan bir motor?..dierininde şanzımanı bitikti malum 3.1 dizel lere 4.7 benzinli şanzımanı koyduklarından motor şanzıman uyumsuz.... servisteki 3.olan 3.1 dizelin ise hem motor rektifiyesi hem şanzıman rektifiyesi yapılıyormuş servis sahibi bu 3.1ler beni jeep den soğuttu her gelen 3.1 başımıza bela oluyor diye bahsetti bu araçdan...

sevgili anakamp
bende 3.1 td kullanıcısıyım aracım şuanda 192000 km de 2000 model antalyada yaşıyorum arac 5 aydır bende ben aldığımda 182400 km lerdeydiankaradan aldım ordaki bi kac servise götürdüm tanınmış servisler birinin söylediği ötekini tutmuyor şahsen ben aracımdan cok memnunun 1 ay kadar önce antalya dan bi cıktım antalya malatya diyarbakır urfa antep adana mersin dolaştımantalyaya geldim yaklaşık 3000 km yaptım allah icin tık demedi maşallah diyorum şimdi size soruyorum istanbuldaki o garaj hangi garaj merak ettim bunlar motoru komplemi yapmışlar kockoca jeep firması böyle bir hata yaparmı bilmem 150000 km lerde motor isteyen bi arac piyasaya sürerlermi bunların arge si yokmu teknisiyenleri mühendisleri denemedilermi aracı şahsen ben arac keseme uygun olduğu icin birde bu m arkaya güvendiğim icin aldım memnunumda şimdilik aracımdan şuan sadece zorlamadan kaynaklanan ön defransiyelinde ötme var bence en iyi bilgiyi birşeyi kullanandan sormak lazım diyorum
sizden bu bahsettiğiniz servisi öğrenmek istiyorum
saygılarımla teşekkürler

"Universite eğitimim için Amerika'ya gittiğimde de 3 yıl boyunca ,ilk aracım olduğu ve bildiğim bir araç olmasını istediğim için 6.500$'a 2000 model 3.1td GC satın aldım,aldığımda 220.000 (!) milde idi ve ben yaklaşık 270.000mil olana kadar kullandım."
demişsiniz ama 3.1 yada 2.7 litre dizel motorlar amerika piyasasına sunulmadılar... hatta ve hatta wk ile gelen 3.0L dizel motor bile 2005 ve 2006 da amerikada satılmadı 2007de ki makyajdan sonra amerikada dizel cherokee satılmaya başladı...
sanırım motorları karıştırdınız siz.

Pek sayın h.i.d
Ben yeni bir üyeyim .Bilmemek ayıp değil , öğrenmemek ayıp misali cehaletten kurtulmak ve bilgi sahibi olmak için ilgimi çeken veya çekmeyen her konuyu okuyorum ve elimden geldiğince bilgi sahibi olmaya çalışıyorum .Bilgi ve tecrübelerin paylaşımı açısından faydalı olduğu için öncelik ile Gezenbilir Sitesinde bir topic açtığınız için teşekkür ederim .Ancak Gezenbilir 'de bu kadar saygıdan yoksun ve nezaketten uzak bir topic okumadığımı rahatlıkla söyleyebilirim .Siteye ve kendime bir katkım olmayacağına inanmadığım hiçbir konuyu yazmamama rağmen , sitenin genel kalite seviyesini düşürdüğünden dolayı, yeni bir üye olmama rağmen beni bile rahatsız etti ve üzülerek ikaz etmek istedim .Bu olumlu eleştirime gücenmeyeceğinizi umut ediyorum . ::smiley:
GERGİN BİR TOPIC DEN RASTGELE ALINTILAR
LEON75 : Bu konu niye bukadar gergin :D
SİNOPLU : Herhese selam!
: Valla konuyu takip ettiğim çok faydalı oldu. Zaman zaman tansiyonu yükselen bir konu

LEON75 : Gergin Gergiiiin! ;D
: Toyota forumu böyle mi ? Herkez birbirine yardım ediyor. Zaten sorunlu toyota da yok pek.... :p
: Benim Merak ettiğim JEEP mi milleti gergin yapıyor yoksa gergin insanlarmı JEEP alıyor ;D
Selamlar
Batu

