2001 Model Lr Discovery Td5 Düzeltme Ve Yenileme Çalışmaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 582
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,484
Kutup başını çıkarmaya gerek yok , tabi teyb kodu olması lazım , elektriği kesildimi cod istiyor
Kendinden yapışkanlı silikon süngerin kalınlığı 1 cm gibi bendeki
Yanlız menfez birleşim yerlerine o olmaz, menfezlere ev cam çerçevelerine yapıştırılan süngerden kullandım oda kendimden yapışkanlı 1 cm kalınlığı olanda var 1,5 olanıda var, ikiside olur
Çok teşekkürler...

Etiketler

IMG 9353
Silikon sünger dediğim daha sert ve su çekmeyen izalasyon süngeri aşağıya fotosunu ekliyorum onu kabloların altına kullandım , menfezlerde olmaz o

Suna kadar toplam maliyeti hesapladiniz mi ?

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Suna kadar toplam maliyeti hesapladiniz mi ?

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Hesap tutuyorum tabiki , malzeme ve parça parası 13000 lira civarı şuana kadar harcadığım
Bunda işçilik yok tabiki çünkü enjektör kabloları değişimi haricinde her işi kendim yaptım, işçilik olsa 5-6 lira daha biner üstüne belkide daha fazla malüm marka Land Rover ustaların gözünde euro işareti çıkıyor genelde

TD5 lerle fazla yakıt tüketimi yapanlar mazot kütüğündeki kaçakları kontrol etsin , ben ağır şehiriçi şartlarında ilk depoda 350 km de 1 depo yakıt tükettim , mazot kütükten yola akıp gitmiş , o işleri düzelttikten sonra şuan tam yarım depodayım, 370 km yol gittim yine ağır şehiriçi şartlarında, yarımdan sonra çabuk düşer herhalde ama 550 yi bulur rahat ,tam depo verisini de paylaşıcam bitince
Ağır şehiriçi dediğim sıfır otoban , İstanbul içi bayırlı rampalı ışıklı, bazende trafikli güzargah, daha kötüsü olamaz yani

Son düzenleme:

Şanzumanla, motorun birleştiği yerde altta bi tahliye deliği var kütüğü yaptırmadan önce ordan yağ geliyor görüntüsü vardı, gören motor arka keçeden yağ akıtıyor diyordu...
keçede sorun yokmuş , yukardan külbutor kapağının arka tarafından sızan yağ ile mazot kütüğünden sızan mazot birleşip , yağ akıyor görüntüsü veriyormuş
Kulbutor contası ve kütüğü hallettikten sonra günlerce takip ettim bi süre daha alt taraf aynı şekilde yağ damlatmaya devam etti, sıcaklarla birlikte içerde kalan yağ gevşeyip aktı, ve sonunda bitti ve durdu

Konuyu başından beri, kenardan sessizce takip ediyorum.
Öncelikle ellerinize sağlık, bu kadar emek ve tüm bunları büyük bir hevesle yapıyor olmanız üstüne bir de bu bilgiyi burada paylaşıyor olmanız da ayrıca harika.

Çocukluk hayalimi yaşıyorsunuz adeta :smiley:

Tekrar ellerinize, emeklerinize sağlık.

TD5 lerle fazla yakıt tüketimi yapanlar mazot kütüğündeki kaçakları kontrol etsin , ben ağır şehiriçi şartlarında ilk depoda 350 km de 1 depo yakıt tükettim , mazot kütükten yola akıp gitmiş , o işleri düzelttikten sonra şuan tam yarım depodayım, 370 km yol gittim yine ağır şehiriçi şartlarında, yarımdan sonra çabuk düşer herhalde ama 550 yi bulur rahat ,tam depo verisini de paylaşıcam bitince
Ağır şehiriçi dediğim sıfır otoban , İstanbul içi bayırlı rampalı ışıklı, bazende trafikli güzargah, daha kötüsü olamaz yani

Bir depo ile 700 e yakın yapıyorum ben, mutlaka sensörleri temizlet üstadım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konuyu başından beri, kenardan sessizce takip ediyorum.
Öncelikle ellerinize sağlık, bu kadar emek ve tüm bunları büyük bir hevesle yapıyor olmanız üstüne bir de bu bilgiyi burada paylaşıyor olmanız da ayrıca harika.

Çocukluk hayalimi yaşıyorsunuz adeta :smiley:

Tekrar ellerinize, emeklerinize sağlık.
Teşekkürler, bilmediğim araç markası hakkında detaylı bilgiye ulaşamamak çok can sıkıcı , o yüzden sahibi olduğum her markada öğrendiğim , bildiğim ve tecrube ettiğim herşeyi paylaşıyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.