GERÇEKTEN HAKLILAR , ZİRA ÜSLUP KORKU FİLMİ KADAR GERGİN…..
SAĞ OLSUN LEON75 KARDEŞİMİZ NAZİK ESPRİSİYLE KONUYU YUMUŞATMAYA ÇALIŞMIŞSA DA BAŞARILI OLAMAMIŞ.

h.i.d : yorumumdan rahatsızmı oldun ?

h.i.d : motor aşırı luzumsuz lpg taksak kapalı garajıma koyamıycam aracımı vs onun rezillikleriylede uraşmak istemiyorum…

h.i.d : jeep servisleri bişe bilmiyoda siz biliyosanız ayrı konu tabi….

JAMESBROWN : ARKADAŞIM saçmalama .JEEP Marka aracınmı oldu da yorum yapıyorsun yoksa sende kahvede pişpirik oynarken
kulak misafiri mi oldun.YARIM akılınızla…..

Yukarıdaki arkadaşların , aşağıdaki arkadaşlara ve GEZENBİLİR okurlarına nezaketen bir özür borçları varmış gibi…!

ZAKOF : Türkçenize ve üslubunuza daha diikat ederseniz iyi olur diyelim.Kolay gelsin,
OUTLAW06 : kavgacı ve hakaret vari tutumunu inceledim.saygı en değerli şeydir.herkesin dediğine katılmayabilirsin.ama hakaret hakkın
doğmaz

Ayrıca ben de ''ben asfaltta sürcem şehirde yaşıyorum off road merakım yok arazide işim olmaz '' deyip de niye bir arazi aracı almak istediğinizi merak ettim .Nazik cevabınız için şimdiden teşekkür ederim .

teşekürler arkadaşım cok güzel yazmışın bende yeni üye sayılırım bende formu olabildiğince takip ediyorum bu gerginlik birtekk jeep forumunda var diğer arkadaşlar birbirlerinin sorunlarını çözebilmek icin elinden geleni yapıyorlar bence neden jeep cilerde bu pek yok anlamadım herkesden özür dileyerek söylüyorum ama öyle

Sayın
Kahraman856

Zannediyorum iyi yazamamışım ve yanlış anlamanızdan da üzüntü duydum .Olay JEEP'çi ,TOYOTA'cı veya LANDROVER'cı olayı değil
tamamen siteye ve okuyucularına yapılmış nezaketsizlik , biraz amiyane olacak ama seviyesizce yapılan yazışmalar idi .Önemli olan hangi araca sahip olduğu veya olmak istediği değil ,saygı ve nezaket içinde ; görgü , deneyim , kültür , bilgi ,vs. gibi olguların nezih bir site içerisinde karşılıklı olarak birbirlerimize aktarmamızdır diye düşünüyorum .Gezenbilir , üyelerinin iyi niyetle ,dosthane bir biçimde ve tamamen
karşılıksız olarak bu olguları aktardığı ,ayrıca araç sahiplerinin tamamen espri olsun diye birbirilerine takıldığı içinde yanlız bilgilerin olmadığı ,
belki farketmişsinizdir duyguların da olduğu böylece dostlukların da geliştiği bir site.Yaklaşık bir seneden fazladır ilgi ile takip ediyorum , düşünce farklılıkları bizim zenginliğimiz ufak tefek bazı sorunlar fanatik düşünceler her toplumda olur bu sorunlar karşılıklı olarak iyi niyetle tartışılır ama insanlara hakaret ederek veya bir biçimde küçük düşürerek bir sonuç elde edebileceğimizi zannetmiyorum.
Saygı ve sevgiler :smiley:

o zaman ben yanlı anladım ve yorumladım
herkesten özür diliyor saygı ve sevgilerimi iletiyorum
biz insanlar her zaman her yerde birbirimize muhtacız

Sn.oort cloud..yorumunuza tabiki saygılıyım fakat yaklaşık 7 ay önce açmıştım bu konuyu.......ufak tefek tartışmalar olmuştu üstünden uzun zaman geçtikten sonra bunu ısıtıp dile getirmek ders verir gib bi uslupla yazı yazmak ve topic sadece kendi konusu hakkında bahsedilirken konusunu dağıtmak çok anlamsız ve zamansız oldu bence.. kısaca site kaitesi düşük vs gibi cümleler kullanmışsıız uslup ile ilgili bi sorun varsa özel mesaj yada admin'e şikayet haklarınızı kullanabilirsiniz bu konuya insanlar bunları okumak için deil 3.1 dizel hakkında bilgi almak için giriyor farkındaysanız ?...konuda cvp hakkım doğduğu için mecburen yazdım bunu uzatmanın konuyu daha fazla dağıtmanın anlamı yok..iyi forumlar..

Sayın h.i.d.
Site içerisinde bulunan topicler yeni üyelerin veya okumakta geç kalanlar için daima günceldir .Konunun 7 ay öncesinde başladığının veya bittiğinin farkında bile değilim ama en son yorum galiba eylül ayında yapılmış ben de bu topici yeni okuma fırsatı buldum .
Tabii ki benim size herhangi bir ders vermem haddime düşmüş değil ,sadece okurken çok rahatsız olduğumu belirtmek için kendimi böyle bir yazı yazmak zorunda hissettim .Amacım konuyu dağıtmak veya yaranızı deşmek değildi , sizi rencide ettiysem özür dilerim .
Ayrıca önceki yazımın sonundaki soruma da bir cevap verme nezaketini gösterirseniz sevinirim .
İyilikler üzerinize olsun . :smiley:

oort cloud' Alıntı:
Sayın h.i.d.
Site içerisinde bulunan topicler yeni üyelerin veya okumakta geç kalanlar için daima günceldir .Konunun 7 ay öncesinde başladığının veya bittiğinin farkında bile değilim ama en son yorum galiba eylül ayında yapılmış ben de bu topici yeni okuma fırsatı buldum .
Tabii ki benim size herhangi bir ders vermem haddime düşmüş değil ,sadece okurken çok rahatsız olduğumu belirtmek için kendimi böyle bir yazı yazmak zorunda hissettim .Amacım konuyu dağıtmak veya yaranızı deşmek değildi , sizi rencide ettiysem özür dilerim .
Ayrıca önceki yazımın sonundaki soruma da bir cevap verme nezaketini gösterirseniz sevinirim .
İyilikler üzerinize olsun . :smiley:
rica ederim ben arazi aracı aldım yaklaşık 1 ay oldu arazide kullanmıyorum çünkü arazide işim olmuyor. evden işe işten eve hafta sonlarıda gezmeler vs bu amaçla aldım bi çok insanda bu amaçla biniyor...şehirde yaşıyorum suv almamın nedeni bi çok range cayenne fx35 vs vs kullanıcısı gibi konforlu ve yüksek olması her jeep alan araziye çıkmıyor bi çok arkadaşımda var kimseden araziye çıktığını duymadım istanbulda şehir hayatı yaşayanlar için arazi yok zaten malum... hobi vs derseniz o ayrı tabi öle alışkanlıklarım yok ii forumlar...

Madem konu tekrar ısıtılmış bayat bir ekmek gibi masaya servis edilmiş ben de nezaket kurallarını aşmadan tekrar fikir beyan etmek isterim.
1-American araçlarında KRONİK PROBLEM Yoktur.KRONİK PROBLEMLİ usta ve servisler bu araçların dilinden anlamazlar.Ben otomatik şanzımanımı yaptırdığım adamın sanayideki dükkanını gördüğümde hayal kırıklığına uğradım zira mekan izbeydi.Fakat şunuda bilin yetkili jeep servisleride otomatok şanzıman işlerini bu ustalara yaptırır toplatır.Zaten otomatik şanzımanınınz Türkiye de bir kere açıldımı imkan yok ayar tutmaz tekrar bozulur.Bunuda tartışabiliriz.
2-Motoru 10000 km de biten bir American aracı olduğunu ne yazık ki Türkiyede hiç bir otorite bana kabul ettiremez hatta idda edenlere NEZAKET çerçevesinde tebessümle karşılık verir muhabbeti keser daha çok Toros-skoda muhabbeti açarım.
3-En önemlisi bu arabaya sahip olanların ----kısa süreli Kullanananların değil----fikirlerini dikkaete alırım sadece.Yoksa yan komşumda vardı-filan serviste amerikancı abdül usta aman uzak dur dedi tarzı laflara artık NEZAKET ile tebessümde etmeden oradan uzaklaşırım.
4-Var sayalımki ben yanlış biliyorum ve bu araba bu kadar sorunlu o zman sanırım gider bir LADA SAMARA alırım.En azından 200000 deviriyor.
5-1 Haftadan beri KJ Libert Cherokee kullanıyorum.Ama asla nu araç hakkında yorum yaopmam.Üstelik ZJ den sonra eksisi artılarınıda not aldım Fakat 1 haftalık tecrübe ile veya ondan bundan duymalarla aracı kötülemem.
SON OLARAK .Eğer aramızda bu aracın sahibi olan bir arkadaşımız varsa aramızda o yazsın herşeyi. Arabanın kapı koluna dokunmadan aracı kötülemek özeliiklede JEEP i kötülemek benim için saçmalıktır.

JAMES BROWN' Alıntı:
Madem konu tekrar ısıtılmış bayat bir ekmek gibi masaya servis edilmiş ben de nezaket kurallarını aşmadan tekrar fikir beyan etmek isterim.
1-American araçlarında KRONİK PROBLEM Yoktur.KRONİK PROBLEMLİ usta ve servisler bu araçların dilinden anlamazlar.Ben otomatik şanzımanımı yaptırdığım adamın sanayideki dükkanını gördüğümde hayal kırıklığına uğradım zira mekan izbeydi.Fakat şunuda bilin yetkili jeep servisleride otomatok şanzıman işlerini bu ustalara yaptırır toplatır.Zaten otomatik şanzımanınınz Türkiye de bir kere açıldımı imkan yok ayar tutmaz tekrar bozulur.Bunuda tartışabiliriz.
2-Motoru 10000 km de biten bir American aracı olduğunu ne yazık ki Türkiyede hiç bir otorite bana kabul ettiremez hatta idda edenlere NEZAKET çerçevesinde tebessümle karşılık verir muhabbeti keser daha çok Toros-skoda muhabbeti açarım.
3-En önemlisi bu arabaya sahip olanların ----kısa süreli Kullanananların değil----fikirlerini dikkaete alırım sadece.Yoksa yan komşumda vardı-filan serviste amerikancı abdül usta aman uzak dur dedi tarzı laflara artık NEZAKET ile tebessümde etmeden oradan uzaklaşırım.
4-Var sayalımki ben yanlış biliyorum ve bu araba bu kadar sorunlu o zman sanırım gider bir LADA SAMARA alırım.En azından 200000 deviriyor.
5-1 Haftadan beri KJ Libert Cherokee kullanıyorum.Ama asla nu araç hakkında yorum yaopmam.Üstelik ZJ den sonra eksisi artılarınıda not aldım Fakat 1 haftalık tecrübe ile veya ondan bundan duymalarla aracı kötülemem.
SON OLARAK .Eğer aramızda bu aracın sahibi olan bir arkadaşımız varsa aramızda o yazsın herşeyi. Arabanın kapı koluna dokunmadan aracı kötülemek özeliiklede JEEP i kötülemek benim için saçmalıktır.

servislerin yada duyumların sizin için önemi olmayabilir ancak sizde kendi kafanıza göre yorum yapıyosunuz duyumlardan bi farkı yok..sonuçta bu aracın sahibi deilsiniz çok emin olabilmeniz için alın bir 3.1 dizel kullanın fiyatları zaten bedava pejo reno vs gibi alt segment araç yok o paralara..siz alın servisten kurtulupta foruma girmeye vaktiniz olursa buraya araç hakkında yorum yazarsınız

neden bu aracları bu kadar kötülüyorsunuz anlamadım siz alıpda kullandınızmı bu aracları
ben yaklaşık 7 aydır kullanıyorum yaklaşık 11500 km yol yaptım sadece yağlarını değiştim
o kadar aracımda 192500 km de yaklaşık yapmayın bu kadar kötülemeyin bu aracları
bu aracı kötüleyenler yüzünden fiyatları bu kadar düşük zaten bence o söylediğiniz aracların 10 tanesini cebinden cıkarır bizde 2 tane var 2000 ve 2001 model şahsen biz memnunuz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri